V skratke
12. apríl
Saber Interactive prinesú Vampyra a Call of Cthulhu na Switch
Focus posilňuje svoje spojenie s tímom Saber Interactive a spoločne oznámili, že tohtoročné porty Vampyra a Call of Cthulhu na Switch prinesie práve toto štúdio. To už má s platformou skúsenosti.
pridané 18:23 3
TV: Iain Glen známy z Game of Thrones stvárni Batmana v Titánoch
Komiksový seriál Titans sa po prvej sérií stal hitom. Temné dobrodružstvá bývalého Robina Dicka Graysona budú pokračovať aj naďalej a k hlavným postavám sa pridá aj samotný Batman.
pridané 16:18 14
Druhý turnaj v Tetris 99 už beží [karta hry]
Dnes začal druhý turnaj v Tetris 99 a pobeží do 15. apríla. Zapojiť sa môže každý s hrou.
pridané 15:06 2
Adventúra Trüberbrook získala 2 nemecké ocenenia [karta hry]
V Nemecku sa odovzdávali videoherné ceny a autori adventúry Trüberbrook sa pochválili tým, že získali hneď dve z nich. Hra si odniesla cenu za najlepšiu nemeckú hru a najlepšiu réžiu. Budúci týždeň hra vychádza na konzolách.
pridané 12:04 1
11. apríl
Vampyr a Call of Cthulhu vyjdú spoločne na Switchi už tento rok
Tituly, ktoré pôvodne vyšli minulý rok, sa tento rok dostanú aj na Switch. Switch verzia Vampyr síce bola oznámená už minulý rok, no Focus Home sa rozhodlo pre paralelné vydanie s Call of Cthulhu.
pridané 13:00 0
UK rebríčku predajov za minulý týždeň dominujú staršie hry
Žiaden veľký nový titul nevyšiel a to sa odrazilo aj na predajných rebríčkoch, ktoré v UK vedie The Division 2. Jedinou novinkou v top 40 je Super Dragon Ball Heroes: World Mission na 26. mieste.
pridané 6:52 23
10. apríl
Vambrace: Cold Soul sa presúva na koniec mája [karta hry]
Headup Games oznámili presunutie vydania PC verzie Vambrace: Cold Soul na 28. mája. Všetky tri konzolové verzie vyjdú v treťom štvrťroku 2019.
pridané 17:55 3
Moonlighter predal 500.000 kusov [karta hry]
Digital Sun a 11 bit studios sa pochválili tým, že ich titul Moonlighter naprieč všetkými platformami predal 500.000 kusov. Switch z toho predal 150.000. V lete navyše na všetky z nich príde DLC Between Dimensions.
pridané 15:08 4
Kholat má už 3,5 milióna hráčov [karta hry]
Hororový titul Kholat vyšiel v roku 2015 a bol debutom štúdia IMGN.PRO. Aj preto sú nadšení z toho, že doteraz hru naprieč PC a konzolami vlastní 3,5 milióna hráčov. Navyše pri zbieraní štatistík zistili, v Nepále predali len jeden kus. Tomuto jednému hráčovi chcú teraz poskytnúť voucher na všetky minulé aj budúce hry zo svojej produkcie. Zároveň premýšľajú nad ďalším vývojom značky.
pridané 14:07 11
Focus a autori Life is Strange spájajú sily na veľkom projekte
Dontnod Entertainment a Focus Home Interactive oznámili novú spoluprácu na ďalšom, ešte neoznámenom projekte. Už spolupracovali na Vampyprovi, ale toto má byť najambicióznejší projekt ako pre samotné štúdio, tak aj pre vydavateľa. Ten predal cez 1 milión kusov a má sa robiť aj na TV seriáli.
pridané 13:11 2
Unruly Heroes sa dostane na PlayStation 4 už túto jar [karta hry]
Po vydaní na PC, Nintendo Switch a Xbox One sa hra dostane aj na ďalšiu platformu, kde však vyjde hneď so všetkými aktualizáciami a vylepšeniami.
pridané 12:33 0
9. apríl
Black Desert utŕžil 1 miliardu dolárov [karta hry]
Autori sa dnes pochválili naozaj slušným číslom, ktoré doplnili o počet registrovaných hráčov - tých je už viac ako 18 miliónov.
pridané 20:33 5
Americký politik dostal permanentný ban v hre EVE Online, obviňujú ho z korupcie [karta hry]
Brian Schoeneman bol členom takzvaného Council of Stellar Management, ktorý zabezpečuje spojenie medzi bežnými hráčmi a vývojármi hry.
