V skratke
21. júl
Xbox One verzia PES 2018 pobeží v 1080p/60fps [karta hry]
Adam Bhatti, produktový manažér Konami, sa vyjadril k Xbox One verzii Pro Evolution Soccer 2018. Konkrétne hlavne k Xbox One verzii, ktoá vo finále pobeží v 1080p a 60fps. Reagoval ale aj na otázka ohľadne Switch verzie. Tú by osobne videl veľmi rád, avšak zatiaľ nemôže nič potvrdiť, no ani vyvrátiť.
pridané 10:27 4
Uncharted: The Lost Legacy je GOLD
Štúdio Naughty Dog oznámilo, že akčná hra Uncharted: The Lost Legacy je dokončená, a tak už nič nebráni tomu, aby sa 22.augusta 2017 objavila na pultoch obchodov. Hra bude dostupná aj v českej lokalizácií vo forme titulkov
pridané 9:31 19
Sledujte skupinovú fázu v Overwatch World Cup 2017 [karta hry]
Skupinová fáza v Overwatch World Cup 2017 práve prebieha v Sydney, kde hrá 8 národných tímov a môžete ju sledovať naživo na Twitchi. Finále sa uskutoční na tohtoročnom Blizzcone.
pridané 8:02 0
EA sľubuje na Gamescom prekvapenia
21. augusta o 18:30 nášho času prebehne ich konferencia, na by ktorej sme mali vidieť nielen už oznámené hry, ale aj nejaké prekvapenia.
pridané 7:35 22
20. júl
Kingdom Hearts 3 môže prísť aj na PC [karta hry]
Nedávno sme aj my priniesli vyjadrenie, v ktorom Tetsuya Nomura tvrdil, že sa Kingdom Hearts 3 môže objaviť na Switchi. Teraz IGN opravili niektoré veci v rozhovore, z ktorého toto tvrdenie pochádza a vyzerá to tak, že by hra po vydaní na Xbox One a PS4 mohla prísť aj na PC.
pridané 21:28 9
TV: Defenderi od Marvelu majú nový teaser
Comic-con už je v plnom prúde a prichádza nádielka trailerov. Marvel sa rozbieha novým teaserom pre The Defenders seriál, ktorý čoskoro príde na Netflix. Dabuje ho Stan Lee a ukazuje nielen štvoricu hlavných hrdinov.
pridané 21:27 4
Beta Destiny 2 beží pri 30FPS na PS4 a aj PS4 Pro [karta hry]
Beta nám ukazuje prvé reálne technické špecifikácie Destiny 2. Hra beží na PS4 a PS4 Pro v 30FPS no trápi ju frame-pacing. Pri štandardnej PS4 je rozlíšenie 1080p, no pri PS4 Pro sa hra snaží ísť do 4K pomocou checkboardingu. Ten však využíva len pri horizontálnych pixeloch, pri vertikálnych sa rozlíšenie mení dynamicky, a to od 3072p do 3840p. Samozrejmosťou sú efekty ako volumetrické nasvietenie alebo bokeh.
pridané 17:12 142
American Truck Simulator zatvára cestu na základe reálnej uzávierky [karta hry]
Autori sa rozhodli ísť zaujímavou cestou, keď jednu z trás v American Truck Simulator v hre uzatvorili ako reakciu na skutočnú uzávierku danej cesty.
pridané 16:31 7
Adventúry The Inner World dostali soundtrack
Obe časti adventúrnej série The Inner World dostali soundtrack, ktorý si môžete zakúpiť digitálne a 1. septembra aj a vinylových platniach v dvoch edíciách.
pridané 14:48 0
Terry Crews sa ešte môže objaviť v Overwatch [karta hry]
Herec Terry Crews sa chcel v Overwatch objaviť ako Doomfist, no nakoniec sa tak nestalo. Sám však nie je sklamaný, aktuálny herec sa viac hodí do konceptu postavy, ktorý vytvoril Blizzard. Navyše sa aj vďaka svojej kampani stal hrateľnou postavou v Crackdown 3, ktorý sa mu veľmi páči a hru ukáže aj na Comic-cone. Naznačil však, že to nemusí byť rozlúčka s Blizzardom a ak sa bude na nejakú postavu hodiť, nič nie je vylúčené.
