Microsoft zverejnil svoje financie, znovu zvýšil zisky a dosiahol hodnotu na trhu bilión dolárov

pridal saver 25.4.2019 o 10:16
PC
Financie


Microsoftu nová stratégia s cloudom veľmi dobre ide, zisky sa zvyšujú a firma rastie vo všetkých oblastiach a to aj v hrách a Surface zariadeniach. Presnejšie za uplynulý štvrťrok mal Microsoft 30.6 (+14%) miliárd tržieb a 8.8 (+19%) miliardy čistého zisku, obe položky s veľkým nárastom.  Vďaka tomu akcie znovu stúpli a firma dosiahla hodnotu 1 bilión dolárov. Zaradila sa tak k Apple, Amazonu, ktoré túto hodnotu prekonali počas uplynulého roka.

Microsoft zverejnil svoje financie, znovu zvýšil zisky a dosiahol hodnotu na trhu bilión dolárov

Hlavne cloud narástol o 41%, kde spravil tretinu tržieb firmy a to 9.6 miliardy dolárov. Celý More Personal Computing zahŕňajúci windows segment s hrami a hardvérom má druhú tretinu a to 10.7 miliárd tržieb. Tu narástol aj Windows OEM  o 9% kde presnejšie o 15% išiel hore v Pro verziách, ostatné verzie klesli o 1%, komerčné Windows produkty išli hore o 18%. Surface sa pekne rozbehol a išiel hore o 21%, hry stúpli o 5%. Reklamy išli hore o 12%. Posledná tretia tretina patrí Officu so 14% nárastom.

Microsoft zverejnil svoje financie, znovu zvýšil zisky a dosiahol hodnotu na trhu bilión dolárov

Samotné hry už tržbami prekonali všetko v More Personal Computing segmente a majú tržby 2.3 miliardy dolárov, kde Xbox hry a služby narástli o 12%, počet mesačne aktívnych Xbox Live používateľov stúpol o 4 milióny na 63 miliónov.

Microsoft zverejnil svoje financie, znovu zvýšil zisky a dosiahol hodnotu na trhu bilión dolárovVývojári Black Desert Online zverejnili roadmapu
predchádzajúca novinka

Beat Saber hviezdil vo večernej show Jimmho Fallona
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.