V skratke
24. apríl
AO Tennis pôjde na konzolách v 60 fps, na Xbox One X v 4K [karta hry]
Autori AO Tennis konretizovali rozlíšenia na nových verziách konzol, kde na Xbox One X pôjde v 4K s HDR, na PS4 Pro v 1080p, na oboch v 60 fps a so zvýšeným rozlíšením textúr oproti základným verziám konzol. Hra vyjde 8. mája a okrem konzol aj na PC. Autori sa pozerajú aj na port pre Switch.
pridané 22:11 1
Tacoma má namierené na PS4 [karta hry]
Sci-fi adventúra Tacoma príde 8. mája na PS4. V hre jej vašou úlohou zistiť, prečo je vesmírna stanica Tacoma opustená.
pridané 21:29 2
Tencent bude v Číne distribuovať aj Fortnite
Tencent Číne vládne a inak to nebude ani v Battle Royale hrách, keďže sa tam stará ako o PUBG a mobilné PUBG, tak teraz dostal do rúk distribúciu aj Fortnite a to ako plnej, tak aj mobilnej verzie. V číne do nich investuje aj peniaze a rozbehne eSports scénu. Prebratie distribúcie bolo aj očakávané, keďže Tencent vlastní takmer polovicu Epicu.
pridané 20:21 2
Earthlock má demo na Steame [karta hry]
RPG Earthlock je inšpirovaná klasickými 3D JRPG z konca 90. rokov a ak si hru chcete vyskúšať, teraz máte šancu, keďže autori na Steame vydali demo.
pridané 18:59 0
Vydanie Death Road To Canada sa posúva na neurčito
Kvôli nedávnej tragickej udalosti v Toronte, kedy auto vrazilo do ľudí, sa autori hry Death Road To Canada rozhodli pre odklad. Nový dátum vydania oznámia neskôr.
pridané 14:37 0
Porovnanie Detroit: Become Human v roku 2016 a roku 2018 [karta hry]
Porovnanie prezentácie z roku 2016 a rovnakej scény v aktuálne vydanom deme Detroit: Become Human.
pridané 13:16 91
PUBG Mobile 0.6.1 verzia prinesie fps mod [karta hry]
V ďalšej verzii dostane mobilná verzia PUBG ako fps mod, tak aj lepšie ovládanie vozidiel a reálnejšiu fyziku. Máme tu prvú ukážku.
pridané 10:25 3
23. apríl
Capcom Vancouver pracuje na novej Dead Rising hre [karta hry]
Síce posledný Dead Rising Capcom Vancouver pokazil, práve dostal zelenú na ďalšie pokračovanie. Vednie tak rozhodlo po tom, ako im zrušilo rok vyvíjaný mobilný titul Puzzle fighter.
pridané 18:47 15
GOG spúšťa používateľské profily
Po novom si tak môžete upravovať váš profil o ďalšie informácie, zdieľať ich s priateľmi, prípadne sledovať vašich priateľov a podobne.
pridané 18:03 0
Demo na Detroit Become Human je už na PSN
Ak si chcete vyskúšať adventúru Detroit Become Human, demo sa už objavuje na PSN. Už je dostupné na Novom Zélande a ak ešte nie je, čoskoro sa objaví aj v našej lokalite.
pridané 14:32 51
Vedenie UK rebríčka prebral God of War
God of War odštartoval na prvom mieste s 35% lepšími predajmi ako mal God of War 3. Odsunulo na druhé miesto Far Cry 5, ktorý bol na prvom mieste tri týždne a vytvoril najlepší launch tohto roku. Tretia je nová Yakuza nasledovaná FIFA 18
pridané 11:37 40
Porovnanie God of War a Ryse
Pozrime sa na porovnanie aktuálneho God of War z PS4 a staršieho Ryse, ktorý je stále jednou z najkrajších hier na Xbox One a PC.
pridané 7:05 169
22. apríl
Nový God of War patch upraví veľkosť textu [karta hry]
Ak vás trápila veľkosť titulkov v God of War, nový patch umožní nastaviť si ich veľkosť. Nastavenia nájdete v accessibility menu.