pridané 11:35 12
Témou Gamescomu bude tento rok spoločné hranie
Gamescom tento rok prinesie do Kolína týždeň plný hier, v ktorom bude nielen najväčšia herná výstava na svete, ale aj konferencia Devcom a mnoho ďalších sprievodných podujatí. Zároveň však prinesie niekoľko zmien a noviniek. Bude väčší, bude posilnená bezpečnosť a nosnou témou bude hranie spolu s priateľmi a rodinou, pričom sa zameria aj na trendy rastúceho esportu a technologické inovácie. Partnerskou krajinou bude Kanada.
pridané 10:07 3
RBI Baseball 17 mieri na Switch
Séria RBI Baseball oživila zabudnutú klasiku z časov NES a tento rok sa dočkala nového ročníka. Ten vyjde 5. septembra aj na Switch, čo nie je práve ideálny termín, nakoľko v USA v tom čase už sezóna pomaly končí. Uvidíme, ako sa to prejaví na predajoch tejto verzie, keďže USA bude primárny trh. O tetjto verzii ďalej vieme len to, že bude stáť $30.
pridané 8:02 0
19. júl
Vývoj Banner Saga pre Vitu je po rokoch zrušený [karta hry]
Po niekoľkých rokoch vývoja vydavateľ Versus Evil oficiálne zrušil Vita port titulu Banner Saga. Na tom pracovali pôvodní autori, ktorí ale veľmi skoro narazili na problémy. V roku 2015 sa spojili priamo so Sony, aby im pomohli priniesť hru na Vitu, no ani to nepomohlo a po ďalších rokoch, kedy sa nedarilo vyriešiť problémový výkon na handhelde, autori zo štúdia Stoic všetky práce radšej ukončili.
pridané 20:26 14
Ark: Survival Evolved dostane pri vydaní mod Ragnarok [karta hry]
Autori pred vydaní, ktoré je naplánované na 8. augusta, znova potvrdzujú, že pri vydaní nepríde k vymazaniu herných štatistík hráčov. Server však posilnia aj s novým softvérom. Pri vydaní sa na všetky tri platformy hra dostane hneď aj s tretím oficiálnym modom Ragnarok, ktorý bude dostupný zadarmo.
pridané 19:39 9
Hráčov na Xbox One prekvapila chybová hláška s My Little Pony
Niektorým hráčom začala na Xbox One vyskakovať chybová hláška, ktorá síce presne neopisovala z akého dôvodu vlastne vyskakuje, no všetkých prekvapila neštandardným textom odkazujúcim na My Little Pony. Situáciu objasnil až Mike Ybarra z Microsoftu, ktorý hovorí, že ide iba testovací prvok a bežným používateľom by sa zobrazovať nemal. Na odstránení pracujú.
pridané 16:01 10
WipEout kolekcia predala za prvý týždeň 99 tisíc kusov [karta hry]
Najviac predala v Európe, takmer 65 tisíc kusov. Každopádne ide len o odhady, takže čísla nemusia byť úplne presné.
pridané 15:29 4
Casey Hudson sa vrátil do Bioware
Vyzerá, že EA po problematickom vydaní Mass Effectu povolalo späť do Bioware ťažké zbrane a vrátil sa Casey Hudson (videol Mass effect trilógiu), ktorý rovno prebral miesto generálneho manažéra štúdia. Casey posledné dva roky pôsobil ako kreatívny riaditeľ v Microsoft Game Studios (zameriaval sa na HoloLens a Mixed reality).
pridané 6:58 29
18. júl
Nové Humble Telltale Bundle
Práve vyšiel nový Humble Bundle balík hier od vydavateľstva Telltale. V balíku nájdeme, napríklad Walking dead, Game of thrones ale aj Batmana z dielne tohto štúdia. Vyzerá, že sa Humble Bundle sa znova rozbieha a začína prinášať zaujímavé balíky, ktoré sa neoplatí premeškať.