pridané 18:31 8
Vo Windows 10 skutočne nepotrebujete bezpečne vysúvať vaše USB
Microsoft túto informáciu oficiálne potvrdil. Systém má nastavené takzvané rýchle vysunutie, čo znamená, že ak na disk nezapisujete dáta, môžete ho vysunúť kedykoľvek.
pridané 13:12 60
Film: Black Widow sa začne nakrúcať v lete
David Harbour síce do našich kín už o pár dní vrazí ako Hellboy, no objaviť sa má v nejakej úlohe aj v Black Widow filme. Práve počas promovania Hellboya herec prezradil, že by Marvel mal začať nakrúcať Black Widow film v júni. O filme veľa neprezradil, ale chváli ako režisérsku, tak aj obsadenie.
pridané 12:01 2
8. apríl
Reggie Fils-Aime sa môže rozlúčiť s Nintendom ešte jedným Directom
Reggie Fils-Aime už o pár dní prenechá pozíciu prezidenta amerického Nintenda Bowserovi, no objavili sa nepotvrdené správy, že by sa s touto funkciou mohol rozlúčiť ešte jedným Directom. Ten by mal prísť už vo štvrtok 11. apríla a netušíme, na čo by mohol byť zameraný. Nintendo však tento rok svoje Directy oznamuje len tesne pred odvysielaním, takže uvidíme, či aj tentoraz bude únik pravdivý.
pridané 19:55 2
7. apríl
NHL 19 už nájdete v EA Access na Xbox One
Ak si platíte EA Access na Xbox One už v ňom nájdete aj NHL 19, ktoré takto rozšírilo ponuku voľných hier v zahratiu vo Vaulte.
pridané 13:55 24
Wily Numbers rozšírenie pre Mega Man 11 je dostupné zadarmo
Pôvodne platené rozšírenie pre Mega Man 11 sprístupnil Capcom zadarmo.
pridané 12:07 0
6. apríl
Čoskoro vyjde retro skákačka Haxor
Haxor vychádza už 12. apríla a je to retro akčná skákačka, ktorá nám chce pripomenúť éru hier z Commodore 64. Hra bude stáť 6,99€.
pridané 15:04 2
Persona 5 predala viac ako 2 milióny kusov [karta hry]
Naoto Hiraoka, zástupca Atlusu a Segy, sa vyjadril, že Persona 5 už predala 2,4 milióna kusov. Hra vyšla na západe pred 2 rokmi a zatiaľ je len na PS4 a PS3, no zdá sa, že to sa čoskoro zmení, navyše je v príprave aj Persona 5 R. Uvidíme, ako sa to prejaví na predajných číslach.
pridané 12:51 8
Joe Dever's Lone Wolf na Switch vyjde aj v limitovanej edícii
Super Rare Games oznámili svoj 15. limitovaný titul pre Switch a je ním RPG Joe Dever's Lone Wolf, ktorý pokračuje vo svete známeho fantasy autora a dizajnéra a ponúkne ťahové súboje, nelineárny príbeh v štyroch aktoch a interaktívnu mapu sveta. Hra vyjde v náklade 4000 kusov a predpredaj začne 11. apríla. Balenie ponúkne okrem hry aj tradičné zberateľské karty, 20-stranový artbook, nálepky a ďalšie bonusy. Stáť bude €33,99.
pridané 11:52 2
5. apríl
Nový Humble Monthly prináša Assassin's Creed: Origins
Májový Humble Monthly prináša za 12 dolárov Assassin's Creed: Origins a ďalších niekoľko hier, ktoré sa odomknú 3. mája.
pridané 19:24 18
Oldschool adventúra Guard Duty vychádza budúci mesiac [karta hry]
Guard Duty je unikátny retro projekt, ktorý má jasne cielené publikum - fanúšikov Discworldu (Plochozem od Terryho Pratchetta), starých Lucasoviek a Monty Pythonov. Ak vám táto kombinácia vonia, máte sa na čo tešiť, lebo hra vychádza už 2. mája za €8.19.
pridané 12:14 0
Risk of Rain 2 sa darí hneď v úvode [karta hry]
Hopoo Games vydali na Steame v Early Access svoju novú hru Risk of Rain 2 len pred týždňom počas PAX prezentácie Gearboxu a teraz sa pochválili tým, že už majú na konte 650000 predaných kusov, čo je obrovský úspech.
