V skratke
23. september
Blog: Comicsalon Istrocon 2017
Programalice na blogu zverejnila niekoľko fotiek a dojmov z tohtoročného Istroconu.
pridané 12:57 0
Aký má presne problém PUBG s Fortnite Battle Royale modom od Epicu?
Autori z Bluehole v interview špecifikovali, že problém nemajú ani tak s kopírovanim modu, ale s prístupom Epicu. Platia im totiž masívne peniaze za engine, Epic vyhlasuje ako podporujú indie vývojárov a potom takto zradia svojho najväčšieho indie klienta. Čo sa týka modu, je veľa kopii pôvodného Battle Royale modu, ale väčšie hry ako H1Z1 a aj ich PUBG si ho od autora licencovali. Ozvali sa hlavne preto aby na tento problém upozornili.
pridané 12:51 0
Forza Motorsport 7 odomkne framerate na PC [karta hry]
Demo a zrejme aj pri vydaní plná Forza bude obmedzená na 60 fps, autori však potvrdili že ďalšie updaty to odomknú. Rovnako demo nepodporovalo 21:9 rozlíšenia a hra masívne využívala jedno jadro procesora. Autori hovoria, že je to pre čo najnižší input lag. Zatiaľ nepovedali, či to bude upravené.
pridané 11:40 3
Xbox Duke Controller už smeruje do výroby
Microsoft už certifikoval Xbox Duke Controller a teda novú verziu pôvodného Xbox gamepadu. Tentoraz dostane aj displej s animáciou štartovania konzoly.
pridané 9:35 17
League of Legends šampionát práve začal [karta hry]
Ak sledujete League of Legends práve začal svetový šampionát v Číne. Úvodné turnaje potrvajú do utorka a každý ďalší víkend budú vyraďovačky až do finále naplánované na 4. novembra. V akcii dnes uvidíme Cloud 9, Dire Wolves, Lyon Gaming, Gambit, Team oNe a Team WE tímy. Team WE už vyhral nad Lyonom. Spolu na šampionáte hrá 24 tímov a rozdelia si okolo 2.25 milióna dolárov.
pridané 8:55 8
22. september
Síce je iPhone 8 viac menej len CPU upgradom iPhone 7, výkon má dobrý
Ak by vám v mobile chýbal výkon, IPhone 8 to určite napraví. Je totiž o polovicu rýchlejší ako Galaxy 8, Note 8 alebo One Plus 5 a to ako v procesore, tak grafike.
pridané 21:40 103
The Witness je oddnes k dispozícii aj na iOS
Pôvodne záležitosť pre konzoly, Windows a Mac, populárna, úspešná a vizuálne charakteristická puzzle hra The Witness je oddnes po roku vývoja dostupná aj na zariadenia s iOS 10 a vyššie. Hra vyzerá byť kompletná, výkonovo odladená a miesto analógu ovládaná stláčaním s pathfindingom. Je k tomu k dispozícii za takmer štvrtinovú cenu oproti ostatným verziám (bežne sa pohybuje okolo 40 eur, tu je k dispozícii za 11 eur).
pridané 20:54 0
Trailer Red Dead Redemption 2 sa blíži
Rockstar Games zverejnil na Twitteri bez akéhokoľvek popisu obrázok na ktorom zobrazuje dátum 28.september 17:00 hod. stredoeuropského času. Pravdepodobne láka na nový trailer, ktorý by nám odhalil nový dátum vydania.
pridané 19:42 24
Nyko prinesie bezdrôtový ovládač aj pre SNES Mini
Nyko už pravidelne prináša rôzne periférie pre všetky možné aj nemožné konzoly a hneď pri vydaní prinesú bezdrôtový ovládač aj pre SNES Classic Edition, podobne ako priniesli podobný pre NES Mini. Ovládač sa volá Super Miniboss, vychádza z pôvodného SNES ovládača a bude stáť $19.99.
pridané 18:02 3
Shinji Mikami chce priniesť The Evil Within 2 na Switch [karta hry]
Shinji Mikami má na konte jedny z najlepších japonských survival hororov a pracuje aj na sérii The Evil Within, pričom sa teraz vyjadril, že ak by mal možnosť, rád by sa pokúsil priniesť port dvojky aj na Nintendo Switch. Taktiež sa vyjadril, že je dnes kvôli vysokým nákladom na vývoj a veľkým rizikám ťažké priniesť originálnu veľkú hru a rád by niekedy pracoval aj na niečom menšom.
