V skratke
20. január
Nine Parchments sa dočkala potrebného updatu [karta hry]
Switch verzia titulu Nine Parchments sa dočkala dôležitého updatu. Ten opravuje rôzne chyby, no najmä pridáva možnosť mať naraz až 10 rôznych save pozícií, takže môžete mať rozohraných viac hier, napríklad lokálne a aj online.
pridané 12:39 0
Nový Gwent turnaj začína dnes poobede, sledovať ho môžete naživo [karta hry]
Dnes začína prvý tohtoročný Gwent Open turnaj, kde sa 8 hráčov pobije o $25,000. Semifinálové a finálové súboje nasledujú zajtra, pričom naživo môžete sledovať na Twitchi od 16:00.
pridané 11:54 5
Zo Sony odišiel Florian Hunziker
Florian Hunziker sa v Sony staral o vzťahy s tretími stranami, odišiel z tohto miesta po roku, kde vtedy nahradil Adama Boyesa. Sony zatiaľ neohlásilo náhradu.
pridané 10:58 9
Eric Hirshberg ochádza z Activisionu
Eric Hirshberg, aktuálny CEO Activision Publishing firmy odíde o dva mesiace. 31. marca mu vyprší zmluva a po ôsmich rokoch sa posunie ďalej. Activision Publishing je to vydavateľská časť Activisionu, nad ktorou stojí Activision Blizzard.
pridané 10:50 6
19. január
TotalBiscuit predstavuje svoju top 10 hier minulého roka
Pozrime sa akých desať najlepších hier z minulého roka vybral Total Biscuit.
pridané 22:23 47
Metal Gear Survive obsahuje mikrotransakcie [karta hry]
Všetky herné vylepšenia si môžete kúpiť za in-game menu, ktorá sa dá získať kúpou za reálne peniaze, no taktiež aj hraním. Zároveň, ako už bolo avizované, hra vyžaduje internetové pripojenie.
pridané 13:37 33
GameStop zaradil do ponuky Red Faction: Guerrilla pre PS4 a Xbox One
Niekoľko predajní GameStopu v Európe zaradilo do ponuky známy diel Red Faction z minulej generácie. Zatiaľ to THQ oficiálne nepotvrdilo a ani nevyvrátilo, takže viac informácií momentálne nie je k dispozícii.
pridané 13:37 4
18. január
Používateľský článok - Top seriály roka 2017
Pozrime sa na výber najlepších seriálov roka 2017 používateľa Boss Marťas.
pridané 22:58 0
Petroglyph chcel robiť Star Wars Empire at War II
Autori z Petroglyph už niekoľkokrát kontaktovali EA s tým, že by spravili stratégiu v Star Wars univerze, napríklad Empire At War II a to s kvalitou ako majú ich Star Wars tituly, ale nikam to neviedlo. Nevedia akú presne má EA zmluvu s Disney ohľadom značky, ale vyzerá, že EA je plne vyťažené svojimi akčnými hrami zo Star Wars univerza a ostatné ide bokom.
pridané 21:33 13
Paragon je už na vedľajšej koľaji, Epic primárne pracuje na Fortnite [karta hry]
Epic priznal, že ľudí z Paragonu presúva na Fortnite a síce updaty bude prinášať, tím je už menší. Je to tým, že Paragon si síce ľudia stiahnu, ale len veľmi málo ho ostane hrať. Fortnite a špeciálne Fortnite Battle Royale je číslami úplne inde. Tam Epic trafil vhodný čas rozbehu Battle Royale hier a síce sa priživil na PUBG, ale ponúkol hráčom arkádovú alternatívu.
pridané 19:02 16
Samsung už začal s výrobou 16GB GDDR6 pamätí
Nové 16Gb GDDR6 pamäte sú vyrábané na 10nm technológii, spotrebujú o 35% menej energie a ponúknu dvojnásobnú prenosovú rýchlosť oproti 8Gb GDDR5, teda 72GB/s. Zrejme ich v kartách uvidíme tento rok.
