Stranglehold

napísal Speedairman 27.12.2006 pre PC

Užívateľské dojmy
Stranglehold. Nová akčna hra od firmy Midway na ktorej sa podiela aj sam režisér akčných filmov svetovo známy John Woo.
Stranglehold. Hra ktorá sa viaže k filmu Hard Boiled, kde hlavnu úlohu stvárňuje Chow Yun-Fat.
Stranglehold. Masaker ala Max Payne prichádza...

Akčná hra ktorej príbeh je namotaný na udalosti z filmu, kde inšpektor Yuen šiel vyšistiť hongkongske podsvetie od nebezpečných gangstrov. Hrajete teda za samotneho Yuena, aby ste zničili ďalšiu stovku nepriateľov, ktorí budu číhať na každom vašom kroku.
V preview demoverzii som zaregistroval veľa spoločných prvkov s hrou Max Payne (1-2). Poprve bude to bullet-time, ktorý je viac a viac využívany v hernej brandži. Takže si zaspomínate na staré dobré časy. Po druhe to budu 2 beretty v rukách a skoky do strán od chrbtice po brucho. Po tretie by to mohol byť premiešany príbeh s niekoľkými postavami. Ale s dnešnou next-gen dobou prichádzaju nové časy a nové nevyužité prvky v akčných hrách. Stranglehold toho využíva naplno. V prvom rade, by som rád upozornil na choreografiu, ktorá sa zdá byť veľkým plus tejto hry, keďže behanie po stoloch, plotoch, vešanie sa za lustre a rôzne kung-fu kopy a výkopy niesu v každej akčnej 3D person hre. Ano bude tam hojne efektívnych kúskov, takže o vizualnu stránku nemajte obavy (to by som prirovnal k Strelcom na úteku taktiež s Chowom). Budete môcť hádzať po nepriateľoch koše, stoličky, všeličo možne čo vam hra dovolí, aby ste sa striasli nepriateľov, ktorých bude hojný počet. Už ukážka levelu v reštaurácii dala zabrať, keď ste vtrhli dnu a tam sa na vás vyvalilo stádo po zuby ozbrojených šikmačov. Iba vy začínate s brokovnicou, alebo berettami ala Max. Postupne sa budete predierať ťažšími a tužšímu nepriateľmi. A samozrejme budete robiť novšie a lepšie spôsoby ako sa zbaviť 10 gangstrov za par sekund. Taktiež interaktivita prostredia je dokonale využita, keď som videl ako ste v bullet-time skočili smerom na jedálny vozík a počas prvého skoku ste postrieľali dvoch a vzápäti cestou na vozíku ďalších 3 nepriateľov. Proste pecka, paráda.

Čo sa týka grafiky, nedá sa vytknúť chyba, ktorá pri takejto hre chýbala. Efekty, efekty a efekty. Streľba vyzera vierohodne, tak ako aj prostredie, ktorému sa môžete prispôsobiť vy, alebo sa prispôsobí samemu boju. To znamená ak sa skryjete za stlp a niekto bude po vas strieľať tak sa môže stať, že po chvíľi masakrovania aj spadne. Najprv povypadávaju kachličky, alebo omietka, následne sa bude dierkovať od guliek až kým nezostane z neho len prach. Ďalej ako som spomínal interaktivita prostredia je perfektna - stoličky, stoly, koše, ploty, taniere, všetko možne sa da využiť proti rôznym mafianom. Next-gen grafika k tomu všetkému len dopomáha a robí z toho u mňa titul nadpriemerny. Hádam len dej by mohol byť nejak prepracovany, aby sme zas len nezmyselne nestrieľali.
Next-gen u takejto hry spôsobuje, že plynulosť by tu mohla občas seknuť, teda nejaky ten pokles frameratu, ale hádam všetko bude dokonale vybalancovane. Teda aspoň podľa demo-verzie by sa dalo povedať, že hra ide dokonalo plynule, samozrejme na X-Box360. Aby toho nebolo málo, budete sa pohybovať medzi obrovskými mestami až po male priestory v ktorých dojde väčšinou k najväčšiemu masakru. Čiže hongkongska metropola so v šetkým čo k tomu patrí - hotely, reštaurácie, uličky, ulice, námestia, prístavy, domčeky - to všetko na vás čaká v super akčnej hre od Johna Woo Stranglehold.
Prostredie bude teda viac než rozmanité a bude len vydvihovať filmovu atmosféru, ktora bude pripomenuta aj in-game scénami.

Takže dúfam, že hra vyjde už čoskoro. Uvidíme sa v masakri...


Hra vychádza 1. štvrťrok 2007 na platformy: PC, X-Box360, PlayStation 3.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.