V skratke
22. november
Wolfenstein II dostal trial verziu
Na Steame a aj na konzolách si už môžete stiahnuť trial verziu Wolfensteina II, ktorá ponúkne prvý level z hry. Keďže je to trial veriza, ak si hru následne kúpite, môžete v hraní pokračovať.
pridané 22:17 6
PUBG vyjde aj v Číne, Tencent hru upraví tak, aby bola v súlade so socialistickými hodnotami [karta hry]
Tencent dlho jednal s Bluehole, no nakoniec sa mu podarilo získať licenciu na exkluzívne prevádzkovanie hry v Číne. Autori budú musieť hru upraviť tak, aby bola v súlade so socialistickými hodnotami a tradičnými čínskymi kultúrnymi pravidlami.
pridané 19:41 17
Hellblade predal 500 tisíc kusov
Autori z Ninja Theory štúdia ohlásili, že hra predala pol milióna kusov za prvé tri mesiace. Nie je to vysoký predaj, ale hra je už v zisku, keďže ju robilo len 20 ľudí tri roky. Hra predala polovicu na PC a polovicu na PS4.
pridané 16:57 34
Vylepšené Xbox 360 hry v spätnej kompatibilite na Xbox One X otestované
Digital Foundry otestovalo niekoľko Xbox 360 hier, ktoré získali vylepšenia na Xbox One X, napr. ako Gears of War 3, Halo 3, Fallout 3 či originálny Assassins Creed. Niektoré hry dostali zvýšené rozlíšenie až na plné 4K, iné zase podporujú už aj HDR a majú kvalitnejšie filtrovanie textúr.
pridané 14:18 10
Xbox One už vie streamovať hry z PC
Vďaka aplikácii GamiFlux na Xbox One už môžete z PC streamovať hry, alebo aj emulované tituly.
pridané 9:20 22
21. november
Resident Evil Revelations a Revelations 2 pre Switch vyjdú v Európe len digitálne
Vydavateľ až teraz informoval o tom, že sa hráči v Európe budú musieť uspokojiť s digitálnym vydaním. V Amerike bude hra dostupná aj v klasickej, fyzickej podobe, avšak aj tam Capcom šetrí a cartridge ponúkne len prvú časť kolekcie, pričom tú druhú si Američania budú musieť stiahnuť v digitálnej podobe.
pridané 22:06 3
Mass Effect porovnaný na Xbox One X
Ukážka porovnania framerate Mass Effectu na Xbox 360 a v spätnej kompatibile na Xbox One a Xbox One X. Xko ide stabilnejšie na 30 fps, ale pri niektorý explóziách neudrží čistý framerate. Ak prvý Mass Effect na Xboxe nemáte, budúci mesiac príde do Game Passu
pridané 20:46 22
Prvý benchmark Snapdragon 835 notebooku
Asus už teasuje svoj Windows 10 notebook so Snapdragon 835 procesorom (2.2GHz, 8 jadier) a výsledky sú očakávane nízke a to 818 pre singlecore a 3174 pre multicore výkon. Pre porovnanie je to podobný výkon ako notebookový 1.8GHz Celeron v singlecore výkone a notebookov 2GHz i3 v multicore čísle. Na mobilný čip to nie sú zlé čísla. Uvidíme, aká bude výdrž batérie, tá by mala byť vysoká.
pridané 18:12 40
20. november
Call of Duty WWII si zachovalo prvé miesto v predaji v UK
Call of Duty je aj tento týždeň prvé, druhý je Star Wars Battlefront II, ktorý klesol s predajmi oproti prvému dielu o 61%. Za ním nasleduje FIFA a dvaja pokemoni pre 3DS Ultra Sun a Moon, Assassin klesol nižšie na 6 miesto, Super Mario na deviate, nový Lego Marvel je na 10. mieste.
