Devil May Cry 3: Dante's Awakening

napísal fajnsmeker 16.5.2005 pre PS2

8.5

Užívateľská recenzia
Keď Capcom vydali prvé pokračovanie ich enormne úspešného hitu Devil May Cry pred dvoma rokmi, skoro všetci sa zhodli na tom, že dvojku pokazili. Preto sa autori chceli všetkým hráčom a kritikom ospravedlniť, taký hit ako DMC si zaslúžil lepšieho nasledovníka, a tak sme svedkami návratu tejto legendy tak ako sa patrí. Síce DMC : Dante´s Awakening nedosahuje kvalít DMC1, v porovnaní s dvojkou vychádza víťazne, aj napriek neuveriteľnej obtiažnosti, vedľa ktorej aj tá v Resident Evil 4 je mierna. Ešte vyjde veľa hier na PS2, no dovolím si povedať, že DMC 3 je najťažšou, najobtiažnejšou a pre niekoho aj najfrustrujúcejšou hrou v celom období, čo je PS2 na trhu. Kto prejde DMC3, pred tým klobúk dole .
Dante v dvojke bol taký nemastný neslaný, o ničom, málokoho zaujal a upútal. Preto sa dnes vracia k svojim koreňom, hrdina je naštvaný ako nikdy predtým. Jeho tvrdý prístup a reč predstavuje japonskú víziu amerického cool drsňáka a darí sa im to. Vžijete sa do Danteho kože a viac si užijete nekončiacu parádnu akciu, ktorá na vás čaká. Vergil, zlý Danteho brat sa vrátil, aby si vyrovnal účty a náš bielovlasý hrdina sa šplhá po gigantickej veži zla, aby sa stretli v boji na život a na smrť. Čaká vás 32 základných levelov a skrytých misií + sada bojových techník, ktoré zahanbujú ako originál, tak aj mnoho akčných hier na konzolách.
Základom extrémnych súbojov je systém bojových štýlov, ktoré ponúkajú šesť rôznych možností boja. Zvýrazňujú súboje s mečom, strelné zbrane, obranu, efektné pohyby a iné. Od začiatku sú dostupné štyri štýly, ponúkajúce kopec času na upgrade špeciálnych pohybov každého štýlu, a neskôr sa dostanete k pokročilým technikám. Keď to ešte skombinujete s možnosťou meniť zbrane počas súboja, dostávate tak jeden z najútočnejších arzenálov v hernej histórii. Nie je povinné naučiť sa všetky štýly, ale pomáha to, pretože nepriatelia sú rýchlejší a rozumnejší ako kedykoľvek predtým. Každý má množstvo útokov a správaní a rozhodne sa neboja použiť na vás všetky triky ktoré poznajú. V DMC3 sa mi osvedčilo dobré načasovanie útoku, ako aj rýchle stiahnutie sa. Našťastie sa ale Dante ovláda veľmi dobre a nebudete s ním mať problém ani pri brutálnych súbojoch a ani pri hľadaní mnohých skrytých pokladoch.
Najradostnejšie bolo pre mňa zistenie, že zostal z DMC2 lock-on systém, ktorý bol značne vylepšený. Keď chcete meniť nepriateľov, stlačíte L3 a je to. Dante sa automaticky orientuje na vybraného protivníka. Toto je užitočné najmä pri ošemetných situáciách kedy toho veľa nevidíte. Naučiť sa dobre ovládať tento systém sa mi ukázalo ako veľmi hodnotné, aj keď niekedy som ho pri určitých nepriateľoch nepoužil, alebo tiež keď som chcel zaútočiť odzadu.
No a konečne sa dostávam k tomu, kvôli čomu DMC3 všetci strhávajú body na hodnoteniach, a to neskutočne ťažká obtiažnosť. Nebudem sa tomu veľmi venovať, všade toho už bolo popísané dosť, iba, že – je pravda že to bolo niekedy až frustrujúce a naozaj neuveriteľne ťažké, ale rozhodne som sa tým nenechal odradiť aj keď ma to stálo veľa nervov. Odporúčam vyhýbať sa po hraní ľuďom, lebo hrozí, že budete chcieť vyvolať konflikt a budete agresívni .
Na to, aby ste v hre uspeli, budete musieť zvládať kombá, ktoré sú hodnotené písmenami od D po A, a naj sú SSS. A treba aj priebežne počas súboja meniť štýly a dosiahnete perfektné výsledky. Obyčajným búšením do gamepadu neuspejete, budete sa musieť učiť.
Za vašu vytrvalosť vás Capcom odmení nádhernými skvostmi, od prekrásnych cutscén až po nádhernú detailnú in-game grafiku. Všetkých 24 nepriateľov je presvedčivých a sú vymodelovaní do jemných detailov, a v pohode predčia predchodcov. Rocková muzika perfektne dotvára atmosféru hry a dosť som si ju obľúbil.
DMC 3 nie je pre každého, neskúsených hráčov odradí po chvíľke hrania, a tých skúsenejších potrápi ako máloktorá hra v poslednej dobe. Ja osobne som sa výborne bavil a kým nepríde God of War, je akciou nabitý DMC3 voľbou pre vás. ...fajnšmeker...

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.