Bethesda nerieši aktuálny politický problém nacizmu v Amerike, Wolfenstein II meniť nebudú, ani svoj marketing

pridal saver 7.10.2017 o 18:08
PC
PS4
Xbox One
Akcia


Bethesda vie, že nacisti v Amerike sú teraz horúca politická téma a náhodou k tomu prispieva aj Wolfenstein II, keďže sa venuje rovnakej téme. Pete Hines sa k tomu vyjadril, že o tom vedia, ale nebudú meniť ani hru, ani obmedzovať svoj marketing, napriek reakciám naň.

Totiž pre promovanie svojej hry vytvorili na twitteri tému #nomorenazis, pridali aj trailer Not My America s odkazom Make America Nazi Free Again. Obe mali veľkú kontroverznú odozvu, ale všetko súvisí s hrou a preto vôbec neriešia, čo si o tom niekto myslí. Nevidia v tom problém a neboja sa toho, keďze sú na správnej strane histórie. Jednoducho, nacisti sú zlo a treba ich zničiť.

 

Síce tam vidia aj riziko, že si nahnevajú niektorých zákazíkov, ale ak majú byť úprimní, ľudia, ktorí sú proti oslobodeniu sveta spod nenávisti a vrážd nacistického režimu pravdepodobne ani nemajú záujem hrať Wolfenstein.

Wolfenstein bojuje už s nacistami cez 20 rokov a BJ Blazkowicz neustále zachraňuje svet spod nacistického útlaku. Teraz prejde aj do Ameriky, kde sa bude snažiť rozbehnúť odboj a pokúsi sa oslobodiť tento národ. Totiž oslobodenie Ameriky je prvým krokom k oslobodeniu sveta. Preto je celý marketing postavený na boji proti nacistom.

Hra zároveň len náhodou vyťahuje aj aktuálne témy v skutočnom svete. Nevyvíjali ju preto, aby na niečo upozornili, alebo vytvorili politickú diskusiu. Námet na hru vytvorili oveľa skôr ako sa téma v Amerike rozvinula. Pete Hines dodáva, že robia hry, ktoré majú zmysel a zároveň prinášajú zábavu.  

Nakoniec to uzatvára s tým, že hry sú silnou platformou na preskúmanie všetkých tém, môžu hráčov vtiahnuť do alternatívnej úlohy, do alternatívneho sveta a napríklad tu umožnia preskúmať, ako by vyzerala nacistami ovládaná Amerika. Umožní im to vcítiť sa do tohto sveta. Napríklad to spraví aj Far Cry 5, ktoré pre zmenu bude bojovať proti kultom v Amerike.Yomawari: Midnight Shadows ukazuje hrozivé stvorenia, ktoré na vás budú číhať v temnote
predchádzajúca novinka

Asus začal predávať herný notebook ROG Zephyrus
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.