pridané 22:40 19
Nové doplnky do spätnej kompatiblity Xbox One
Dnes sa do spätnej kompatiblity dostali tituly Costume Quest 2, Virtua Fighter 2, Quantum Conundrum a Frontlines: Fuel of War.
pridané 21:57 7
Takto sa v Japonsku čaká na Switch konzolu
Najnovšie čakalo pred jedným obchodom cez 3000 ľudí no konzol dostali len 250. Nie je však jediným s podobným problémom a tak obchody robia lotérie pre čakajúcich, kde majú šancu konzolu získať aj tí ktorí prídu neskôr.
pridané 20:24 81
Porovnanie Yondera a Zeldy [karta hry]
Yonder The Cloud Catcher Chronicles práve vychádza a keďže ponúka niečo veľmi podobné novej Zelde môžeme si pozrieť vizuálne porovnanie oboch titulov.
pridané 19:42 16
Odteasoval práve Microsoft svoj otvárateľný Surface mobil?
Buď náhodou, alebo naschvál Microsoft práve v rámci Azure reklamy ukázal obrázok niečoho čo vyzerá ako otvárateľný, alebo vysúvateľný mobil, zrejme prichádzajúci Surface Phone.
pridané 18:56 23
Na mobilnom trhu dominuje Android s 85% podielom
IDC ukázalo situáciu na mobilnom trhu za posledný štvrťrok, v ktorom si Android delí predaje na trhu s iOS v pomere 85% ku 14.7% pričom Windows už má len 0.1% a rovnako ostatné systémy len 0.1%. IDC dodáva, že ak chce Microsoft znovu preraziť musí sa plne zamerať na útok v Surface štýle, len pre mobily, alebo motivovať výrobcov na výrobu.
pridané 13:11 89
Splatoon dostane vlastné anime
Populárne multiplayerovka Spaltoon od Nintenda sa čoskoro dočká druhej časti a 12. augusta príde aj anime verzia. Tú budete môcť sledovať na YouTube kanále CoroCoro. Tí už v minulosti priniesli manga prevedenie Splatoonu.
pridané 12:31 0
Sledgehammer games sa nepáči leak COD Zombie traileru
Hovoria, že na tom strávili tri roky a týždeň pred predstavením to niekto leakne. Na druhú stranu dodávajú, že už to majú trailer takmer dokončený a že sa máme na čo tešiť.
pridané 11:46 12
Counter Strike GO - PGL Major Krakow 2017 [karta hry]
Druhý major turnaj tohto roku v CS:GO s prizepoolom 1 000 000 dolárov sa práve odohrava len kúsok od nás, v poľskom Krakowe. Turnaj začal 16.7. a konči v nedeľu 23.7.2017 veľkým finále, kde na víťaza čaká až pol milióna dolárov. Zatiaľ vedie tím Virtus.pro
pridané 8:20 27
17. júl
Prepad kryptomeny spôsobil výpredaje kariet na eBay
Ťažitelia kryptomien začínajú cez eBay predávať len nedávno nakúpené karty. Totiž situácia na trhu sa po boome výrazne zmenila. Ethereum mena padla na polovicu (zo 400 dolárov na 170 dolárov) a vzhľadom na to je teraz zarábanie pomalšie. Zatiaľ čo s RX580 sa zarábalo ešte nedávno 5 dolárov denne, teraz to je ledva 1.70 dolára. Ak odpočítate elektrinu, spraví to okolo len 1.25 dolára. Na kartu si takto zarobia až za polroka.
pridané 22:53 32
Druhá sezóna Wolf Among Us bude pravdepodobne oznámená čoskoro
Telltale zdieľalo na Twitteri obrázok, ktorým odkazujú na novinky, ktoré budú oznámené už tento víkend na Comic-Cone v San Diegu. Podľa všetkého sa však budú týkať práve Wolf Among Us, keďže Adam Harrington, herec, ktorý hral postavu Bigbyho v pôvodnej hre, daný Tweet zdieľal.