pridané 17:09 3
Nové GeForce ovládače sa pripravujú na veľké jesenné tituly
Aktuálna verzia GeForce ovládačov je vyladená pre vydanie hier Project Cars 2, Call of Duty: WWII open beta, Total War: WARHAMMER II, Forza Motorsport 7, EVE: Valkyrie – Warzone, FIFA 18, Raiders of the Broken Planet a Star Wars Battlefront 2 open beta. Raiders of the Broken Planet navyše získal podporu ShadowPlay Highlights a Ansel, Paragon získal podporu ShadowPlay Highlights.
pridané 13:13 2
iPhone 8 a iPhone 8 Plus dnes vychádza, ľudia naň už nestoja v dlhých radoch
Osmičky mali znovu nižšie predobjednávky a vidieť aj menší záujem ľudí o kúpu. Rady na kúpu napríklad v Apple Store v Sydney už nemali stovky metrov ako niekedy a teraz tam prišlo len menej ako 30 ľudí. Uvidíme, ako to bude pri iPhone X.
pridané 12:03 80
PlayStation 4 Pro by sa podľa analytikov mohla stať štandardným systémom Sony, ktorý bude nasledovať PS5
Analytici sa domnievajú, že PS4 Pro sa čoskoro stane štandardným modelom, ktorý by mohol nahradiť klasickú PS4. Pro verzia sa podľa nich už stáva pomaly predvoleným a preferovaným modelom hráčov. Sony však podľa predpovedí bude nalievať peniaze do PS4 dovtedy, kým bude prinášať zisk. Verzia Pro by ju podľa analytikov mohla definitívne nahradiť v roku 2020, kedy mnohí predpovedajú uvedenie PS5. Od nej sa očakáva, že splní skutočné 4K nároky.
pridané 11:51 114
Pirátstvo neškodí predajom - odhalila 300-stranová štúdia, ktorú EÚ zmietla zo stola
Výsledky rozsiahlej štúdie z roku 2015 ukázali, že neexistuje štatistický dôkaz o znížení predajov pre pirátstvo. Zároveň štúdia ukázala, že nelegálne downloady môžu práve zvýšiť predaje hier. Jedinú oblasť, kde zistili negatíva sú blockbusterové filmy, kde pripadá 10 zhliadnutí nelegálnych videí na 4 legálne pozretia. EU za štúdiu zaplatila 360 tisíc eur a zrejme sa jej výsledky nepáčili a tak ju zmietla zo stola.
pridané 9:59 126
Film: Manhunt trailer
Ak máte radi Johna Woo a jeho akčné filmy, pozrite trailer na jeho novinku Manhunt.
pridané 8:25 4
Permanentné bany do kompetetívneho režimu v Overwatch dorazia budúci týždeň [karta hry]
To, na čo nás pripravovali už v júni, prichádza. Pravidlá sú pritom prísne. Permanentný ban dostane každý, kto dostane tri bany, pričom sa ich počet počíta aj medzi viacerými sezónami. Prísnejšie podmienky sa týkajú aj sezónnych banov, za, napríklad, skoré opustenie hry či nečinnosť. Ak sa takéto prípady budú opakovať, hráči budú dlhšie odstrihnutí od tohto režimu.
pridané 8:12 12
Palmer Luckey a jeho nový život
Palmer Luckey tvorca Oculusu na TGS hovoril o VR hentai hrách na svojom evente "AVRS HentaiVR Pool Party with Palmer", kde sa náležite obliekol do bikín. Neskôr bude ešte prednášať na HTC Vive konferencii na TGS.
pridané 6:43 17
21. september
Skrytý NES Golf na Switchi môže byť poctou ich bývalému prezidentovi
Skupina niekoľkých hackerov nedávno vo Switchi odhalila skrytú hru NES Golf a teraz sa vynárajú náznaky, že môže byť hra skrytou poctou ich bývalému prezidentovi. Vyzerá to totiž tak, že sa hra sprístupní vždy len jeden deň v roku - 11. júla. Práve 11. júla 2015 totiž po boji s rakovinou zomrel Satoru Iwata. Ten do Nintenda prišiel v roku 1983 a za tú dobu pomohol vytvoriť legendárne hry aj konzoly.