pridané 18:21 9
Spätná kompatibilita Xbox One opäť rozšírená
Najnovšie si môžete na Xbox One už zahrať pôvodne Xbox360 tituly - Far Cry 2, Driver: San Francisco a Sniper Elite V2.
pridané 15:54 3
PS4 dostala novú aktualizáciu s označením 5.05
Nedávno Sony naznačovalo skorý príchod bety k 5.50, no kým sa tak stane vydali novú aktualizáciu 5.05, ktorá opäť zvyšuje stabilitu systému.
pridané 13:33 32
Microsoft vymenoval Matta Bootyho za viceprezidenta Microsoft Studios
Šéf Minecraftu bol práve povýšený na šéfa Microsoft štúdii a podlieha teraz priamo Philovi Spencerovi. Bude dohliadať na všetky Microsoft štúdiá ako 343 Industries, The Coalition, Mojang, Rare, Turn 10 Studios a Global Publishing a bude sa starať aj o expandovanie, keďže Microsoft ide do hernej oblasti nalievať viac peňazí.
pridané 7:04 11
Metal Gear Survive spustil betu
Beta je už k stiahnutiu na Xbox One, pribudne aj na PS4 a ponúkne kooperáciu na otestovanie, dve lokality - Wrecked Base & Deserted Mine a 3 misie. Beta bude fungovať od dnes do 21. januára. Beta má len 8GB.
pridané 6:55 3
17. január
Sony menovalo Jima Ryana za zástupcu prezidenta SIE
Jim Ryan, riaditeľ globálneho predaja a marketingu SIE a prezident spoločnosti Sony Interactive Entertainment Europe, je teraz po novom zástupcom prezidenta Sony Interactive Entertainment. Bude spolupracovať s generálnym riaditeľom Johnom Koderom na ďalšom posilnení a akcelerácii obchodu okolo PlayStation v globálnom meradle. Ryan nastúpil do SIEE v roku 1994 a počas svojich 23 rokov vo firme zastával niekoľko pozícií.
pridané 21:02 5
Black pribudol do EA Access Vaultu na Xbox One [karta hry]
Ak si platíte EA Access už máte v ponuke prvý titul z pôvodného Xboxu a to Black. Na svoju dobu kvalitnú fps záležitosť od Criterionu.
pridané 17:28 25
Day one predaje Super Meat Boy na Switch boli veľmi slušné [karta hry]
Autori s radosťou oznamujú, že predaje Super Meat Boy sa v prvom dni vydania na Switch takmer dotiahli na day one predaje na Xbox 360 v roku 2010, kedy hra zaznamenala obrovský úspech a stála za boomom podobných sťahovateľných hier na konzolách.
pridané 13:42 8
Nintendo dnes večer ohlási nový interaktívny zážitok
Dnešné ohlásené Ninteda je naplánované na 23:00 a firma predstaví niečo nové, bude nový titul, alebo nový doplnok pre Switch zameraný na interaktivitu a určený hlavne pre deti.
pridané 12:29 14
Indie RPG titul Saturday Morning RPG vyjde aj na Switch
Limited Run Games oznámili,že ich kvalitný indie titul Saturday Morning RPG vjde v priebehu jari na Switch v digitálnej aj krabicovej verzii.
pridané 12:27 0
Lego Incredibles a Lego hra s DC zloduchmi vo vývoji
Vývoj má mať na starosti, bez väčšieho prekvapenia, TT Games, pričom do obchodov by sa mali dostať už tento rok. Lego Incredibles by mala navyše rozpovedať príbeh oboch filmov.
pridané 11:04 0
Night in the Woods pre Switch je už za rohom [karta hry]
Night in the Woods patrí medzi najunikátnejšie a najlepšie hry minulého roka, pričom nám autori dlho naznačovali, že mieri aj na Switch, no oficiálne nič neprezradili. Až teraz sme sa dozvedeli, že hra tam oficiálne vyjde - a to už 1. februára. Hra bude stáť dvacku a zaberie 6,2GB miesta.