pridané 18:08 19
Real Racing 3 ohlasuje spoluprácu s Formula E
V rámci pretekov Qualcomm New York City ePrix sa tak Real Racing 3 objavil na mieste so špeciálne upravenou verziou hry, v ktorej si zmerali sily profesionálni jazdci Formula E proti Real Racing Pro tímu, ktorí pozostáva z vývojárov Real Racing 3 s bohatými skúsenosťami so simulátormi.
pridané 9:24 2
Aj Evil Within 2 pôjde na Xbox One X v 4K [karta hry]
Evil Within 2 už dostal označenia na Xbox stránke a to 4K rozlíšenie, tak aj HDR podporu.
pridané 8:10 40
Film: Zomrel George A. Romero, otec zombie žánru
Vo veku 77 rokov zomrel režisér George A. Romero. Ten v roku 1968 položil základy moderného zombie žánru tak, ako ho poznáme dnes. Ovplyvnil tým filmy, seriály, komiksy a aj hry na ďalšie dekády a vytvoril pravidlá, ktorými sa mnohí riadia aj dnes. Dead sériu odštartoval filmom Night of the Living Dead a pokračovala ďalšími piatimi časťami.
pridané 7:00 9
16. júl
Battlegrounds sa znovu posunul v rebríčku súčasne hrajúcich hráčov na Steame
Playerunknowns Battlegrounds je už štvrté v celkovom rebríčku súčasne hrajúcich hráčov jednu hru. Práve prekonal rekord GTA V z apríla 2015 a posunul sa znovu o priečku vyššie. Nad ním sú už len Fallout 4, CS GO a Dota 2.
pridané 19:26 74
Digital Foundry sa znovu pozrelo do minulosti a tentoraz na tesáky Soul Reavera
Vo videu nájdete podrobné informácie ohľadne toho, ako autori legendárnej série Legacy of Kain stvorili jednu z technicky najnáročnejších hier pre PlayStation. Porovnali rôzne verzie Soul Reavera na PC, Dreamcast a PlayStation a opísali použitú techniku načítania textúr a dynamického soundtracku.
pridané 19:05 26
TV: Nový Doctor Who je...
...Jodie Whittaker. Nie je až také nečakané, že sa trinástou tvárou kultovej britskej sci-fi stala žena. Po postave Missy sa podobný krok skôr či neskôr dal očakávať. 35-ročná herečka sa prvý raz predstaví ako Pán času počas vianočného špeciálu, kde nahradí Petra Capaldiho. Whittaker je známa z výborného seriálu Broadchurch, ktorého tvorca bude novým showrunnerom Doctor Who.
pridané 18:11 27
Jack zo série Tekken je originálny Doomfist [karta hry]
Aj autori série Tekken si všimli nápadnú podobnosť jedného zo skinov Doomfista s Jackom z Tekkenu. Teraz si z toho uťahujú na Twitteri.
pridané 16:54 2
Star Wars Battlefront II a Wolfenstein II budú podporovať Xbox One X
Battlefront II má už na Xbox stránke napísané Xbox One X Enhanced, ale o Wolfenstenovi II vieme, že na novej konzole pôjde v 4K s HDR.
pridané 15:32 4
Playersunknown's Battlegrounds sa rozšíri o FPS mod [karta hry]
Veľmi žiadaná funkcia rozšíri titul Playersunknown's Battlegrounds v tohtomesačnom update. Bude to fps mod, ktorý sa bude viazaný na celý server a teda pevne určený všetkých.
pridané 13:58 12
Xbox Live Gold hráči už majú k stiahnutiu nové tituly
Ak si platíte Gold môžete si stiahnuť Runbow akčnú party hru pre Xbox One a LEGO Pirates of the Caribbean pre Xbox 360 a Xbox One konzoly.