pridané 21:28 3
Outlast Deluxe Edition je zadarmo na HumbleBundle
Na HumbleBundle si tentoraz môžete zadarmo uchmatnúť známu hororovku z prostredia psychiatrickej liečebne Outlast a to rovno v Deluxe edícií, ktorá zahŕňa ako základnú hru, tak aj DLC Whistleblower.
pridané 20:42 13
CCleaner malware bol zrejme sponzorovaný Čínou, sústredil sa na firmy
Malware v CCleaner súboroch totiž obsahoval kód skupiny APT 17, čo je Čínou sponzorovaná hackerská skupina. Malware sa nezameriaval na bežných používateľov ale na veľké firmy a to Google, Microsoft, Samsung, Sony, Intel, HTC, Linksys, D-Link a Cisco.
pridané 20:34 40
Spätná kompatilita Xbox One bola rozšírená o Halo tituly
Do spätnej kompatibility Xbox One pribudli tituly Halo 3, Halo 3: ODST, Halo 4, & Halo: CE Anniversary. Do ponuky pribudlo aj Fable Anniversary.
pridané 20:19 17
GTX1070ti by mala vyjsť v októbri, bude vlastne GTX1080 bez GDDR5X pamätí
GTX1070ti bude mať podľa informácii 2432 jadier, teda o trochu menej ako GTX1080 s 2560 jadrami, ale rozdiel bude hlavne zmena pamätí kde nebude mať GDDR5X ako GTX1080 ale GDDR5 rovnaké ako má GTX1070. Uvidíme čo to spraví v benchmarkoch, v cene sa zdá že to spraví 70 dolárov a má stáť 429 dolárov. U nás by mohla ísť okolo 500 eur (GTX1070 ide od 440 eur, GTX1080 od 550 eur)
pridané 20:00 81
Polhodina zo Switch verzie Dooma [karta hry]
Ukážka Dooma ako v dockovanom, tak aj nedockovanom mode. Ten síce beží na 30 fps, ale stabilne.
pridané 19:59 28
AMD vyrobí pre Teslu AI čipy pre autá
Tesla si vybrala AMD na výrobu ich nového AI čip pre svoje autá. Tesla si čip dizajnuje sama a pracuje na ňom cez 50 inžinierov vedených architektom čipov Jimom Kellerom. Ten najnovšie vytvoril Zeny pre AMD, alebo sériu čipov pre Apple.
pridané 16:37 13
Call of Duty WWII bude v 4K s HDR na Xbox One X [karta hry]
Activision pre marketingovú zmluvu so Sony nechce alebo nemôže rozprávať o vylepšeniach Call of Duty WII a Destiny 2 pre Xbox One X, ale boxart Call of Duty WWII už prezrádza Xbox One X Enhanced podporu a zapracovanie 4K a HDR.
pridané 10:23 51
Film: Režisér Kingsmana bojuje, aby marketing neprezradil celý príbeh
Matthew Vaughn hovorí, že marketing robí veľmi dobrú prácu v prezrádzaní príbehových zápletiek a prekvapení v Kingsmanovi 2. Hovorí, že je ich tam ešte niekoľko a teraz bojuje, aby sa neprezradili.
pridané 9:33 24
Google kupuje časť HTC
Google znovu vstupuje do rovnakej rieky a po dávnejšom odkúpení mobilov Motoroly, ktoré veľmi nevyšlo (s veľkou stratou ju predali Lenovu) teraz kupuje časť HTC. Presnejšie za 1.1 miliardy dolárov odkúpil časť ich mobilného tímu. Preberá 2000 ľudí a rovnako si tým licencuje HTC patenty a technológie. HTC však s mobilmi nekončí, približne polovicu ľudí si nechali a hovoria, že toto im pomôže rozbehnúť sa a rovnako aj pracovať na HTC VIVE.
