Resident Evil 2 demo ponúklo náznak hrateľnosti a ukázalo nový trailer

pridal saver 12.1.2019 o 15:54
PC
PS4
Xbox One
Akcia


Ak ste si už zahrali demo na Resident Evil 2, viete, že autori sa pekne posnažili a to aj na PC. Demo ponúka 30 minút hrateľnosti a pekný výlet policajnou stanicou. Demo síce môžete prejsť aj za tri minúty, ale lepšie je vychutnať si to a preskúmať prostredia. Demo ukáže veľmi pekne spracovanú a detailnú grafiku, interaktívne možnosti, naznačí puzzle prvky, ktoré budete musieť v plnej hre riešiť a samozrejme nechýbajú zombíci, ktorí budú drsní. Nebude ich veľa, ale budú dotvárať hororovú a brutálnu atmosféru , popritom ako vy budete skúmať, čo sa to vlastne okolo vás deje.

 

Autori veľmi pekne prepracovali grafiku a už aj v deme na PC ponúkli množstvá nastavení kvality aj s ukazovateľom záťaže pamäte a celkovej kvality obrazu. Možno až na antialiasingy, kde ponúka len nekvalitné FXAA, SMAA, TAA a spojenie FXAA + TAA, všetky majú artefakty a nevyhladia obraz dostatočne. Autori sľúbili aj zapracovanie raytracing efektov a uvidíme, čo vlastne aplikujú. Tu by sa to priam pýtalo použiť na dynamické tiene. Samotná optimalizácia je dobrá a RTX2080ti vytiahne cez 60 fps. Na konzolách je PS4 a Xbox One na 1080p, PS4 Pro a Xbox One na 2880x1620.

 

Skutočne sa ťažko sťažovať, jedine pohyb kamery za postavou sa mi nezdal práve najlepšie vyriešený a miestami pôsobil zvláštne. Oproti tomu pohyb postavy je dobrý, interakcia je veľmi dobre a intuitívne zapracovaná a hlavne je jej veľa.

Na konci dema autori ponúkli teaser so scénami z neskorších častí hry a ukázali aj dve klasické postavy -  Hunka a Tofu naznačujúce návrat odomykateľných režimov.Čo zaujímavé ešte ukázala CES 2019 výstava
predchádzajúca novinka

Intel na CES predstavil procesory bez grafického čipu
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.