pridané 17:45 16
Autori Serial Cleanera rozdávajú zadarmo digitálny artbook [karta hry]
Ak sa chcete bližšie pozrieť na artštýl stealth titulu Serial Cleaner, jeho autori z poľského štúdia iFun4All rozdávajú digitálny artbook. Stačí na FB lajknúť stránku hry, prípadne štúdia. Autori vás následne budú kontaktovať správou.
pridané 14:42 2
Priemerný hráč odomkne všetkých hrdinov Star Wars Battlefront II za deň [karta hry]
Podľa hráčov si za 24 hodín odomkne všetkých 14 hrdinov a aj všetkých 9 vozidiel v Star Wars Battlefront II aj priemerný hráč. Je to primeraná doba, možno mohla byť aj vyššia (pred vydaním bola znížená o 75%).
pridané 12:33 70
Xbox sa dostal do Guinessovej knihy rekordov
Konkrétne Xbox dosiahol rekord v livestreamovaní v najvyššej výške na balóne vo výške 365m (Highest-altitude videogame stream) a to s titulom Super Lucky’s Tale.
pridané 7:06 11
19. november
Cyberpunk 2077 nebude mať žiadne skryté veci, za ktoré budete platiť
CD Projekt uisťuje, že Cyberpunk 2077 ponúkne veľký singleplayerový otvorený svet a bude príbehovo orientované RPG. Hovoria, že tam nebude žiadny skrytý háčik, za ktorý budete platiť. Nechávajú chamtivosť na iných. Reagujú týmto na obavy hráčov, z interview kde potvrdili, že hra bude mať aj online možnosti, ktoré budú fungovať ako služba a rozširovať sa veľa rokov. Dodali, že online je potrebný na dosiahnutie dlhotrvajúceho zisku.
pridané 19:35 126
Najlepšie 4K HDR hry na Xbox One X
DF vybralo svoje najlepšie vylepšené hry pre Xbox One X. Nechýba tam Assassin, Rise of the Tomb Raider, Forza, FF XV, Hitman, COD WWII ale z prekvapivých titulov pridali aj nový Homefront, ktorý na Xbox One X ukazuje kvalitu grafiky CryEnginu.
pridané 15:09 24
Skyrim na Switchi porovnaný s PS4 verziou
Digital foundry porovnalo aj Skyrim preportovaný na Switch s vylepšenou PS4 verziou. Switch sa drží prekvapivo dobre, ale nakoniec je to už stará hra. Ak si chcete zobrať Skyrim na cesty, máte to v peknej kvalite.
pridané 14:31 14
Filmová recenzia: Justice League
DC pomaly upúšťa od temného spracovania a snaží sa ísť viac do Marvel štýlu filmov. Ako im to dopadlo v Justice League?
pridané 12:25 59
Tarkov už má československú stránku
Ak hrávate Escape from Tarkov, alebo plánujete do toho ísť, titul už má aj svoju oficiálnu CZ SK stránku, kde nájdete všetky dôležité veci k hre.
pridané 12:25 6
18. november
Star Wars Battlefront 2 porovnanie PC, PS4 Pro a Xbox One X [karta hry]
DF sa už pozrelo aj na aktuálne vydaný Battlefront 2, ktorý ponúka dynamické rozlíšenia s tým, že PS4 Pro má maximum na 1440p, Xbox One X na 4K. Čo je 2.25 krát viac pixelov na obrazovke. PS4 pro ide medzi 1296 a 1440p, Xbox One X od 1800p po 2160p.
pridané 19:44 44
Gears of War obleky prichádzajú do Forzy 7 [karta hry]
Forza dostáva tri obleky s témou Gears of War, kde jeden bude štandardný s logom Gears a ďalšie dva tématické bojové obleky JD a Kait. Prvý dostanete automaticky ak si hru zahráte do 31. októbra, alebo demo do konca decembra. Druhé dva si odomknete v pre
pridané 18:25 8
Odhalil Battlefront 2 rodičov Rey, či nás Disney a DICE ťahajú za nos? [karta hry]
Star Wars Battlefront 2 na rozdiel od svojho predchodcu prináša aj kampaň s vlastným a úplne novým príbehom, ktorý je zasadený po zničení druhej Hviezdy smrti. Na jej konci zažijete aj bitku o Jakku, ktorá bola súčasťou predchádzajúcej časti a Jakku je taktiež miestom, odkiaľ pochádza Rey, no jej pôvod nepoznáme. Disney ho odhaliť zatiaľ nechce, no zdá sa, že si Meeko a Iden Versio na konci hry padnú do oka a na planéte zostanú.