pridané 8:20 14
20. september
TV: Punisher má nový trailer
Netflix vydal nový trailer na svoj ďalší komiksový seriál s Punisherom, ktorým naznačuje, že seriál prichádza už čoskoro.
pridané 21:42 7
Steam pridáva grafy k hodnoteniam hier
Pre nový trend "review bombingu" pridáva Steam ďalšiu funkciu a to históriu recenzií. Umožní vám rozpoznať problematické recenzie a zamerať sa len na normálne.
pridané 21:09 28
Vampyr bol odložený na jar budúceho roku [karta hry]
Dontnod Entertainment a vydavateľ Focus Home Interactive práve odložili svoj akčný RPG titul Vampyr na budúci rok. Hovoria, že si vybrali dodatočný čas na dotiahnutie titulu. Pôvodne mal vyjsť v novembri, ale keďže ten je preplnený veľkými casual titulmi, bude pre tento štýl titulu bude začiatok roka oveľa lepší. Na druhej strane na jar sa sťahuje stále viac titulov a je tam aj Red Dead Redemption 2.
pridané 20:29 12
Analýza Project Cars 2 na konzolách. [karta hry]
DF sa pozrelo na konzolové verzie Project Cars 2, kde všetky verzie majú dynamické rozlíšenie. PS4 sa pohybuje okolo 1080p do 864p, Xbox One od 972p do 864p, obe v náročných podmienkach padajú s framerate do oblasti 40-50 fps. PS4 Pro je vyššie, z 1440p padá aj k 1360p, ale snaží sa držať na 60 fps, aj v daždi, kde klesá len na 58-59 fps. DF však hovorí, že upscalovaný obraz na 4K nevyzerá veľmi dobre.
pridané 19:27 58
Porovnanie PC a Xbox One verzie Forza Motorsport 7 demo [karta hry]
Xbox One verzia vyzerá aj na aktuálnej verzii konzoly veľmi slušne, pozrime sa na jej porovnanie s PC verziou.
pridané 18:15 20
Honest trailer na Wonder Woman
Čo nám povie o Wonder Woman honest trailer od Smoshu?
pridané 17:36 2
Tvorcovia Project Cars pravdepodobne pracujú na Fast and Furious hre
CEO štúdia, Ian Bell, sa v rozhovore počas streamu YouTubera SpotTheOzzieho rozhovoril o ich ďalšej hre, ktorá má byť vytváraná v spolupráci s jedným veľkým Hollywoodskym štúdiom. Nespomenul teda konkrétne Fast and Furious, no hru prirovnal k Need for Speed. Navyše, spoluprácu majú mať dohodnutú na šesť rokov.
pridané 15:34 1
Nový Humble balík zabalil kvalitné hry
Humble Very Positive Bundle 2 ponúka hneď niekoľko hier s vysokým hodnotením na Steame, nájdete tu Beat Cop, Oxenfree, Rive, Middle-earth: Shadow of Mordor Game of the Year Edition a ďalšie.
pridané 13:47 0
Forza Motorsport 7 demo benchmark [karta hry]
Benchmarky na Forzu sú výrazne jednotvárne, framerate sa nie a nie odlepiť od 60 fps (1080p v štandardnej Xbox One verzii). Nepomôže tomu ani búrka alebo voda. Hra je úplne inde ako Project Cars 2, ktorý má dynamické rozlíšenie a 40-50 fps framerate.
pridané 13:35 39
NHL 19 možno už aj so slovenskou Tipsport ligou
Šéf slovenskej Tipsport ligy Richard Lintner sa pre šport.sk vyjadril o možnom rozšírení budúcoročnej NHL 19, do ktorej by mohla pribudúť aj slovenská najvyššia hokejová sútaž. Koncom septembra má naplánované stretnutie so zástupcami EA Sports a podľa neho je tu veľká šanca, že sa nakoniec aj dohodnú. V NHL 18 sa zatiaľ objavila Banská Bystrica, aj keď ratingy a mená hráčov nie sú práve najsprávnejšie.
pridané 13:28 35
Ďalšia NieR hra vo vývoji?
