V skratke
15. august
Call of Duty Black Ops IIII naplánovalo beta test Blackout režimu [karta hry]
Ak ste si stiahli betu Call of Duty Black Ops IIII, nemažte ju, už v septembri bude testovanie pokračovať.
pridané 12:28 4
Dve Tomb Raider hry prišli do spätnej kompatibility na Xbox One
Tomb Raider: Legend a Tomb Raider: Anniversary hry práve pribudli do spätnej kompatibility Xbox One konzoly. Obe sú aj v zľave.
pridané 10:42 9
14. august
Porovnanie Fortnite na androide [karta hry]
DF porovnalo nové Fortnite na Androide, s iOS verziou, Xbox One X verziou a aj Switch verziou. Pozreli sa aj na nastavenia kvality vizuálu v Android verzii.
pridané 19:35 2
RTX 2080 Ashes of the Singularity benchmark
Vyzerá, že prichádzajúca RTX2080 bude mať výkon približne ako Titan V, minimálne tak ukázal Ashes of the Singularity. RTX však ešte nemá doladené ovládače a uvidíme ako pôjde pri vydaní. Ale Titan V má 15 TFlops a RTX2080 bude tiež približne v tej oblasti, aj keď s čipom upraveným aj pre raytracing a AI.
pridané 17:10 54
Patrick Söderlund po 12 rokoch odchádza z EA
Nečakane z EA odchádza jeden z najskúsenejších pracovníkoch na vedúcich pozíciách. Patrick Söderlund bol v EA od roku 2006, kedy firma prebrala DICE. Následne si prešiel mnohými vysokými pozíciami a za sebou mal aj množstvo dôležitých rozhodnutí a úspechov. Sám ale neuviedol dôvod odchodu, Andrew Wilson ale naznačuje, že bude nasledovať výraznejšia reorganizácia v EA.
pridané 17:01 7
Dark Souls Remastered pre Switch má dátum [karta hry]
Oficiálny Dark Souls Twitteri účet priniesol správu, že Dark Souls Remastered pre Nintendo Switch vyjde 19. októbra. Spolu s hrou vyjde aj Solaire of Astora amiibo.
pridané 16:13 6
Sumo Digital expanduje, odkúpili The Chinese Room
Autori walking adventúr Dear Esther, Amnesia: A Machine for Pigs a Everybody’s Gone to the Rapture boli prává odkúpení rozširujúcou sa Sumo Digital firmou. Tá nevyhnutne potrebuje pomoc keďže pracuje na veľa veľkých projektoch, ako Crackdown 3 pre Microsoft, Dead Island 2 pre Deep Silver, Project Nova pre CCP a Team Sonic Racing pre SEGA.
pridané 15:37 0
Gamescom demo Devil May Cry 5 je hotové [karta hry]
Hideaki Itsuno sa na Twitteri pochválil tým, že v Capcome dokončili demo pre Devil May Cry 5, ktoré prinesú na Gamescom. tam si hru prvý raz vyskúšajú novinári aj verejnosť a naše dojmy z hry nebudú chýbať.
pridané 14:17 9
Nvidia predstaví GTX2080 a GTX2070 karty na Gamescome
Nvidia práve odteasovala predstavenie nových kariet na 20. augusta, teda predstaví ich na Gamescome. Update: Presnejšie sa majú volať RTX2080 a RTX2070, podľa pridaného realtime raytracingu, nižšie karty zrejme ostanú s GTX názvom.
pridané 9:19 83
12. august
Porovnanie Call of Duty Black Ops 4 [karta hry]
Beta COD už je online na všetkých platformách a máme tu porovnanie na PC 4K vs. PS4 Pro vs. Xbox One X. PC je samozrejme najkvalitnejšie, z konzol má Xbox One X kvalitnejšie textúry ako PS4 Pro.
pridané 23:47 18
Čo bolo najzaujímavejšie z nového Red Dead Redemption 2 traileru?