pridané 10:56 1
Vedenie UK rebríčku znovu prebralo GTA V
Niekoľko rokov stará hra znovu prebrala vedenie minulotýždňového UK rebríčku predaja. GTA V predbehlo ako Call of Duty WWII, tak aj FIFA 18. Na štvrtom je Assassins Creed Origins, na piatom je Mario Kart 8 a na šiestom PUBG. V top 10 sa ešte udržali aj veľké tituly ako Battlefront II, Legend of Zelda, Forza Motorsport 7 a Super Mario Odyssey.
pridané 10:35 29
Film: Nový Spawn má byť viac neprístupný ako Deadpool
Tvorca slávneho komiksového anti-hrdinu povedal v rozhovore s ACE Comic-Con, že jeho film so Spawnom má mať viac "R" rating ako Deadpool a nemáme čakať priveľa vtipov či hlúpe dialógy. Podľa neho je totiž Deadpool iba obyčajný akčný film s ratingom od 13 rokov, len s vulgárnym slovníkom a holými zadkami.
pridané 6:46 18
16. január
Zombi a Army of Two je na stiahnutie s Games With Gold
Ak si platíte Xbox Live Gold, môžete si v tejto polovici mesiaca aktivovať Zombi titul na Xbox One a Army of Two na Xbox 360 a Xbox One v spätnej kompatibilite. Stále je dostupný aj Van Helsing III.
pridané 20:39 8
Immortal Redneck príde na konzoly
Immortal Redneck je roguelike FPS zasadená do Egypta, ktorej škodí vlastný - nie práve najlepší názov. Inak je to ale zábavná hra, ktorá si ale len ťažko hľadá publikum. Čoskoro ale môže osloviť nových hráčov. 27. februára totiž vyjde na Xbox One a PS4, pričom po nich bude nasledovať aj Switch verzia.
pridané 19:42 2
Switch má pred sebou dlhý životný cyklus
Tatsumi Kimishima, prezident Nintenda, sa vyjadril, že má konzolou pred sebou dôležitý druhý rok a plánujú pre ňu dlhý životný cyklus. Aby to dosiahli, majú v pláne expanziu aj k používateľom, ktorí nikdy príliš nehrali.
pridané 18:02 48
Adventúra Four Last Things vyjde čoskoro na iOS a Androide [karta hry]
Renesančná adventúra Four Last Things inšpirovaná skečmi skupiny Monty Python má namierené na mobilné platformy, kde vyjde 25. januára za €4.49.
pridané 16:21 0
Je toto Xbox One Elite Controller 2?
Z Číny tu máme prvé fotky z niečoho, čo podľa informácii je nová generácia Elite ovládača od Microsoftu. Ten má byť vylepšený v rôznych oblastiach a ponúkne nový typ uchytenia výmenných páčiek, USB-C port, vstavanú batériu.
pridané 15:39 25
Netflix nakoniec môže prísť na Switch
Včera sa objavila správa, že niekto na zákazníckej podpore Netflixu cez Twitter zvedavému hráčovi odpovedal, že spoločnosť nemá v pláne priniesť aplikáciu na Switch. Tento tweet sa nakoniec dlho online neohrial a rýchlo ho stiahli, pričom zástupca Netflixu pre Polygon povedal, že skúmajú svoje možnosti s Nintendom, no práve teraz ešte nemajú konkrétne plány.
pridané 15:12 6
Je South Park: The Fractured but Whole na ceste na Switch? [karta hry]
Opäť sa objavujú dohady, že Ubisoft plánuje vydať South Park: The Fractured but Whole pre Switch. Teraz si túto verziu do ponuky zaradil austrálsky predajca Sanity s dátumom vydania 13. marca
pridané 14:03 0
Kooperatívna platformovka Chariot príde na Switch vo vylepšenej verzii [karta hry]
Autori kooperatívne platformovky Chariot oznámili, že v hra v priebehu tohto roka príde digitálne na Nintendo Switch vo vylepšenej verzii Super Chariot, ktorá bude obsahovať aj DLC Royal Gadget Pack.