pridané 9:29 3
4. apríl
Snooker 19 vyjde o dva týždne [karta hry]
Titul Snooker 19 práve dostal dátum vydania, ktorý je stanovený na 17. apríla pre PC, Xbox One a PS4. Na konzolách si už hru môžete predobjednať za 34.99€. Steam verzia ešte cenu nemá a Switch verzia vyjde niekedy neskôr.
pridané 12:52 1
Nový Humble balík namiešal slušnú ponuku Namco hier
Enslaved, Little Nightmares, 11-11, Project CARS, Get Even, Tekken 7 a ďalšie nájdete v novom Humble Bundle od Bandai Namco.
pridané 9:36 0
3. apríl
This War of Mine už má na konte viac ako 4,5 milióna predaných kusov [karta hry]
11bit musia byť spokojní s predajmi svojho vojnového titulu This War of Mine, nakoľko sa teraz pochválili tým, že predali viac ako 4,5 milióna kusov na všetkých platformách spolu. K tomu tu máme aj infografiku, ktorá hovorí o ich daroch charite, no aj o tom, že na Vianočnom ostrove predali len 1 kus.
pridané 19:18 9
Persona 5 pre Switch a ďalšie hry unikli z databázy Best Buy
Zábery na databázu reťazca Best Buy nám naznačujú, že by sme sa naozaj v blízkej dobre mohli dočkať oznámenia trojice Switch hier: Persona 5, Metroid Prime Trilogy a The Legend of Zelda: A Link to the Past.
pridané 14:57 10
Vývoj Final Fantasy VII Remake sa predsa len hýbe [karta hry]
Na oficiálnej stráne Square Enix sa objavila aktualizácia, ktorá hovorí o aktuálnom tíme, ktorý na remaku pracuje. Bývalý programátor Final Fantasy XIII je spolu-riaditeľ tímu spolu s veteránom Tetsuya Nomura.
pridané 11:29 12
Nintendo Switch Online dostane v apríli ďalšie tri hry
10. apríla sa ponuka NES klasík v rámci Nintendo Switch Online služby rozšíri o ďalšie 3 hry: Super Mario Bros.: The Lost Levels, Punch-Out!! Featuring Mr. Dream a Star Soldier. Všetky s príchodom do služby dostanú aj online podporu.
pridané 10:21 0
Atlus teasuje ešte jednu informáciu pre Personu 5
24.-25. apríla sa koná Persona Super Live 2019 v Tokiu a práve tam nám Atlus prinesie nejakú novinku ohľadne Persona 5.
pridané 8:02 5
2. apríl
Zomrel Eric Martin, hlavná tvár GDI kampane v prvej C&C hre
Objavil sa v nej ako General Sheppard. Známy je aj z hier The Legend of Kyrandia.
pridané 16:50 20
Switch dostane špeciálnu edíciu textovky A Dark Room
A Dark Room je textová adventúra, ktorá zožala úspech na smart zariadeniach a teraz má v špeciálnej edícii namierené na Nintendo Switch, kde vyjde 12. apríla za €6,99. Za hrou stojí vývojár Michael Townsend a konvertoval ju Amir Rajan. Switch verzia ponúkne vylepšený zvuk, aby vás hra lepšie vtiahla. Taktiež má upravené rozhranie a exkluzívny kooperatívny režim.
pridané 15:38 1
Crash Team Racing Nitro-Fueled bude bez podpory cross-play [karta hry]
Štúdio totiž nemá s touto funkciou žiadne plány, čo však nevylučuje, že by sa ich prístup k veci nemohol v budúcnosti zmeniť.
pridané 13:00 6
Mount & Blade II: Bannerlord dostane multiplayerovú betu [karta hry]
Na vydanie Mount & Blade II: Bannerlord čakáme už poriadne dlho, no skráti nám to pripravovaná uzavretá beta so Skirmish režimom. Ten ponúkne 6v6 PvP súboje, ktoré kladú dôraz najmä na vaše schopnosti a ponúkne aj limity na spawny. Detaily ohľadne multipalyeru sa dozvieme v budúcnosti.