Síce náznaky boli už minule, ale teraz to autori jasne potvrdili a to, že kone v Red Dead Redemption 2 majú gule. Doslova.
pridané 22:12 44
Producent God of War a aj scenárista Red Dead Redemption prešli do Microsoftu
Nové The Initiative štúdio Microsoftu sa pekne rozrastá o talentovaných ľudí z celého sveta.
pridané 20:08 70
Switch má skryté testovacie VR menu
Vyzerá, že Nintendo skúša čo sa či sa dá spojiť Switch s VR a majú tam už zapracované aj VR funkcie. Sú skryté a ťažko povedať, či s nimi Nintendo niečo plánuje robiť. Veľkosťou by síce Switch bol akurátny pre VR, ale 1280x720 rozlíšenie 60Hz displej by neponúkli práve najlepší VR zážitok. Možno pr=ide upgradovaná verzia Switchu?
pridané 20:03 13
Bethesda nevylučuje, že ďalšie hry prinesie aj na Steam
Firma vysvetlila, že zatiaľ sa len Fallout 76 rozhodli presunúť čisto na svoj klient. Spravili to preto, lebo ide o online titul, ktorý sa bude ďalej rozvíjať a cítili, že toto bude najlepší systém.
pridané 19:33 18
Film: Budúcnosť Star Trek 4 je neistá
Paramount sa so Star Trekom rozbehol a v príprave sú hneď dva filmy, aj keď k realizácii majú ešte ďaleko. Zrazu to však vyzerá, že sa štvorky možno ani nedočkáme. Dôvodom sú Chris Pine a Chris Hemsworth a ich zmluvy. Obaja mali účinkovať štvorke a chceli, aby Paramount rešpektoval ich pôvodné zmluvy. Ten ale chcel ich plat okresať a dve hlavné hviezdy filmu sa tak na zmluvách nedohodli. Jednanie s ďalšími hercami malo nasledovať.
pridané 13:51 33
Bývalý šéf Nexonu chcel spraviť prednášku o Lawbreakers - najväčšom prepadáku roku 2017 [karta hry]
Bývalý riaditeľ Nexonu plánoval prednášku s názvom "Lawbreaker: Ako som vyhodil milióny na marketing najväčšieho prepadáku roku 2017". Plánoval o tom viac povedať na DevGAMM konferencii, ale nakoniec ju stiahol po reakciách autorov hry, ktorí na neho nemajú dobrého slova. Hovorí, že to trochu zle nazval, nechcel vôbec hovoriť o tom, že hra bola zlá, ale skôr aké chyby spravil pri marketingu hry, aby sa z toho poučili aj ostatní.
pridané 12:58 11
Začala Bethesda boj proti bazárovému predaju?
Ešte včera sa zdalo, že Bethesda chce posielať na súd ľudí, ktorí predávajú ich hry cez Amazon a chcú tak zabrániť bazáru. Ale nakoniec sa vysvetlilo, že len nechce, aby ľudia predávali hry ako Nové, ale ako Pre-Owned. Nedovoľujú totiž neoficiálnym predajcom predávať hry ako nové, keďže nevedia overiť, či hry neboli otvorené. Chcú tak chrániť zákazníkov pred podvodmi.
pridané 9:40 175
11. august
Otvorená beta Call of Duty Black Ops IIII už beží na PC [karta hry]
Ak chcete vyskúšať, ako sa zmenil multiplayer v novom Call of Duty, teraz máte príležitosť. Betu musíte sťahovať cez Battle.net a má 25GB.
pridané 19:39 29
Filmová recenzia: MEG: Hrozba z hlbín
Ako si Statham poradil s mega žralokom vo filme The Meg? Pozrime sa na to v recenzii.
pridané 19:31 21
Únik z FIFA 19 bety približuje chémiu hráčov [karta hry]
EA Sports konečne odhalí detaily ohľadne chémie vo FIFA Ultimate Team. Aspoň nám to teda naznačuje uniknutý záber z aktuálnej bety FIFA 19, ktorá je len pre pozvaných. Tá je pod embargom a obrázok priniesol redditor Legeo3. Budúci rok už asi medzi pozvanými nebude.