pridané 23:57 38
Crackdown 3 dostal rating v Brazílii [karta hry]
Vyzerá, že vydanie Crackdownu 3 sa blíži keďže práve dostal rating v Brazílii ako 16+ titul. Zatiaľ titul nemá finálny dátum, ale na Amazone sme dávnejšie videli 29. jún.
pridané 18:56 3
TV: Dexter sa vracia v novom seriáli
Už je to päť rokov čo Michael C. Hall skončil svoju púť so zabijakom Dexterom a tak sa po dlhšej odmlke vracia späť na obrazovku v britskej kriminálke Safe. Bývalý zabijak bude pátrať po svojej zmiznutej dcére a pritom zistí, že ľudia z jeho okolia skrývajú nejedno tajomstvo. Ako to celé dopadne zistíme už 10.mája na Netflixe. 
pridané 16:54 20
Do roka bude mať každá online strieľačka Battle Royale mod
Alex Hutchinson, bývalý kreatívny riaditeľ v Ubisofte predpovedá, že takmer každá online strieľačka bude mať do roka Battle Royale mód. Určite má aj pravdu, keďže COD, Battlefield už naskočili na Battle Royale vlak
pridané 10:48 54
21. apríl
Valve odkúpilo autorov Firewatch
Tri zdroje pre Kotaku potvrdili, že Valve odkúpilo nezávislé štúdio Campo Santo autorov Firewatch. Štúdio chcú nechať fungovať bez zmien, takže ľudí nepresunú na iné projekty. Ich ďalšiu hru, In the Valley of Gods, sme očakávali v budúcom roku, tak uvidíme, či sa na tom niečo zmení. Update: Autori z Campo Santo to už na svojej stránke potvrdili a hovoria, že ďalej pracujú na Valley of Gods a ďalej budú podporovať Firewatch.
pridané 23:42 30
Analýza Morrowindu na Xbox One X [karta hry]
DF sa bližšie pozrelo na veľký upgrade rozlíšenia a framerate, ktoré zažil Xboxový Morrowind na Xbox One X.
pridané 22:24 4
Nintendo bude predávať aj samostatné Labo kartóny [karta hry]
Prvé reakcie na Nintendo Labo sú veľmi pozitívne, no stále pretrvávajú obavy ohľadne trvanlivosti kartónových periférií. V Nintende vedia, že sa budú časom kaziť, a tak budú predávať aj samostatné kartónové náhrady. Tie budú stáť od $3 za sadu nálepiek po $14 náhradný balík pre Robot Kit, ktorý aj s hrou stojí $80.
pridané 17:11 26
Vývojári Everspace zaplatil množstvo peňazí streamerom za propagáciu hry, veľa z nich ju však vôbec nevedelo hrať [karta hry]
Konkrétne si takto upísali 20 YouTuberov, resp. influencerov, pričom len traja alebo piati priniesli nejaký výsledný efekt. Najdrahšiemu zaplatili 10 000€ za dve hodiny streamovania a jeho úvodná veta bola: "Musím prestať hrať Destiny 2, pretože som na sponzorovanom streame, kde mám hrať vesmírnu hru a ja vesmírne hry nemám rád", pričom celý čas hru hral veľmi zle. Hovoria, že podobná propagácia môže mať zmysel, ale treba si ju ustrážiť.
pridané 12:56 35
Valve musí zaplatiť Austrálii 3 milióny dolárov kvôli zavádzaniu zákazníkov
Ešte v roku 2014 sa Valve dostalo v Austrálii k súdu kvôli zavádzaniu zákazníkov s refund politikou. V Austrálii totiž platí zákon, ktorý medzi tovary zahŕňa aj softvér, a teda preto by mal mať zákazník jeho nákupom online rovnaké práva pre vrátenie alebo výmenu nefungujúceho či zlého tovaru ako v prípade nákupu v kamennom obchode.
pridané 10:20 22
Ruka zákona už dopadá aj na mladých hackerov
Už ani mladiství hackeri operujúci zo svojej detskej izby nie sú v bezpečí pred väzením. UK súd práve poslal do nápravného ústavu na dva roky "hackera", ktorý sa nabúraval do počítačov zamestnancov CIA, vydieral ich rodinných príslušníkov a neustále ich obťažoval. V čase skutku mal 15-rokov. Obhajca ho obhajoval tým, že je mentálne postihnutý a nemá priateľov, len svoju matku.
