HTC na CES predstavilo novinky v oblasti virtuálnej reality

pridal matus_ace 8.1.2019 o 8:30
PC
VR
HTC Vive


HTC na technologickej výstave CES v Las Vegas nechýbalo a prinieslo tam najmä novinky v oblasti virtuálnej reality, kde predstavili niečo nové prakticky pre každú časť spektra, či už je to hardvér, alebo softvér.

HTC na CES predstavilo novinky v oblasti virtuálnej reality

V druhom štvrťroku 2019 príde na trh HTC Vive Pro Eye, ktorý, ako hovorí už samotný názov, pridáva možnosť sledovania pohybu očí. To so sebou má priniesť vylepšenia hneď v niekoľkých smeroch. V prvom rade to umožní ovládanie softvéru už pohybom očí. Pohyb očí ale bude možné tiež prenášať do VR zážitkov, no taktiež to má mať zmysel vo vedeckej oblasti, kde bude možné sledovať pohyby očí napríklad účastníkov rôznych testov. Taktiež sa týmto otvárajú nové možnosti ovládania pre hendikepovaných a výrobca tiež hovorí, že to pomôže zlepšiť obrazovú kvalitu a znížiť hardvérové nároky.

Viveport Infinity je nová forma predplatného v rámci digitálneho obchodu Viveport, ktorý slúži ako dôležitý kanál pre distribúciu VR obsahu a to už aj mimo HTC Vive. Táto nová forma príde 5. mája a bude ju možné využiť na HTC Vive, Oculus Rift a všetkých zariadeniach ekosystému Vive Wave. Ako už názov hovorí, ponúkne prístup k všetkým hrám a aplikáciám v ponuke Viveport, ktorých je už viac ako 500.

Predstavili tiež vývojársku verziu nového VR headsetu HTC Vive Cosmos, ktorým chcú vyhovieť používateľom, ktorým ide v prvom rade o jednoduchosť inštalácie a prístupu. Headset tak nepotrebuje externé základňové stanice a dá sa pripojiť nielen k PC ale použiť napríklad aj na cestách. Prísť by mal už čoskoro. Headset má ponúknuť vysoký komfort,možnosť customizácie a tiež dva plne trackované pohybové ovládače.

Cosmos bude zároveň prvý Vive headset, ktorý ponúkne nový Vive Reality System. Tento systém a jeho funkčné prvky majú mať vplyv na celé portfólio HTC Vive produktov, pričom prostredie a nástroje, z ktorých sa skladá, majú za cieľ ponúknuť priestorové výpočty každému. Má to byť prvý krok k tomu, aby virtuálna realita ponúkla prechod medzi svetmi. V rámci toho už uzatvorili partnerstvo s Mozillou, s ktorou spoločne predstavia prvý webový prehliadač pre Vive.Valve dosiahlo nový rekord, po prechode CS: Global Offensive na free 2 play zablokovali 600 000 účtov
predchádzajúca novinka

Ktoré hry od nás doteraz získali ocenenie Hra roka
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.