pridané 19:08 3
Malá slovenská mobilná hra - Line Switch
Na Google Play pribudol nový slovenský titul v infinite runner štýle - Line Switch.
pridané 18:19 1
EA je znovu pod drobnohľadom pre problémy s kontom jedného hráča
Jednému používateľovi z nejakého dôvodu EA zmazalo Origin účet a nateraz s tým odmieta hocičo robiť. Support sa vyhovára, že nemôže robiť nič práve pre to, že nemá konto a nemajú ani možnosť vrátiť jeho nakúpené hry, lebo nemajú informácie, aké hry mal. Jeho problém sa už rozoberá na reddite.
pridané 13:11 31
Cuphead predal viac ako 3 milióny kusov [karta hry]
Studio MDHR sa pochválilo trojmiliónovým predajom ich arkádovky Cuphead a pri tejto príležitosti spustilo 20% zľavy. Hra už má ohlásenú expanziu The Delicious Last Course s novým svetom a novou hrateľnou postavou.
pridané 12:39 43
Uncharted 4 trailer v pohľade z prvej osoby
Po jednej scéne moder prepracoval Uncharted trailer do pohľadu z prvej osoby. Umožňuje tak vidieť, ako by hra vyzerala v tomto pohľade.
pridané 12:22 77
Monster Hunter World je najväčšou japonskou hrou v histórii Steamu [karta hry]
Monster Hunter World slávi úspech všade, kde sa ukáže. Platí to aj pre PC, kde sa hra predáva veľmi dobre a v peaku mala 239,779 hráčov, čím prekonala všetky doteraz vydané japonské hry na Steame.
pridané 11:46 8
10. august
Hunt Showdown je na víkend na Steame zadarmo [karta hry]
Ak si chcete vyskúšať kam to Crytek s ich multiplayerovkou Hunt Showdown doteraz dotiahol, práve teraz môžete. Na Steame je tento víkend hra zadarmo.
pridané 20:23 53
DOOM a Rage pribudli do Game Passu
Ako sa predpokladalo, Game Pass sa práve rozrástol o dve hry od id Softu: DOOM a Rage. Pridajú sa tak k siedmym titulom, ktoré už tento mesiac do služby pribudli
pridané 19:11 8
Čo nás už čoskoro čaká na QuakeCone?
QuakeCon 2018 začína už o 18:00 a dočkáme sa hlavne premiéry Doom Eternal gameplayu. Ten doplní nový gameplay z Rage 2, prekvapivé oznámenie pre Quake Champions a aj niekoľko ďalších noviniek. Naživo to môžete sledovať tu.
pridané 17:14 1
This is the Police 2 pre konzoly má dátum [karta hry]
Nakoniec sa konzolové vydanie This is the Police 2 oproti PC verzii príliš nezdrží a hráči na Xbox One, PS4 a Switcji sa dočkajú už 25. septembra.
pridané 13:34 0
Battlerite Royale vyjde ako samostatná hra [karta hry]
Battlerite Royale mal byť nový režim pre MOBA titul Battlerite. Ten však postupne narastal a stal sa ambocióznejším, takže nakoniec vyjde ako samostatná hra. Early Access verzie sa dočkáme v septembri.
pridané 11:40 1
Steep pre Switch je zrušený [karta hry]
Ubisoft potichu zrušil vývoj Switch verzie hry Steep. Pravdepodobne tam boli technické problémy a možno hra nezarezonovala ani na ďalších platformách tak, ako očakávali, čo už dávno naznačil aj insider z pozadia Ubisoftu. Oficiálnym dôvodom je, že sa chcú sústrediť na podporu stávajúcich verzií hry ako live služby.