pridané 13:16 0
Vesmír: Číne skoro spadla časť vesmírnej rakety na dedinu
Väčšina krajín svoje rakety vystreľuje nad more a Čína si práve potvrdila, prečo tak robia. Časť z ich Long March 3B rakety totiž takmer spadla na dedinu Xiangdu vzdialenú 435 kilometrov od ich raketového centra. Pre Čínu takéto veci nie sú novinka, už dávnejšie im totiž jedna raketa padla na mesto a zabila 6 ľudí. Okrem tohto im z vesmíru padá ich vesmírna stanica, ktorá nekontrolovane padne na Zem niekedy v marci.
pridané 6:53 125
Autor Stardew Valley teasuje multiplayer [karta hry]
Eric Barone na Twitteri opäť ukázal trochu z pripravovaného multiplayeru v Stardew Valley. Síce ešte stále nevieme, kedy presne sa ho dočkáme, no podľa jeho slov je to veľká zábava a už sa nevie dočkať, kedy sa o multiplayer bude môcť podeliť s hráčmi.
pridané 6:40 2
15. január
Uvidíme Cyberpunk 2077 na tohtoročnej E3? [karta hry]
Poľský web Gry-online prišiel som správou, že CD Projekt Red prinesie Cyberpunk 2077 už na E3, kde bude za zatvorenými dverami prezentovať demo.
pridané 21:45 60
Bývalí autori Driveclubu a Motorstormu si založili nové štúdio
Alan McDermott, Nigel Kershaw a Stuart Trevor sa stali známymi v Evolution Studios. Sony však neskôr štúdio zatvorili a autori Motorstormu a Driveclubu sa museli posunúť inam. Časť prešla do Codemasters, uvedené trojica teraz zakladá nové Wushu Studios, kde rozbehli práce na úplne novej sci-fi značke.
pridané 19:20 26
Netflix nemá v pláne priniesť aplikáciu na Switch
Oficiálny NetflixCS účet na Twitteri včera odpovedal jednému hráčovi, že aktuálne nemajú v pláne priniesť Netflix na Switch, no ďakujú za spätnú väzbu. To nie je odpoveď, akú by sme čakali a uvidíme, či si hráči svojou aktivitou streamovaciu aplikáciu vyžiadajú.
pridané 19:08 11
Na PC, PS4 a Xbox One verziách Dark Souls Remastered údajne pracujú QLOC [karta hry]
Laura Kate Dale je známe meno najmä vďaka tomu, že je často zdrojom mnohých únikov, ktoré sa neskôr ukážu ako pravdivé. Ona ako prvá prišla so správou, že príde Dark Souls Remastered a teraz jej zdroje tvrdia, že na PC, PS4 a Xbox One verziách pracuje poľské štúdio QLOC. Na hre pracujú už rok, no nevieme, kto pracuje na Switch verzii. QLOC majú za sebou prácu na Hellblade, DmC, Goad Eater portoch a ďalších.
pridané 18:49 13
Porovnanie Forza Horizon 3 s Enhanced updatom
Update síce ešte len príde ale Digital Foundry sa naň už pozrel bližšie a porovnali ho s PC na maximálnej kvalite. Hra ide na Xbox One X v 4K/30 fps so 4xMSAA.
pridané 18:10 9
Už tento týždeň sa budete môcť urážať aj na Switchi
Good Shepherd dnes oznámili, že už 18. januára vydajú na Switchi dvojicu Oh... Sir!! The Insult Simulator hier. Základná hra bude stáť €1.99, filmové pokračovanie Hollywood Roast bude za €2.99. Hry sú vlastne podivnou variáciou na bojovky, kde namiesto úderov rozdávate urážky čerpajúce z britského humoru a popkultúrnych odkazov.
pridané 18:05 3
Beta Dragon Ball FighterZ má problémy, asi pobeží dlhšie [karta hry]
Cez víkend sme sa dočkali štartu beta testu bojovky Dragon Ball FighterZ, avšak test sprevádzajú veľké problémy s pripojením. Zástupcovia Namca problémy priznávajú a zároveň dodali, že sa nedajú jednoducho vyriešiť. Ak sa im to v rozumnom čase nepodarí, trvanie bety predĺžia.