pridané 7:40 13
20. apríl
City of Brass pôjde na Xbox One X v 4k, na PS4 Pro v 1080p [karta hry]
Byvalí autori Bioshocku potvrdili nastavenia svojej novej hry City of Brass pre jednotlivé verzie konzol. Xbox One X dostane 4K s HDR, s vyššími nastaveniami svetiel a tieňov, ako aj s vyššom dohľasom ako štandardné verzie konzol. PS4 Pro pôjde na podobných nastaveniach, ale v 1080p bez HDR. Štandardné verzie konzol pôjdu rovnako v 1080p. Do budúcnosti autori uvažujú aj nad Switch verziou.
pridané 12:51 4
Používateľský článok - Jessica Jones 2. séria
Používateľ Boss Marťas zhrnul druhú sériu TV seriálu Jessica Jones.
pridané 10:23 0
Lootboxy v hrách ako PUBG alebo FIFA sú gambling
V Holandsku sa bližšie pozreli na lootboxy a aj keď proti štandardým aplikáciám lootboxov čisto vo vlastnej hre hráča nič nemajú, ale akonáhle sa lootboxy dajú predávať, je to už gambling. Toto zatiaľ našli v hrách - FIFA 18, PUBG, Dota 2, a Rocket League. Hry teraz majú 8 týždňov na to, aby v Holandsku upravili svoj systém, inak budú zakázané.
pridané 10:01 63
Vydanie Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr sa odkladá na jún [karta hry]
Neocore a Bigben potvrdili odklad vydania ich pripravovanej akčnej RPG Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr. Pôvodne mala hra vyjsť už v máji, no nakoniec sa do populárneho univerza pozrieme až 5. júna, kedy hra vyjde naraz na PC, Xbox One a PS4.
pridané 8:11 0
Mobilná verzia Fortnite zarobila 25 miliónov za prvý mesiac [karta hry]
Za prvých 30 dní mobilná verzia Fortnite zarobila $25 miliónov a to zhruba polovicu z tohto času bola dostupná len na pozvánky a vyšla zatiaľ len na iOS. V US bola druhá najlepšie zarábajúca aplikácia na iOS, prvou bol Netflix.
pridané 7:02 14
19. apríl
Pokémon hra pre Switch by mala vyjsť ešte ento rok [karta hry]
Insider s prezývkou Pixelpar prišiel s informáciami, podľa ktorých by sme sa novej Pokémon hry pre Switch z hlavnej série mali dočkať tento rok. Materiály sa vraj lokalizujú už od februára a Nintendo plánuje hru vydať tento rok, pričom trend série je, že by mohla hra prísť v novembri/decembri. Zatiaľ sa vyvíja pod kódovým označením Project Beluga a viac sa snáď oficiálne dozvieme na E3.
pridané 18:05 8
Rialto mapa sa stane bežnou súčasťou Overwatch [karta hry]
Nová mapa Rialto je je súčasťou dočasného PvE režimu Retribution, no zdá sa, že je medzi hráčmi populárna, keďže ju Blizzard s úpravami zapracuje aj do PvP režimov ako bežnú súčasť. Mapa už prišla do PTR v PC verzii, odohráva sa cez deň a hrá sa na nej Escort režim. Vyzerá to tak, že do plnej verzie hry prejde mapa už čoskoro.
pridané 17:16 1
Do PUBG prichádza výber máp [karta hry]
Funkcia, ktorú už hráči dlho žiadali, konečne prichádza do PUBG, a teda pred hrou si budete môcť vybrať mapu. Respektíve si hráči zaškrtnú, ktoré mapy chcú hrať a matchmaking im jednu z nich vyberie. Autori hovoria, že funkcia je už takmer hotová a čoskoro príde. Samozrejme, zatiaľ do PC verzie. Ak máte Xbox a chcete vyskúšať Xboxovú, tá má práve free víkend.
