Vývojári God of War obhajujú vývoj Kratosovej postavy v úlohe otca

pridal Gam_er 21.6.2017 o 20:49
PS4


Kratos bude v prichádzajúcom God of War, ktoré vyjde na PS4 novým mužom. Najnovšia hra totiž sľubuje oživenie celej značky, no okrem toho tiež budeme svedkami znovu objavenia hlavného hrdinu, ktorý tu tento krát bude musieť vystupovať v úlohe trpezlivého otca, čo nie je tak celkom v súlade s Kratosovou povahou, akú sme mali možnosť vidieť v predchádzajúcich dieloch. Kratos bol predtým naštvaný a šialene vražedný. Teraz bude otcom a vyzerá to tak, že sa svoju predchádzajúcu povahu pokúsi zavesiť na klinec. Tento fakt sa pochopiteľne nepáči všetkým fanúšikom a vývojári kvôli nemu čelili vlne kritiky. 

Režisér Cory Barlog sa teda rozhodol, že vysvetlí hráčom to, ako sa v štúdiu Santa Monica zaoberali celkovým charakterom Kratosa, aby sa ubezpečili, že zmeny, ktoré postavu čakajú majú zmysel: 

„S postavou Kratosa má mnoho fanúškov spájaných naozaj veľa spomienok. Dá sa povedať, že s ním strávili kus svojho bytia. Toto je však Kratos, ktorý sa nachádza v inom čase svojho života. Charakter, ktorý sa dramaticky zmenil. Snažili sme sa zostať verní tomu, kým Kratos je, ale rovnako sme mu chceli dať priestor na to, aby mohol dýchať a tiež priestor na zmenu. V ranných častiach hry sme sa preto snažili nájsť to, čo vo vás môže evokovať určitý súlad medzi charakterom Kratosa a rolou otca. 

Niekedy sa nám zdá, že sme veľmi zlyhali. Hovorím to preto, lebo tím je na svoju prácu veľmi krutým kritikom. Ľudia k tomu, čo sme z hry ukázali dávali rôzne poznámky - túto hru je ťažké hrať, pretože vyzerá ako simulátor detí, nenávidím Kratosa, je hrozný... Potom sme urobili ďalšie kolo, kde sme Kratosa ukázali zase v inej polohe a ľudia reagovali ako - och, pripomína Bena Kenobiho, je to smiešne, toto nie je Kratos. V tom sme si pomysleli, fajn, v poriadku. Teraz ideme touto inou cestou. Zistili sme, že akási stredná cesta je najlepšia preto, čo s Kratosom chceme urobiť, no zároveň zostáva verná tomu, kým Kratos bol.“

God of War vyjde na PS4 budúci rok. Ako vnímate Kratosovu premenu? Stotožňujete sa s jeho novým vývojom alebo by ste radšej prijali starého nerváka? Battelefield 1 ukazuje boje v Lupkovskom priesmyku
predchádzajúca novinka

Najlepšie a najhoršie Transformers hry
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.