pridané 15:57 3
Playstation 4 update 5.50 otvára beta testing
V Japonsku už Sony spustilo prihlášky do beta testovania PS4 5.50 updatu. Zrejme budú čoskoro spustené aj na západe. Zatiaľ nevieme, čo update prinesie.
pridané 12:07 36
14. január
TV: John Wick seriál bude produkovať Keanu Reeves
Vyzerá, že John Wick seriál sa nakoniec zrealizuje a to rovno pod záštitou Keanu Reevesa, ktorý bude producentom. Zrejme sa tak v seriáli objaví, určite nebude hlavná postava, ale podporí dej a previazanie na filmy. Seriál sa bude volať The Continental a bude sa orientovať na hotel pre zabijakov.
pridané 19:09 40
Ďalší obsah do Destiny 2 naplánovaný [karta hry]
Ak hrávate Destiny 2, môžete si pozrieť na plány Bungie na rozširovanie hry tento rok. Pribudne ako platený, tak aj free obsah, aj keď nezdá sa, že by tam bolo niečo čo by bolo skutočne zaujímavé.
pridané 18:20 9
Autori Freedom Planet teasujú vydanie na Switch
GalaxyTrail na oficiálnej FB stránke Freedom Planet zverejnili obrázok, ktorým jasne naznačujú, že so sériou plánujú prísť na Switch. Zatiaľ ale netušíme, či prinesú port jednotky, alebo rovno dvojku, ktorej vydanie čakáme niekedy v tomto roku.
pridané 14:08 1
Samsung predstavil najrýchlejšie HBM2 pamäte
Samsung na CES ukázal aj svoje nové pokroky v pamätiach, konkrétne v HBM2. Nové pamäte Aquabolt ponúkajú 8GB stacky a rýchlosť 2.4 Gbps, ktoré bude ideálne pre data centrá, ale hlavne pre grafické karty. Celé to zvládajú pri rovnakom napájaní 1.2V a zvyšujú rýchlosť o 50%. Celkovo tak pri bežnom použití s 1024 bitovým busom môžu pamäte dosiahnuť 307GB/s rýchlosť a pri zapracovaní 4 stackov môžu mať čipy 32GB pamäte a 1.2TB/s rýchlosť.
pridané 13:08 26
EA je spokojné s predajmi FIFA 18 na Switchi [karta hry]
Z Francúzska prišli detailné správy o tamojšom úspechu Switch konzoly, no najzaujímavejšou informáciou je, že sa FIFA 1 na konzole predávala nad očakávania dobre. v EA sú s predajmi spokojní, bol to pre nich test Switchu a konzola prešla, takže máme v budúcnosti očakávať ďalšie oznámenia.
pridané 13:08 5
Top 100 najpredávanejšich hier v obchodoch v UK minulý rok
GFK zverejnilo rebríček 100 najpredávanejších hier v UK z minulý rok. Síce len v obchodoch a stále chýba digitál, ale môžeme sa aspoň pozrieť, po čo si hráči chodili do obchodov. Prvá skončila FIFA, druhé COD WWII a tretie GTA V, tak ako v celej Európe.
pridané 12:22 29
13. január
Days Gone bude mať hodiny prestrihových scén [karta hry]
Prekvapivo zo streamu Star Citizenu sa dozvedáme, že PS4 zombie titul Days Gone bude mať hodiny prestrihových scén. Je to informácia od Sama Witwera, ktorý hrá ako v Star Citizen, tak aj v Days Gone. Nevieme presne koľko hodín to bude, ani v akom štýle budú, ale ak máte radi prestrihové scény, môžete sa na hru tešiť. Nakoniec, aj sám Yoshida potvrdil, že to bude "veľká hra" so zameraním na rozpovedanie príbehu. Hra má vyjsť niekedy tento rok.
pridané 17:56 183
Sony si patentovalo nový PS VR ovládač
Vyzerá, že Sony plánuje upgrade klasických PS move ovládačov. Zrejme teraz bude bez svietiacej gule a teda bez nutnosti používania kamery.
pridané 16:56 20
01 02 03 04 05 06 07 >>ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.