pridané 16:44 12
Dontnod údajne pracujú na ďalších neoznámených hrách
Objavili sa nepotvrdené správy, že francúzske štúdio Dontnod (Life is Strange, Vampyr) pracuje aj na jednom neoznámenom projekte s niektorým vedúcim vydavateľom na trhu. K tomu údajne robia aj na dvoch projektoch, pre ktoré hľadajú vydavateľa, takže budú len v ranej fáze. Bude medzi nimi aj adventúra, ktorú robia pre Bandai Namco, o ktorej sa objavili správy ešte minulý rok?
pridané 16:02 1
The Division - porovnanie na Xbox One X [karta hry]
DF sa bližšie pozrelo na 4K upgrade Division na Xbox One X a porovnalo ho s PS4 Pro. Hra ide na Xku v dynamickom rozlíšení, ktoré sa väčšinou drží na plnom 4K. 
pridané 15:43 17
Microsoft už hľadá ľudí na navrhnutie nového Xboxu
Microsoft ponúka zamestnanie pre vedúceho DRAM riešenia pre nový Xbox. Musí sa vyznať do DDR3, GDDR5 a GDDR6 ako aj budúcich pamäťových technológií. Musí riešiť výkon, cenu, spoľahlivosť a aj výkonové požiadavky. Popritom hľadajú aj človeka, ktorý bude riešiť úložiská v konzole a to HDD, SSD a Flash. Rovnako bude musieť vybrať správny typ harddisku v ohľade na cenu, spoľahlivosť a rýchlosť.
pridané 14:19 46
Konzolové verzie Wonder Boy: The Dragon’s Trap vyšli aj v retail edícii [karta hry]
Headup Games v Európe vydali krabicové edície retro platformovky Wonder Boy: The Dragon’s Trap. Hru pred rokom vydalo digitálne štúdio Lizardcube a je to vlastne moderný remake zo Sega Master System, ktorý je ručne animovaný a neuveriteľne to hre sadne,
pridané 14:15 5
Používateľské profily už čoskoro prídu na GOG
GOG teasuje skorý príchod používateľských profilov do ich služby, no ešte predtým museli pridať trojicu nových nastavení súkromia, aby si hráči mohli nastaviť, kto uvidí ich profil, hry a aj priateľov.
pridané 13:23 5
Yakuza štúdio už pracuje na novej značke pre konzoly
Sega Sammy CEO Haruki Satomi v rozhovore pre Famitsu naznačil, že okrem Shin Yakuza pracuje toto štúdio aj na novej značke pre domáce konzoly. Detaily neprezradil, no dodal, že sa hráči majú na čo tešiť.
pridané 12:37 0
God of War dostáva pred vydaním druhý patch [karta hry]
Prvý patch mal 1.2GB, druhý má 6.2GB, rátajte s tým, keď budete hru inštalovať. Druhý patch fixuje chyby, upravuje silu nepriateľov, celkovo mení vyváženie ekonomiky v hre, plus do titulkov boli pridané mená postáv, ktoré rozprávajú.
pridané 11:37 45
18. apríl
ZTE je v US zakázané, môže stratiť Android licenciu
Čínsky výrobca mobilov ZTE sa dostal pod paľbu kritiky v UK pre potenciálne ohrozenie ich domácej bezpečnosti, ale väčšie problémy má v US, ktoré ich prichytilo ako predávajú US technológie do Iránu a Severnej Kórey.
pridané 22:31 28
Pro Evolution Soccer v ďalšej sezóne už neponúkne Ligu majstrov
Konami tento skončí exkluzívna licencia na najprestížnejšiu klubovú súťaž na svete. UEFA k tomu poskytla aj stanovisko, z ktorého však nie je jasné, či je to rozhodnutie UEFA, Konami, alebo vzájomné. Jonas Lygaard z Konami dodal, že budú teraz hľadať iné cesty, ako môžu s UEFA spolupracovať a zároveň sa so sériou budú sústrediť na iné oblasti. Uvidíme, či sa licencia dostane do rúk EA.
pridané 16:39 13
Soundtrack z Doomu mieri na CD a platne [karta hry]
Laced Records v lete vydajú soundtrack z moderného Doomu, ktorý príde na CD a aj vinylové platne v špeciálnej aj deluxe edícii.