pridané 18:16 14
Teaser: Rodinka úžasných 2
Rodinka úžasných sa vráti už v lete budúceho roka. Zatiaľ tu máme prvý teaser.
pridané 17:57 16
TV: Sneak peek na vianočný špeciál Doctor Who
V rámci charitatívneho večera Children in need priniesla britská BBC krátky sneak peek z pripravovaného vianočného Doctor Who špeciálu Twice Upon A Time, ktorý nám ukazuje stretnutie dvoch Doktorov.
pridané 14:04 0
Switchu dominujú retail predaje
Aj napriek tomu, že prakticky všade rastie digitálny predaj, Switch nie je žiadnou výnimkou, stále na konzole dominujú krabicové hry. Podľa reťazca Game sa u nich v Anglicku a Španielsku na jednu konzolu predajú 3 krabicové hry. Podľa IHS odhadov tvorí retail predaj až 78% predaných hier na Switch. V prípade PS4 je to podľa nich 47%.
pridané 13:23 34
Final Fantasy XV na Xbox One X vylepšuje kvalitu, ale ešte potrebuje dotiahnuť
DF sa už pozrelo na FFXV na Xbox One X, kde je vizuálne pekne, vylepšené v tieňoch, textúrach, detailoch oproti PS4 Pro verzii. V High quality móde má rovnako dynamické rozlíšenie, ale na rozdiel od PS4 Pro nie je checkerboardované, ale natívne.
pridané 12:55 1
DICE pôvodne chcelo v Battlefront 2 len kozmetické lootboxy [karta hry]
Pôvodný plán bol pridať do Battlefrontu 2 kozmetické doplnky cez lootboxy, tak ako to má napríklad Overwatch, tam však zasiahlo Disney. Ktoré možno nechcelo aby sa Star Wars postavy upravovali. Zmeniť to tak museli na Star karty.
pridané 9:37 95
17. november
Varšava bude tento víkend hostiť turnaj v Gwent
Živé vysielanie z turnaja budete môcť pozerať na oficiálnom Twitch kanáli CD Projekt Red. Štvrťfinále prebehne v sobotu, pričom semifinále a finále bude v nedeľu. Hrať sa bude o 25 000 dolárov.
pridané 17:48 0
Film: Teaser na pokračovanie Fanstastic Beasts
Zatiaľ prvý krátky teaser obrázok na budúcoročné pokračovanie Fantastických zverov, ktoré dostane podtitul The Crimes of Grindelwald, teda u to bude zrejme preložené ako Zločiny Grindelwalda.
pridané 17:27 10
Do siene slávy česko-slovenského esportu bol uvedený ďalší Slovák
V rámci Majstrovstiev ČR v počítačových a mobilných hrách sa taktiež druhý raz uskutočnil ceremoniál uvádzania známych esport hráčov do Siene slávy, ktorej partnerom je Nvidia. Minulý rok sa tam dostal slovenský hráč Dev1, tento rok ďalší Slovák - Erik „hakkiJunior“ Leštach. Ten je bývalým majstrom sveta v Trackmanii a bol prvým európskym hráčom, ktorý podpísal zmluvu s Red Bullom.
pridané 14:09 23
THQ Nordic kúpilo vývojára Experiment 101 aj s ich Biomutant značkou
THQ Nordic doteraz mal len distribuovať Biomutant titul, ale zrejme sa mu tak zapáčil, že ho odkúpil aj s celou firmou Experiment 101. Tá sa tak pridá do THQ Nordic a bude ďalej pracovať na hre.