pridané 10:11 0
15. júl
Oculus Rift ostane po zľave lacnejši
Oculus má pre západ teraz zľavu na 399 dolárov aj s oculus touch. Pričom po letnej akcii sa nevráti na pôvodných 598 dolárov, ale na nižšiu sumu a to 499 dolárov.
pridané 14:56 22
Filmová recenzia: Vojna o planétu opíc
Oplatí sa ísť na nové pokračovanie moderného spracovania Planéty opíc?
pridané 14:42 30
Honest Trailer - Fate of the Furious
Fate of the Furious z pohľadu Screen Junkies.
pridané 9:44 4
14. júl
Film: Prvý oficiálny záber z adaptácie Ready Player One
Prvý záber zo Spielbergovho filmového spracovania knižnej predlohy Ready Player One. Viac o filme a zrejme aj trailer budeme vidieť na Comic Cone budúci týždeň.
pridané 21:40 3
Analýza PS Now streaming
Digial Foundry sa pozrelo na PS Now streaming, teda hranie cez internet. Stále však je obraz málo kvalitný, len v 720p rozlíšení a samozrejme prináša vyšší lag, ktorý sa z 30ms zvýši na 120ms, alebo zo 110ms na 170ms. Stále je to však slušne hrateľné. Otázne je, či má systém čím osloviť hráčov za 20 dolárov mesačne. Pre porovnanie, Geforce Now stojí 8 dolárov mesačne a ponúka aj 1080p streaming, v testovaní je aj 4K.
pridané 20:20 46
Aké mapy a zbrane ponúkne zajtrajší Splatfest v Splatoon 2? [karta hry]
Zajtra od 18:00 do 22:00 nás čaká prvý oficiálny Splatfest v Splatoon 2, ktorý zároveň poslúži aj ako verejné demo pre každého, kto má záujem hru vyskúšať. K dispozícii budú dve dvojice máp v rotácii. Najskôr Starfish Mainstage + Inkblot Art Academy, potom Moray Towers + Humpback Pump Track. K dispozícii budete mať tiež 4 sety zbraní na výber, medzi nimi aj úplné novinky.
pridané 19:25 8
Blizzard čoskoro predstaví nový systém trestov pre Overwatch [karta hry]
Jeff Kaplan na oficiálnom Overwatch fóre prezradil, že Blizzard čoskoro predstaví nový systém trestov pre tých, ktorí v Overwatch chcú kaziť hru ostatným.
pridané 12:43 14
TV: Stranger Tour
Sagan má voľno a tak spravil malý cosplay a zrejme aj reklamu na Stranger Things.
pridané 10:40 73
13. júl
Podľa zákulisných informácií sa už pripravuje nový Xbox a už má aj kódové meno
Nie je žiadne prekvapenie, že sa už objavujú informácie o príprave novej Xbox konzoly. Nakoniec, hardvérový tím už Xbox One X dokončil dávnejšie, tá už je vo výrobe, a tak majú voľné ruky na ďalší projekt. Môžeme čakať, že vývoj bude trvať okolo 3 roky podobne ako pri S a X verziách.
pridané 22:09 141
Ako sa Deep Mind AI naučilo chodiť
Ak raz povstane AI v podobe robotov a budú analyzovať aký pohyb im bude najefektívnejší, zrejme to bude niečo takéto.
pridané 17:58 14
TV: Druhá séria Stranger Things má dátum
Seriál Stranger Things od Netflixu bol po obrovskom úspechu, okamžite obnovený pre druhú sériu. Vyšiel aj prvý teaser, ktorý nám odhalil štart druhej premiéry, ktorá začne 27.10.2017.
pridané 16:42 18
Nintendo v Japonsku ukončilo výrobu New 3DS
Podľa oficiálnej stránky spoločnosť s okamžitou platnosťou ukončila výrobu New 3DS handheldu v Japonsku. Vyzerá to tak, že sa chcú sústrediť už len na New 2DS a New 3DS XL.
pridané 14:39 2
01 02 03 04 05 06 07 >>ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2017 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.