pridané 10:39 13
Nioh môže vyjsť aj v digitálnou cestou na Xboxe One [karta hry]
Novinár serveru Generacion Xbox sa obrátil na pobočku spoločnosti Tecmo Koei a opýtal sa ich na možné vydanie Nioh pre Xbox One. Zástupca mu vysvetlil, že licenciu vlastní Sony. V budúcnosti je však všetko možné.
pridané 9:05 4
Oscary dostanú novú kategóriu
Najbližšie odovzdávanie najznámejších filmových cien bude trošku iné. Pribudne nová cena, ktorá odmení "Populárny film". Zatiaľ nevieme, čo táto kategória bude predstavovať. Zmeny sa dočká aj dĺžka vysielania, ktorá sa musí zmestiť do 3 hodín. Aj preto budú niektoré ceny udelené počas reklamnej prestávky. Odovzdávanie navyše prebehne trošku skôr, 9. februára 2020.
pridané 7:11 22
9. august
TV: Ruby Rose je Batwoman
Seriálová Batwoman od showrunnerky Upírych denníkov bola už ohlásená a už konečne vieme, kto si lesbičku a bojovníčku v Gothame zahrá.
pridané 18:41 13
Luigi nie je mŕtvy [karta hry]
Ak ste včera sledovali Nintendo Direct, asi vás prekvapil moment, kedy Luigi v štýle Luigi's Mansion vstúpil do strašidelného sídla, no oproti dvojici hier to teraz dopadlo inak. Vyšliapla si naňho samotná smrť a zabila ho. Koniec traileru nám dokonca ukázal, ako sa jeho duch opäť snaží vstúpiť do tela. Fanúšikovia tak začali uvažovať, či Nintendo naozaj zabilo jednu zo svojich postavičiek. Na Twitteri však potvrdili, že je v poriadku.
pridané 17:37 6
Samsung Galaxy Unpacked event je live, sledujte predstavenie Note 9!
O 17:00 začne Samsung predstavovať Galaxy Note 9, kde mobil predstaví aj a zrejme pridá aj ohlásenie Fortnite pre Android. Uvidíme, či a akú exkluzivitu dostane.
pridané 16:52 1
Super Smash Bros. Ultimate ukazuje svoju limitku [karta hry]
Bojovka Super Smash Bros. Ultimate vychádza 7. decembra a dočká sa naozaj zaujímavej limitky, ktorá poteší fanúšikov série ešte z čias GameCube. Okrem hry totiž dostanete jeden GameCube ovládač a adaptér pre zapojenie 4 takýchto ovládačov.
pridané 16:11 1
Film: Power Rangers dostanú pokračovanie
Filmová verzia Power Rangers z roku 2017 nebola úplne zlá, no ani dobrá. Možno aj to sa odrazilo na tržbách, ktoré neboli nijak zvlášť vysoké. Aj keď film teasoval pokračovanie, to bolo nakoniec veľmi otázne a nedávne odkúpenie licencie Hasbrom skôr naznačovalo, že príde pokus o reboot. Ako sa však ukazuje, práve Hasbro sa pustilo do príprav pokračovania.
pridané 13:32 20
V Nemecku už môžu dostať rating aj hry zobrazujúce nacistické symboly
V Nemecku došlo k veľkému kroku a po viac ako dvoch dekádach sa tam možno nebudú musieť cenzurovať hry s nacistickými symbolmi. Tamojšia ratingová komisia totiž bude môcť udeliť rating už aj takýto hrám. Hry sa tak v krajine dostanú na úroveň filmov, ktoré pri zobrazovaní týchto symbolov, ikon a udalostí neboli limitované. V minulosti bol kvôli tomu v krajine výrazne upravený Wolfenstein, no nemohla vyjsť ani česká vzdelávacia hra Attentat 1942.
pridané 12:06 25
Film: Pripravovaný Sonic film už obsadil hlavnú rolu
Sega pripravuje film o Sonicovi, ktorý bude hraný, avšak s CG spracovaním hlavného hrdinu. Toho bude dabovať herec Ben Schwartz (Parks and Recreation). Eggman však bude vo filme živý a zahrá si ho komik Jim Carrey.