pridané 13:00 4
EA zatiaľ vyplo mikrotransakcie v Star Wars Battlefront II [karta hry]
Keďže sa hráči báli, že by si niekto postavy a bonusy odomkol platením, EA vyplo v hre mikrotransakcie a všetci si tak musia odomknúť štandardne, hraním.
pridané 8:34 83
16. november
Microsoft teasuje pridanie Gears of War 4 do Gamepassu
Gamepass bude 1. decembra obohatený o Gears of War 4 a teda už bude v službe Gears celá séria. Zároveň to bude druhá Play Anywhere hra, ktorá pôjde aj na PC. Prvou bolo Recore, ktoré pribudlo nedávno. Gears of War 4 bude veľmi dobrým prídavkom pre nových Xbox One X majiteľov, ktorí si takto budú môcť hru rovno zahrať v 4K s HDR.
pridané 22:02 12
Nvidia pripravuje svoje karty na vydanie Battlefrontu
Star Wars Battlefront II vychádza zajtra a nové ovládače 388.31 WHQL vašu kartu pripravia na hru. Okrem toho výrazne zvyšujú výkon v Destiny 2 a tiež Injustice 2. V Destiny 2 sa dočkáte zlepšenia v desiatkach percent aj pri 1440p a 4K rozlíšeniach.
pridané 14:32 96
Recore dnes dostane Xbox One X patch
Autori ohlásili dnešné vydania patchu pre Recore, ktorý na Xbox One X pôjde v 1440p. Nepridali ďalšie detaily a zrejme sa len zmení rozlíšenie.
pridané 9:42 18
EA teasuje novú hru
Na UBS Global Technology konferencii EA CFO Blake Jorgensen novú hru, ktorú vyvíja EA Motive pod dohľadom Jade Raymondovej. Hovorí, že titul ponúkne zaujímavú hrateľnosť, ktorú sme ešte predtým nevideli. Pôjde o akčnú hru, v štýle v ktorom nemajú zastúpenie (pohybujú sa hlavne v športoch a fps strieľačkách), preto aj vyvíjajú Anthem a aj tento titul. Titul by mohol byť niečo ako GTA.
pridané 9:01 25
Prvý Xbox, Halo a Xbox Live majú narodeniny
Prvý Xbox a Halo 1 majú už 16 rokov, Xbox Live bolo spustené o rok neskôr a má 15 rokov.
pridané 8:16 5
Xbox Live Gold je teraz za 1 euro
Ak nemáte Xbox Live Gold, môžete si teraz kúpiť 1 mesiac za 1 euro. Viac mesiacov už má štandardnú cenu.
pridané 6:51 11
Belgická gamblingová komisia začala prešetrovať Star Wars: Battlefront 2 a Overwatch
Po upozorneniach sa v Belgicku gamblingová komisia pozrie na dva z titulov s lootboxami Overwatch a Battlefront 2. Hlavne v oblasti, čo lootboxy obsahujú a či možnosť úspechu je závislá len od náhody.
pridané 1:06 51
15. november
Games with Gold má dostupné nové free tituly
Od dnes sú v ponuke pre majiteľov Gold predplatného - Deadfall Adventures pre Xbox360 a Xbox One a Tales From The Borderlands pre Xbox One.
pridané 22:10 0
Autor Playerunknown's Battlegrounds nevie, či si jeho hra zaslúži vyhrať cenu hry roka
Včera bol Playerunknown's Battlegrounds nominovaný na hru roka v Game Awards, ale autor hry dúfa, že nevyhrá. Síce hovorí, že Early Access by nemal hru diskvalifikovať z podobných ocenení a má sa pozerať na samotnú hru, ale dodáva, že vyšli aj lepšie hry ako PUBG.
pridané 19:17 82
Nintendo pripravuje animovaný Mario film
Nintendo sa prebudilo aj v oblasti filmov a s Illumination štúdiom, tvorcami Mimoňov, pripravuje animovaný Mario film. Zatiaľ nič nie je potvrdené a zrejme je to len v úvodných štádiách príprav, ale určite by to mohlo byť zaujímavé.
