Epic Store už používa 85 miliónov hráčov, bude ponúkať len kvalitné hry

pridal saver 22.3.2019 o 15:06
PC


Epic na GDC prezentácii priblížil svoj Epic Games store. Hovorí, že ich Store má 85 miliónov aktívnych hráčov a zároveň aj to, že veľká časť z nich nie sú primárni zákazníci Steamu. Teda tým môžu autori hier osloviť ďalšiu, doteraz nepodchytenú skupinu hráčov. Totiž 40% používateľov Epic Store nemá Steam nainštalovaný a 68% z nich nepoužíva Steam pravidelne. Podľa Epicu títo hráči sú primárne konzoloví.

Tituly pre svoj Store zatiaľ vyberajú sami, ale čoskoro pridajú aj možnosť pridávania titulov autormi. S tým, že všetky tituly budú kontrolované a na Store pôjdu len kvalitné hry, je jedno, či už indie, alebo veľké tituly, ale nepríjmu žiadne asset flipy, bloatware ani porno. Ani nič, čo by mohlo hráčov šokovať.

Čo sa týka preberania Steam titulov na poslednú chvíľu, ako bol prípad Metro Exodus, to už to neurobia. O Metro mali záujem už dlho predtým, ale Deep Silver sa rozhodol až takmer pri vydaní. Obaja vedeli, že je tam riziko nahnevaných používateľov a nakoniec to dopadlo ešte horšie, ako si mysleli. Teraz už budú tieto veci riešiť oveľa skôr, zároveň postupne bude exkluzivít menej.Cities: Skylines je na víkend k zahratiu zadarmo
predchádzajúca novinka

The Red Lantern je príbehová hra o jazde so psím záprahom
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.