pridané 16:02 15
Suda51 chce priniesť aj No More Heroes 3
Po Travis Strikes Again by chcel Suda51 priniesť aj pokračovanie hlavnej série No More Heroes. Travis Strikes Again je podľa neho spin-off, ktorý chcel vytvoriť ako výzvu pre seba samého, aby do série priniesol niečo skutočne nové. Hra prinesie 6 svetov a na záver aj niečo špeciálne.
pridané 15:43 0
Porovnanie Morrowindu na Xbox a Xbox One [karta hry]
Nová dávka titulov z pôvodnej Xbox konzoly je už dostupná pre Xbox One a v 4K aj Xbox One X a medzi nimi je aj Morrowind. Ten išiel na pôvodnej konzole v 480p s framerate od 60fps po 15 fps v bojoch, teraz na Xbox One X ide v 4K väčšinou v 60 fps ale pri bojoch padne aj nižšie, na Xbox One ide v 1080p a padá mierne.
pridané 14:46 9
Ohlásenie ohľadom Gears of War série príde tento týždeň [karta hry]
Rapper ICE T naznačil ohlásenie v Gears of War sérii, aj keď nekonkretizoval nič bližšie. ICE T prepožičal hlas jednej z postáv v Gears of War 3 hre. Je možné, že jeho postava príde do multiplayeru Gears of War 4, alebo bude ohlásené Gears of War 5.
pridané 14:41 7
17. apríl
Ubisoft press konferencia na E3 naplánovaná
Ubisoft bude mať svoju press konferenciu 11. júna o 13:00 miestneho času. Zrejme na nej ukáže The Division 2, Splinter Cell, Watch Dogs 3, viac možno uvidíme z Beyond Good and Evil 2 a nebudú chýbať ani ďalšie prekvapenia. Ubisoft nemá zatiaľ naplánované jesenné tituly a očakávať tam môžeme minimálne Splinter Cell, ak nie aj Watch Dogs 3.
pridané 22:32 14
Dark Souls Remastered pre Switch sa odkladá [karta hry]
Bandai Namco odkladá vydanie Switch verzie Dark Souls Remastered pre Switch na leto, aj keď zatiaľ bez konkrétneho dátumu. Spolu s hrou odložili a vydanie Solaire of Astora amiibo.
pridané 21:46 7
PUBG mobile dostalo 0.4.0 update [karta hry]
Nový update pre PUBG je už vonku a pridáva už v recenzii spomínaný tréningový mod a aj akčný arcade mod na menšom území, ktorý sa vám odomkne ak máte level 10. Hra je už dostupná na Androide a iOS.
pridané 21:35 2
Oh...Sir! The Hollywood Roast príde aj na konzoly Xbox One a PS4 [karta hry]
Simulátor urážania parodujúci známe hollywoodske filmy a postavy príde čoskoro aj na Xbox One a PS4. Hra bude stáť trošku viac, $4.99, na Xbox One ale navyše ponúkne integráciu Mixeru.
pridané 20:25 0
Epic sa snaží CliffymuB prebrať zamestnancov [karta hry]
Cliff Bleszinski sa sťažuje na Epic. Snaží sa mu totiž prebrať zamestnancov. Práve totiž vydali svoj Battle Royale titul Radical Heights a teda zamestnanci majú skúsenosti ako s týmto štýlom hry, tak aj Unreal enginom. Môžu tak Epicu pomôcť s Fortnite
pridané 19:51 12
PUBG dostalo patch 11 na PC [karta hry]
Nový patch pridáva znázornenie čiary lietadla a miesta zoskoku tímu, fixuje rôzne chyby a pridáva možnosť sledovania custom zápasu.
pridané 14:40 11
Niektoré Android mobily sa len tvária, že inštalujú bezpečnostné patche
Podľa bezpečnostných expertov niektorí výrobcovia Android mobilov začali nebezpečné hry. Totiž keď vyjdú bezpečnostné patche, len sa tvária, že ich nainštalujú. Reálne ich nainštalujú neskôr, alebo nikdy.
pridané 13:15 25
01 02 03 04 05 06 07 >>ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.