Square Enix totiž hľadá ľudí, ktorí majú pracovať na projekte, ktorý má mať niečo spoločné s NieR značkou.
pridané 13:04 11
Project Cars 2 nepoužíva Denuvo ochranu [karta hry]
Slightly Mad Studios sa na Denuvo pozreli vo februári tohto roka, ale ohodnotili ho ako príliš obmedzujúce a len by otravovalo hráčov.
pridané 10:28 17
Insomniac Games majú nové logo
Firma po rokoch zmenila to čo bolo pre nich charakteristické a od teraz sa budú prezentovať novým logom.
pridané 1:06 1
19. september
Ukážka 3d scan hradu Višňové pre hentai hru „Custom Maid 3d2“
3D a VR modeler z Japonska ukázal 3D verziu hradu Višňové. K tomu v profile má aj fotky Čachtického hradu. Zrejme ich uvidíme v Custom Maid 3d2
pridané 23:15 10
Oddworld: Abes Oddysee je zadarmo na GOG aj na Steame
Pôvodná verzia Oddworld: Abe's Oddysee je zadarmo na stiahnutie na digitálnych obchodoch GOG a Steam. Ak nemáte môžete si ich aktivovať.
pridané 18:20 10
Forza Motorsport 7 demo je už vonku [karta hry]
Demo na Forza Motorsport 7 pre PC a Xbox One je už dostupné a môžete ho sťahovať. Má 22GB a ponúkne tri trate a tri autá.
pridané 18:06 64
US ponorky dostanú na ovládanie Xbox gamepady
US ponorky triedy Virginia vymenia masívne ovládače periskopov za Xbox360 gamepady. Staré ovládače boli ťažké a drahé, kde jeden stále 38 tisíc dolárov. Po novom ich nahradia ani nie 50 dolárové gamepady, na ktoré sú vojaci zvyknutí keďže väčšina s nimi vyrastala. Je to ďalší krok k zapracovaniu technológii, ktoré vojaci ovládajú.
pridané 13:00 23
Reťazec Toys ‘R’ Us bankrotuje
Známy obchodný reťazec Toys ‘R’ Us môžu poznať aj hráči u nás. Síce tam možno nikdy nenakupovali, no reťazec bol najväčší v Amerike v oblasti hračiek, vďaka čomu s ním niektorí väčší vydavatelia tu a tam uzavreli spoluprácu pri oznámení hry, exkluzívnych predobjednávkových bonusoch a podobne. Zdá sa, že to nestačilo na úspech. Po dekádu sa ťahajúcich dlhoch totiž spoločnosť vyhlásila bankrot.
pridané 12:54 8
Philovi sa prepojenie vo Fortnite páčilo
Phil Spencer reagoval na "chybu", ktorá spôsobila spojenie hráčov vo Fortnite a hovorí, že by rád videl, keby to Epic nechal zapnuté
pridané 11:02 47
Japonská press konferencia Sony z Tokyo Game Show je live
Sony práve v Japonsku ukazuje svoju ponuku.
pridané 9:12 3
Ako vyťažujú onlineovky váš internet?
Malý, ale zaujímavý prehľad o tom, ako niektoré hry vyťažujú vašu internetovú linku. Pozor na Destiny 2, hlavne ak máte obmedzený traffic, predbehol aj Battlefieldy a čo je zvláštne, viac údajov vysiela ako prijíma. Oproti tomu PUBG stačí veľmi málo dát.
pridané 8:35 29
Horizon Zero Dawn Patch 1.33 umožňuje manuálne ukladanie predchádzajúcej hry, pri štarte novej [karta hry]
Nový patch dovoľuje hráčom vytvoriť manuálne uloženie predchádzajúcej hry v prípade, že by ju chceli rozohrať nanovo bez toho, aby sa im stratil predchádzajúci postup. Patch okrem toho pridáva tiež opravy všeobecných a známych problémov, ale zdá sa, že vytvoril ďalší problém a to padanie hry pri Save game kde má hráč otvorený treasure box v inventári.
pridané 7:02 4
18. september
Thimbleweed park je už aj na iPhone a iPade [karta hry]
Dnes vyšla Thimbleweed park, adventúra v klasickom štýle aj na iOS zariadeniach a 21. septembra sa príde aj na Nintendo Switch.
pridané 22:32 1
01 02 03 04 05 06 07 >>ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2017 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.