Šéf Gearboxu analyzuje výhody Epic Games Store, páči sa mu, že časová exkluzivita Borderlands 3 bude krátka

pridal Gam_er 18.4.2019 o 10:26
PC
Akcia
RPG


Diskusia o Epic Games Store a časových exkluzívach, za ktoré platí Epic Games, je aj naďalej horúcou témou v hernom priemysle. Epic sa popritom snaží profitovať zo získavania ďalších partnerstiev a exkluzivity, kde získal hry, ako The Outer Worlds, Control, Ancestors a The Quantic Dreams Trilogy. 

Zakladateľ a prezident Gearboxu, Randy Pitchford, sa rozhodol osloviť svojich fanúšikov na Twitteri, kde na túto tému uverejnil rozsiahlu sériu tweetov zameraných na hlbšiu analýzu oboch obchodov a zhrnul aj svoje skúsenosti s obomi firmami, keďže pracoval ako pre Valve, tak pre Epic. Tu je prehľad tých najzaujímavejších tweetov:

  • Pitchford súhlasí s tým, že Epic Games Store má v súčasnosti menej funkcií ako Steam od Valve. Každopádne verí, že Epic sa poponáhľa s rozširovaním a pridaním čo najviac funkcií do septembrového vydania Borderlands 3, ktoré bude na platforme v čase vydania najväčšou hrou. 

  • Priznáva však, že Epic nemusí byť dostatočne rýchly na to, aby pridal dostatok funkcií. Vydavateľ Borderlands 3, 2K, však išiel do tohto rizika s nadšením. Pitchford povedal, že z dlhodobého hľadiska bude existencia Epic Games Store nevyhnutne prospešná pre zákazníkov a vývojárov.

  • Je to vraj preto, že Epic má preukázateľné výsledky (s Unreal Enginom) a že sú ochotní reinvestovať značné sumy peňazí na zlepšenie technológie v priebehu času. Investuje viac ako Valve a investuje do dôležitých vecí. Zároveň investori Epicu sú veľmi motivovaní v expandovaní služby, nechcú teraz brať peniaze, ale chcú všetko reinvestovať. Valve si berie veľké percentá a získané peniaze investuje hlavne do iných podnikateľských aktivít než do Steamu, alebo išli len do vreciek ľudí vo vedení. Nakoniec doteraz nemali žiadnu konkurenciu, a tak nemali žiadny dôvod a motiváciu investovať viac.

  • Epic Games Store je prvá významná hrozba pre Steam a Valve sa bude musieť rýchlo prispôsobiť a zaujať potrebné opatrenia. Pitchford verí, že tak urobia, pretože vo Valve je veľa talentovaných ľudí, ale v konečnom dôsledku si myslí, že Epic prekoná Valve ako vo funkciách, tak kvalite služby, vzhľadom na svoje predchádzajúce úspechy. 

  • Napriek tomu, že sú zatiaľ na ceste prekážky, šéf Gearboxu prirovnal Borderlands 3 na Epic Games Store k Half-Life 2 na Steame, ktorý svojho času motivoval ľudí, aby si Steam nakoniec nainštalovali. Tiež tam bol úvodný odpor, podobne ako pri Epicu. Poukázal na to, že situácia nakoniec povedie k zrušeniu monopolu na PC trhu. 

Na konci rozsiahlej série tweetov Pitchford vyjadril spokojnosť s časovou exkluzivitou Borderlands 3 na Epic Games Store. Ide o najkratšiu exkluzivitu, pretože ďalšie hry sa mu upísali na celý rok:

"Úprimne, ide to o niečo vyššie ako som ja, no je za tým vyjednávanie 2K a Epicu. Exkluzivita je dôležitá pre všetky tie nútené funkčné ciele, ale trvalá exkluzivita by bola pre 2K niečo, čo by bolo neprijateľné. Som preto veľmi rád, že exkluzivita je len na šesť mesiacov. Pretože mojím poslaním ako zabávača je baviť svet. To znamená, že chcem, aby malo prístup ku hre čo najviac motivovaných zákazníkov. Dúfal som, že to bude krátke okno exkluzivity a som s ním spokojný."

Borderlands 3 vychádza na PC (Epic Games Store) 13. septembra, kde sa spolu s PC dostane aj na PS4 a Xbox One. Prostredníctvom iných obchodov bude na PC hra dostupná v apríli 2020. Halo TV seriál už má herca na postavu Master Chiefa
predchádzajúca novinka

Slovenský westernový titul Blood will be Spilled vyjde budúci mesiac
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.