Hitman 5: Absolution

napísal M4rO 3.11.2012 pre PS3

Užívateľské dojmy

Jedna z najsilnejších značiek IO interactive je bez pochyby Hitman. Po štyroch častiach tejto skvelej hernej série (ktorá sa dokonca dočkala aj filmového spracovania) si vytvorila značnú základňu fanúšikov. Ak k nim patríte aj vy tak sa máte na čo tešiť, agent 47 sa vracia.

 

Keď sa len vysloví slovo Hitman, snáď každému fanúšikovi stealthových počinov sa vybaví tvár tohto chladnokrvného nájomného vraha. Hier v tejto sérií vyšlo dosť a všetky nás svojou kvalitou dokázali uspokojiť. No v dnešnej dobe je mnoho hráčov, ktorý len hľadajú hru, pri ktorej si môžu odpočinúť a trochu sa zabaviť, pričom Hitman bol vždy väčšinou Hardcore záležitosťou a tak by ich veľmi nenadchol. Preto bude Hitman omnoho akčnejší ako minule, no niet sa čoho báť, neprídeme o napínavé stealth misie ktoré tejto hre tak skvele sedia.

 

 

Tentokrát zavítame do Chicaga, kde sa bude odohrávať celí dej hry. Príbeh tentoraz nebude len o podvodoch a konšpirácií, ale omnoho viac sa zameria na súkromie hlavného hrdinu. Agent 47 dostane za úlohu zabiť Dianu Burnwood, ktorá bola jeho spojka z minulých častí hry. Keď mu bude umierať v náručí požiada 47čku aby ochránil dievča menom Viktoria. No Hitman nebude jediný kto sa o ňu bude zaujímať. Tým ďalším bude výrobca zbraní Blake Dexter. 47čka a Blake Dexter tak v zásade „závodia“ o to, kto sa k Viktórii dostane skôr.

 

Ako sme už zvyknutí z minulých dielov, misie sa budú dať riešiť dvomi spôsobmi. Ak sa vaša zábava násobí s počtom vystrelených guliek, môžete vbehnúť do miestnosti a zastreliť všetko čo sa hýbe. Ak ale chcete získať legendárne hodnotenie Silent Assassin, také jednoduché to nebude. Ako som už spomínal v úvode, nový Hitman bude dostupný širšej komunite hráčov, teda upustí od zložitých misií a pribudne lineárna akcia. Či je to dobrý krok, môžeme posúdiť až keď nám bude hra ležať v mechanikách.

 

Keď sme už pri tom „likvidovaní“, žiaden zabijak sa nezaobíde bez nejakej tej zbrane. Tých bude mať Agent 47 ako vždy plný arzenál. Pod pojmom zbraň myslím okrem pištolí, samopalov, sniperiek či rôznych rezných zbraní aj obyčajný kvetináč. Skrátka v rukách 47čky sa na zbraň mení prakticky čokoľvek.

 

 

Programátori od základu prekopali aj svoj engine Glacier, ktorý poháňa sériu už od úplného začiatku. Vďaka nemu hra získa skvelé animácie, lepšiu umelú inteligenciu vašich protivníkov a najme krásnu grafiku. Pribudla aj možnosť brania rukojemníkov, ktorá veľmi úzko súvisí z už spomínanou umelou inteligenciou. Ak pred policajtmi priložíte zbraň k hlave nevinnému civilovi, nebudú po vás strieľať, no mafiánskemu bossovi bude asi jedno či sa vyhrážate zabitím neznámeho. Po zabití svojho cieľu bude treba aj zahladiť stopy (napríklad zničiť pásky z kamier). Umelá inteligencia každej postavy v hre bude neustále vyhodnocovať vaše konanie a tak sa musíte správať čo najprirodzenejšie.

 

 

S hrateľnosťou súvisí novinka nazvaná Instincts, ktorá výrazne pripomína eagle vision z Assassins Creed. V podstate je to informačný prvok ktorý rozdelí postavy okolo vášho cieľa na nebezpečné a ostatné a okrem toho vám ukáže cesto pohybu vašich protivníkov. Na Instincts sa nebudeme môcť spoliehať stále nakoľko sa bude po čase vybíjať. K dispozícii už nebude veľká mapa ako sme boli zvyknutý, ale len malá mapka v dolnom rohu obrazovky. Jedna s charakteristických znakov série, prezliekanie sa do rôznych oblekov za účelom splynúť z davom nebude chýbať ani tu. Napríklad v prezentácii na tohtoročnej E3 bol Hitman prezlečený ako policajt a pojedal šišky. Málokto by z vraždy podozrieval prežierajúceho sa policajta, a tak mohol pokojne opustiť miesto činu.

 

Istými zmenami prešlo aj technické spracovanie. Pohyby postáv, mimika tvárí, najmä samotného Hitmana je ho konečne hodná. Môžeme zabudnúť na jeho hranaté temeno a kamenný výraz. Hitman vyzerá ako skutočný človek s reálnymi emóciami.

 

Nový prírastok do série podľa všetkého pribudne 20. Novembra tohto roku. Dúfajme že sa nedočkáme nepríjemných odkladov pretože Hitman: Absolution vyzerá naozaj veľmi pútavo.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.