Cyberpunk 2077 je vo veľmi intenzívnom vývoji, spôsobuje veľké výkyvy v nákladoch CD Projektu

pridal Gam_er 8.9.2017 o 17:14
PC
Developer
Akcia
RPG


Cyberpunk 2077 titulje do značnej miery stále záhadou. Je taký tajomný, že počas každej prezentácie vývojárov, kde povedia, že nám o hre neprezradia ani slovo, sa značná časť publika musí zasmiať (aj keď často mierne nervózne). Napriek tomu, že informácií je málo, poľský CD Projekt RED ubezpečuje, že sa na hre stále pracuje. 

Počas finančnej prezentácie, ktorá sa konala včera, generálny riaditeľ Adam Kiciński (bez akejkoľvek pochvaly, keďže znova bolo jeho zámerom o hre nehovoriť) potvrdil, že tím pracuje na Cyberpunku 2077 veľmi intenzívne. Do vývoja je zapojený veľký počet zamestnancov a generálny riaditeľ tiež dodal, že ešte chvíľku potrvá, kým nám o hre odhalia viac. 

Čo sa týka detailov, CD Projekt RED pozostáva z viac ako 300 zamestnancov. Viac ako sto z nich sa venuje Zaklínač značke (Gwent a 4K podpora na PS4 Pro a Xbox One X pre Zaklínača 3) a zvyšok sa venuje práve Cyberpunku 2077. Ten nie je väčším projektom len z hľadiska veľkosti tímu, ale aj z hľadiska výdavkov, ktoré vynakladajú na vývoj. 

Keď už hovoríme o nákladoch na vývoj, v nasledujúcej tabuľke môžeme vidieť, že vďaka Cyberpunku a Gwentu náklady za rok vzrástli až o 56%. 

Cyberpunk 2077 je vo veľmi intenzívnom vývoji, spôsobuje veľké výkyvy v nákladoch CD Projektu

V dôsledku toho skončil CD Projekt prvú polovicu roka s čistým ziskom len na úrovni takmer 28 miliónov eur (prevedené z poľských zlotých). 

Cyberpunk 2077 je vo veľmi intenzívnom vývoji, spôsobuje veľké výkyvy v nákladoch CD Projektu

V neposlednom rade tiež počujeme, že nábor nových zamestnancov pokračuje. Tento problém je zatiaľ ďaleko od cieľa, pretože vedenie CD Projektu oznámilo, že plánuje počet zamestnancov navýšiť až na číslo 800.  Plus otvára pobočku aj v Číne

Zo zaujímavostí, CD Projekt má v banke 140 miliónov eur.
Ancestors mení názov, ukazuje Vikingov v akcii
predchádzajúca novinka

Po hre na youtuberov je na rade simulácia profesionálnej hráčskej ligy eSports Life
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.