pridané 11:42 7
Suda51 dúfa, že nám na E3 bude môcť ukázať viac z budúcnosti No More Heroes
Suda 51 posledne pracoval na The Vanishing DLC pre Fire Pro Wrestling World, no zdá sa, že má okrem toho stále plné ruky práce aj s inými titulmi. Napríklad by bol rád, ak by sa podarilo Super Fire Pro Wrestling Special priniesť na Steam v anglickej verzii. Hra totiž vyšla na SNES len v Japonsku. Taktiež ale dúfa, že nám na E3 bude môcť predstaviť niečo nové z budúcnosti série No More Heroes. Trojku teasoval koniec Travis Strikes Again.
pridané 8:39 2
Sony prináša možnosť refundácie aj za oceán
Už nejaký čas platilo, že Sony vracalo peniaze hráčom v Európe, ak sa rozhodli zrušiť svoju predobjednávku. K
pridané 7:52 4
Samurai Shodown predstavil prvú novú postavu [karta hry]
Séria Samurai Shodown sa v lete rozrastie o novú časť a tá so sebou prinesie aj prvú novú postavu po rokoch. Ňou bude pirátka Darli Dagger.
pridané 7:40 1
1. apríl
Vyjde Borderlands 3 13. septembra? [karta hry]
Podľa už zmazaného tweetu na oficiálnom účte sa zdá, že by Borderlands 3 mal vyjsť už 13. septembra 2019. Predobjednávka by vám mala zabezpečiť zlaté skiny na zbrane a taktiež už zmazané video hovorilo tiež o tom, že hra vyjde na Epic Games Store.
pridané 20:55 13
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zaberie 25-30 hodín [karta hry]
Od oznámenia Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 sa autori delia len o drobné detaily ohľadne hry a aj to najmä cez sociálne siete.
pridané 16:10 5
Všetko vyjde na Nintendo Switch
IGN prinieslo kvalitne spracované aprílové video v štýle Nintendo Directu s tým, že na konzolu vyjde všetko - všetky Zeldy, GTA 5, Zaklínač 3, Star Citizen, Fallout 76, Fallout 77, Fallout 78, Tinder, Dungeons & Brazzers, Uber, Super Mario Bros film z roku 1993 a jednoducho všetko.
pridané 15:33 11
Total War: Three Kingdoms príde na mobily v aprílovej verzii
Ďalší aprílový žart hovorí o tom, že Total War: Three Kingdoms príde aj na mobily. Samozrejmosťou je horšia grafika a aj zredukovaná hrateľnosť. Už samotná retro stránka hry stojí za to.
pridané 15:18 1
Pretaktujte si chuťové bunky s ROG cereáliami
Ďalší aprílový žart od Asus nám ukazuje herné cereálie ROGOs.
pridané 14:01 16
31. marec
TV: Nová séria Agents of S.H.I.E.L.D. má dátum premiéry
Po posunutej premiére z júla na máj sa poslednej série Agentov Shieldu dočkáme presne 10.mája 2019.
pridané 12:08 9
29. marec
Horor Bendy príde budúci mesiac
First person puzzle horor Bendy príde 9. apríla na PS4 a Xbox One. Switch verzia sa zdrží do 23. apríla.
pridané 13:05 2
Posledná aktualizácia pre Enter the Gungeon príde 5. apríla
Aktualizácia dorazí už piateho apríla a prinesie dve nové hrateľné postavy či sériu nových zbraní či predmetov.
pridané 12:06 1
Adventúra Heaven's Vault vyjde budúci mesiac [karta hry]
Autori 80 Days a Steve Jackson's Sorcery! prinesú svoju novú adventúru Heaven's Vault na PC a PS4 už 16. apríla.
pridané 9:15 0
28. marec
Bulletstorm príde v lete na Switch [karta hry]
Gearbox teasoval aj Bulletstorm ohlásenie a nakoniec je to očakávaný port pre Switch. Vyjde v lete a bude sa volať Bulletstorm: Duke of Switch Edition, pričom pravdepodobne vychádza z Full Clip remastru z roku 2017. ten do hry priniesol aj Duke Nukem postavu.
pridané 19:51 10
Mechstermination Force vyjde už 4. apríla
Mechstermination Force je nový titul od autora úspešných indie hier Gunman Clive a vyjde na Nintendo Switch už 4. apríla. Hra je 2D akčná platformovka, v ktorej sa v koži jedného zo 4 regrútov postavíte náročným bossom.
pridané 17:23 1
Z nového Humble Bundle balíka sa zapotíte
Prináša sériu japonských titulov a vizuálnych noviel plných romantiky
pridané 15:35 3
01 02 03 04 05 06 07 >>ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.