GTA: San Andreas

napísal Canadiar1 7.9.2006 pre PC

10

Užívateľská recenzia
Asi najznámejšou hrou roka 2006 je hry GTA: San Andreas. Nové gta prinieslo obrovské zlepšenie naproti Vice City. Hra ale nebola moc žiadaná a ani nepriniesla veľa peňazí a napriek tomu ju má každý gejmer. Prečo? Hakkeri sa dostali do pragramov rockstar games a ukradli san andreas. Teraz je gta voľne dostupné na internete.


Hlavná postava je Carl Johnson prezývaný CJ(cí džej). Už v prvej misií sa dostanete do konfliktu z gangom- Ballas. Ballasi sú asi najobávanejší gang v hre. Budú vám znepríjemňovať život po celú hru. Vedľajšie postavy sú: Catalina- Cj-ova sestra,
Caesar Vialpando- Catalinin priateľ. U neho si začnete po závodoch tuningovať autá. V jeho dome sa dá tuniť len auto z Vice City prezívané: Woodoou.

Ryder- Jeden z vašich priateľov, neskôr nepriateľov a nakoniec, zosnulých nepriateľov.

Big Smoke- Tlsťoch takisto podlý ako Ryder.

Sweet: Váš asi naj. Kamoš a ten vás nezradí!(Ako by mohol je to váš brat!)

Catalina: Vaša sestra, ktorá je priateľka Caesara Vialpanda.

Caesar Vialpando: Catalinin frajer, mechanik. U neho si môžete tuniť autá.

Viacerí už nie sú dôležití.

Celý dej hry sa odohráva v štáte menom San Andreas ako ste už asi vytušili z názvu. San Andreas sa skladá z troch miest: Los Santos, San Fierro a Las Venturas. Začínate v Los Santos, malej černošskej a utláčanej štvrti. Ryder vás najprv bude zaučovať a bude vám ukazovať mesto. Potom jeho výhody ako: Ísť na pizzu, zmeniť účes, prezliecť sa... Pritom aj budete mať zápletku s obsluhou pizze, keď sa Ryder pokúsi vykradnúť tú pizzeriu. Obsluha vytiahne Brokádu a vy musíte vypadnúť! Smoke vás bude učiť niečo iné a Sweet zasa niečo iné. Mesto ponúka veľké možnosti a preto si užívajte! Choďte na vysoké pohorie Mount Chillad alebo si pozrite priehradu v San Fierro. Tam je aj najkrajšia príroda v časti Flint County.

San Andreas teraz neponúka ako Vice city len vrtuľník a obchody kde nič nie je. V San Andreas máte aj lietadlá. Dokonca si v misií Werdant Meadows kúpite vlastné malé letisko. No vlastné šrotovisko lietadiel. Ale mať letisko to nie je len tak! Najprv si musíte urobiť letecký preukaz. Potom budete od jedného chlapíka (čo “potrebuje doktora“ ako sa v jednej misií vyjadril CJ) dostávať misie. Napr.: Dostanete šupa-lietadlo a budete musieť priletieť do časti San Andreas- vidiek. Tam máte zhodiť svoj náklad a vrátiť sa. Jednoduché- zdalo by sa! Vedľa vás budú krúžiť Hydry- stíhačky- keď budete na úrovni radaru. Dokonca bude misia kde vaše letisko prepadnú. Vy budete musieť Motorkou výsť na korbu lietadla ktoré odlieta. Tam sú samé výbušniny, preto nesmiete strieľať. Preto všetkých umláťte a zabite chlapíka ktorý chce vyskočiť. Potom si zoberte jeho padák a skočte. CJ potom odpáli lietadlo a misia je hotová! Tip: Neotvárajte padák hneď lebo, aj bez neho budete padať pol minúty...


V hre si dokonca môžete nájsť frajerku, ale tú musíte stále niekam voziť a to je nudné. Zoznam frajeriek: Denisa- Zoznámite sa s ňou v jednej misií kde máte podpáliť dom. Ona ale v ňom je a preto zoberte hasiaci prístroj a hybáj do domu. Keď ju zachránite porozprávate sa a ona vám dá číslo.

Helena: Je v San Fierro, v jednom z malých mestečiek na vidieku. Budete za ňou chodiť na jej ranč. Rada chodí do neďalekej reštaurácie v Los Santos.

Kate: Zoznámite sa s ňou pri golfom ihrisku niekde v San Fierro. Má rada jeden bar veľmi ďaleko od jej domu, preto berte rýchle auto, alebo vrtuľník.

Mishellle: Zoznámite sa s ňou v autoškole pri začiatočnom kasíne Triád a blízko letiska San Fierro. Má rada rýchlosť, autá a jeden bar na mape.

Barbara: Je to policajtka a spoznáte ju na policajnej stanici v mestečku blízko vášho letiska.

Ešte jedna barmanka z kasína Caligula. Tú frajerku potrebujete, dá vám kartu od kasína Caligula.
Frajerky vám budú dávať veci. Keď s nimi budete mať 50% dostanete kľúče od auta, keď 100% dostanete oblek.


Vedľajšie misie- nič moc. Koniec koncov koho bavia? Vedľajšie nie sú ako bolo vo Vice City- napínavé a akčné. Tieto misie budú len obvyklé preteky, chekpointy a motorky. No stále tu je niečo z Vice city. Budovy v ktorých máte vedľajšie misie dostanete, ak tie misie prejdete. Napr. „Tirácka“ spoločnosť vám bude po prevezení všetkých nákladov zarábať 10 tisíc. V San Andreas dokonca môžete riadiť vlak a rozvážať s ním náklad.

Klasické dopravné prostriedky: Autá: Starý dobrý Infernus,/Lietadlá: Dodo: Malé lietadielko,
Banshee, Nevada: Dopravák,
Sentinel, športové lietadlo,
Sabre, klasické dvojvrtuľové a
dodávky, Hydra: Stíhačka.
Club,
Atď.

Vrtuľníky: Maverricky, Motorky: PCJ-čka.
Appache: Vojenský vrtuľník,
MTV: Televízny vrtuľník.

Lode: Klasické. Ináč medzi tieto prostriedky by som zaradil aj Jet Pack ktorý máte zaniesť Torenovi.


Grafika, animácia a ukážky sú tentoraz veľmi prepracované a grafika je skvelá. Misie nie sú všetky nudné a je tu viac akcie ako vo Vice City. Hudba: absolútne skvelá, viac staníc a super hity. Všetky druhy hudby: Rock, country...

Zbrane- Je ich veľa ako: SMG, Samopaly, Raketomety, pištole, pušky, sniperky, brokovnice. Rada na zbrane- najlepšie sú: pištoľ typu black tuším Dragon, AK47, Pancierka, brokovnica aj pumpovacia aj opílená.

Ovládateľnosť je výborná, žiadne problémy, akurát radím prepnúť beh z medzerníka na Shift.

Ešte niečo: vraj vo Flint County sa objavuje o 22:00 Yeti, na oblohe Ufo a o 24:00 sa pri jednom potoku na Ballasskom území objavuje vozíčkar: Texaský masaker... Toto všetko sa dozviete na internete.

Úlohy sa dajú ohodnotiť na 95% pretože veľa nie je nudných ani opakovaných. Príbeh je tentoraz asi lepší ako v Mafií a to už je čo povedať...


Absolútne fajn čo znamená- 102,2%


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.