pridané 8:22 10
14. november
Xbox One Gifting je už dostupný pre všetkých
Microsoft dnes spustil darovanie digitálnych hier na Xbox One, na Store už každý môže kúpiť a následne darovať ľubovoľný titul.
pridané 21:49 15
Overwatch a Rainbow Six Siege budú na víkend zadarmo
Od 17. novembra do 20. novembra bude Overwatch zadarmo k stiahnutiu a zahratiu na všetkých troch platformách. Rainbow Six Siege bude rovnako zadarmo a to od 15. do 20. novembra, plus mínus jeden deň podľa platformy.
pridané 18:10 11
Rusi práve použili obrázok z hry ako dôkaz, že US pomáha ISIS
Ruské ministerstvo obrany hovorí, že US spolupracuje s ISIS a ako "nevyvrátiteľný dôkaz" použili obrázok z traileru k hre AC-130 Gunship Simulator s popisom "ISIS konvoj opúšťa Abu Kamal k hranici Sýrie a Iraku (9. november 9th, 2017)". Pekná grafika, možno sa učia od Severokórejčanov. Tam tiež bežia videá z videohier ako propaganda.
pridané 16:46 272
Ako vyzerá cenzúrovaný Hitler v nemeckej verzii Wolfenstein II?
Hiter má vo Wolfensteinovi II jednu zaujímavú kapitolu, tá však musela byť pre Nemecko zmenená. Pozrite sa ako.
pridané 12:48 91
Deadpool bude stiahnutý z digitálneho predaja
Hry s licenciou to nemajú jednoduché. Spoločnosti Activision vyprší licencia na hru Deadpool. V predaji bude do 16.novembra tak ak máte o hru záujem tak sa poponáhľajte. Hra je momentáľne aj v zľave na Steame a na PS Store. V súčasnosti nie je známe či Activision pripravuje pokračovanie, ktoré by zároveň vyšlo s filmovým pokračovaním.
pridané 12:35 15
Multiplayer na PS4 bude zadarmo na 5 dní
Od zajtra 15. novembra (od 11:00) do 20. novembra (11:00) bude multiplayer na PS4 zadarmo aj bez nutnosti plateného PS Plus. Môžete si tak zahrať aktuálne multiplayerovky ako COD WWII, FIFA 18, Gran Turismo Sport alebo Star Wars Battlefront II.
pridané 11:25 170
Broadcom chcel kúpiť Qualcomm
Qualcomm práve odmietol ponuku na odkúpenie Broadcomom, chceli ich kúpiť za 130 miliárd dolárov, ale to by podľa Qualcommu bolo málo vzhľadom na hodnotu firmy. Qualcomm je najväčší výrobca mobilných čipov. Momentálne je v patentovej vojne s Apple od ktorého chce peniaze za používanie ich patentov, Apple reagovalo protižalobou.
pridané 6:55 7
13. november
TV: Lord Of The Rings dostane prequel v podobe TV seriálu
Amazon práve uzavrel zmluvu o prinesení prequelu k Lord Of The Rings sérii v podobe TV seriálu. Amazon budú len práva na seriál stáť okolo $200 až $250 miliónov dolárov. Nebol Hobbit prequel k Lord of the Rings?
pridané 22:00 25
TV: Hitman dostane TV seriál od tvorcu Johna Wicka
Hulu sa spojilo s Fox21 a producentom Derekom Kolstadom, ktorý vytvoril Johna Wicka, aby spolu priniesli seriál podľa značky Hitman. Derek napíše aj prvú časť seriálu.
pridané 21:54 34
Overwatch dostane 4K update pre Xbox One X [karta hry]
Blizzard hovorí, že Xbox One X má v sebe úžasné technológie a potvrdil, že už pracuje na enhanced verzii Overwatchu. Ten presunie hru na 4k rozlíšenie a zároveň upravia aj používateľský interface tak, aby vyzeral dobre aj na veľkých obrazovkách.
pridané 14:25 19
01 02 03 04 05 06 07 >>ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2017 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.