pridané 11:33 3
PlayStation spustil anketu o najlepšiu hru
V ankete Voľba hráčov môžete hlasovať o najlepšie hru všetkých čias na PlayStation konzolách. V zozname nájdete ako exkluzívne, tak aj hry od tretích strán. Traja hráči, ktorí sa zúčastnia hlasovania, budú navyše odmenení hodnotnými cenami.
pridané 9:14 24
8. august
V príprave je niekoľko Diablo hier, príde Diablo IV?
Blizzard dnes cez krátke facebook video potvrdil, že vo vývoji má viac Diablo hier. Hovorí, že niektoré vyjdu skôr ako iné a niektoré z nich budú ukázané už neskôr tento rok.
pridané 19:43 95
PUBG corp. začal fixovať PUBG [karta hry]
Autori PUBG sa vážne pustili do fixovania hry a vytvorili na to aj samostatnú stránku, ktorá ukazuje plány na optimalizácie jednotlivých častí hry, zlepšenie anticheatu a aj matchmakingu.
pridané 19:28 46
Zajtra o 17:00 sa predvedie Samsung a Rockstar
Samsung bude v štvrtok o 17:00 predstavovať svoj Galaxy Note 9 a zrejme spomenie aj Android verziu Fortnite a Rockstar práve na rovnaký čas ohlásil vydanie Red Dead Redemption 2 traileru.
pridané 16:39 2
GOG naplánoval párty na Gamescom
GOG.com pozýva svojich fanúšikov na Gamescom party, ktorá sa uskutoční 24. augusta na tajnom mieste v Kolíne nad Rýnom.
pridané 15:23 4
Film: Nick Fury sa objaví v ďalšom Spider-Manovi
Aj Spider-Man: Far From Home so sebou prinesie hlbšie prepojenie na MCU a teraz to bude v podobe dvoch ďalších postáv. Vo filme sa totiž objavia Samuel L. Jackson a Cobie Smulders ako Nick Fury a Maria Hill. Vrátia sa Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Marisa Tomei a Tony Revolori, pričom záporáka by si mal strhnúť Jake Gyllenhaal a možno sa opäť ukáže ak Michael Keaton.
pridané 13:29 24
Nvidia ku grafikám pribaľuje Destiny 2 aj s expanziami [karta hry]
Do 19. augusta (alebo do vyčerpania zásob) ku svojim grafikám GTX 1070 a vyšším pridáva Nvidia aj hru Destiny 2 spolu s Expansion passom, s ktorým dostanete rozšírenia Curse of Osiris a Warmind.
pridané 8:27 24
7. august
AMD rozdáva ku svojim kartám tri hry
Keď si od teraz kúpite RX Vega, RX 580 a RX 570 dostanete k tomu zadarmo Assassin’s Creed Odyssey, Strange Brigade a Star Control: Origins.
pridané 20:49 48
Free to play multiplayerovky na Switch nebudú potrebovať Online predplatné
Nintendo budúci mesiac na Switchi spustí svoju predplatenú Online službu, ktorá hlavne spoplatní multiplayer, no prinesie aj knižnicu hier na stiahnutie a iné funkcie. Spoločnosť síce zatiaľ nepotvrdila, že službu nebude treba na hranie free to play multiplayeroviek, ale hráči si všimli, že kým platené multiplayerovky na Eshope majú upozornenie o nutnosti Online služby, tak Fortnite a iné f2p hry ho tam nemajú.
pridané 17:22 20
Hlavnou postavou Halo TV seriálu bude Master Chief [karta hry]
Halo seriál sa postupne vyvíja a už vieme aj niečo o príbehu. Seriál rovno ponúkne Master Chiefa ako svoju hlavnú postavu a ponúknu novú kapitolu z jeho príbehu.
pridané 14:25 7
01 02 03 04 05 06 07 >>ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.