V skratke
18. jún
Runbow pre PS4 a Switch má dátum
Headup Games dnes konečne oznámili finálny dátum vydania Rundow pre PS4 a Nintendo Switch. Hra tam vyjde digitálne 3. júla, pričom v treťom štvrťroku dostane aj retail Deluxe edíciu, ktorá ponúkne okrem hry aj všetky DLC a dve nálepky. Hra ponúkne online multiplayer pre 9 hráčov, lokálny multiplayer na Switchi pre 8 hráčov a 4 hráčov lokálne na PS4.
pridané 15:08 0
Nintendo vníma Switch Online ako nástupcu Virtual Console
V posledných generáciách bola služba Virual Console spôsobom, ako Nintendo oživovalo svoje klasiky aj na aktuálnom hardvéri. Na Switch sa ale táto služba nevráti. Reggie Fils-Aime z amerického Nintenda však vidí v Nintendo Switch Online službe nástupcu VC. V nej ponúknu knižnicu klasických titulov, ktoré sa rozrastú a online podporu a túto knižnicu chcú pravidelne rozširovať.
pridané 14:33 4
Octopath Traveler nedostane DLC obsah [karta hry]
Producent hry, Masashi Takahashi, v rozhovore potvrdil, že nedostane žiadny DLC obsah, a to z jednoduchého dôvodu - hra už bude vydaná dokončená.
pridané 13:07 1
Cyberpunk 2077 bežal na E3 na GTX1080ti [karta hry]
Síce sme demo nevideli, ale vieme, že Cyberpunk prezentácia na E3 bežala v 4K/30fps na i7-8700K @ 3.70Ghz, GTX1080Ti, 32GB RAM a SSD disku. Potvrdila to komunitná manážerka CD Projektu Alicja Kozera. Je to len pre predstavu, aké nároky môžeme od hry čakať, aj keď nevieme, nakoľko majú zapracované optimalizácie, ani kedy hra vyjde.
pridané 12:29 39
17. jún
PS4 má problém so zdieľaním videí na Twitter
Z nejakého dôvodu už niekoľko hodín majú hráči problém so zdieľaním videí na Twitter. Snahu im preruší chybová hláška - či je problém na strane Sony či Twitteru zatiaľ nie je známe.
pridané 21:01 19
Vytvorte si vlastný balíček 2K hier od Humble Bundle
Humble Bundle prináša ponuku 25 hier od 2K, z ktorých si môžete vyskladať vlastný balíček a čím viac ich máte, tým väčšiu zľavu dostanete.
pridané 19:48 1
Ktorá firma vyhrala E3 podľa hlasovaní?
Gamespot hlasovanie, Youtube hlasovanie, Reset Era a aj Geofove hlasovanie, sa zhodujú vo víťazovi E3.
pridané 16:42 57
Avengers: Infinity War prekonal v tržbách 2 miliardy
Film Avengers: Infinity War (u nás Avengers: Nekonečná Vojna) v kinách vo svete zarobil cez 2 miliardy dolárov čo sa predtým podarilo len trom filmom a je celkovo za Avatarom, Titanicom a SW: The Force Awakens na štvrtom mieste. Marvelu sa extrémne d
pridané 15:01 30
Call of Duty: Black Ops 3 je zadarmo pre PS Plus používateľov [karta hry]
Do 11. júla môžu PS Plus používatelia získať Black Ops 3 a pripraviť sa ním na prichádzajúce Black Ops 4.
pridané 11:12 25
Nové Games with Gold hry sú už v ponuke
V druhej polovici mesiaca sú teraz pre Xbox Gold hráčov dostupné tituly - Smite na Xbox One a Lego Indiana Jones 2 na Xbox 360. Stále je dostupná aj Assassin's Creed Chronicles Russia.
pridané 11:10 4
TV: Lucifer seriál bude pokračovať na Netflixe
Už sa stáva zvykom, že potom ako sa veľké stanice prestanú zaujímať o svoje seriály, preberú ich digitálne služby. Podobne sa to stalo aj pri Luciferovi, ktorého po aktuálnej sezóne zrušil Fox. Pôvodne sa šuškalo, že sa seriálu ujme Amazon, ale o Lucifera mal záujem aj Netflix, ktory nakoniec vyhral a objednal si desať dielov. Netflix už zachránil u viac seriálov ako Longmire, Gillmore Girls, The Killing a Arrested Development. 
pridané 11:02 6
16. jún
Ktoré hry boli najvyhľadávanejšie na google počas E3 v US a UK?
Google Trends spravilo pre UK a US rebríček najvyhľadávanejších hier z E3 ohlásení. V oboch krajinách vyhral Fallout 76.
pridané 21:55 57
E3 2018 výstava mala 69 200 návštevníkov
E3 skončila a to so 70 tisíc návštevníkmi, 200 vystavovateľmi, vrátane 85 firmiem, ktoré predstavili 3250 hier. E3 bude aj budúci rok a to 11. až 13. júna 2019. Môžeme tak čakať, že press konferencie pôjdu od 8. júna. Aj keď uvidíme, ako sa to celé vyvinie, keďže firmy sa čoraz viac odliepajú od hlavnej výstavy a robia si vlastné eventy. Zároveň začínajú šetriť s novými ohláseniami hier, aby im v tom chaose nezanikli.
pridané 21:38 19
Playstation Now zrejme dostane sťahovanie titulov
V Playstation Now sa začala používateľov objavovať ikonka na stiahnutie titulu. Zrejme sa postupne budú dať na PS4 sťahovať PS4 tituly z ponuky služby.
pridané 12:47 30
15. jún
Microsoft press konferencia prekonala rekord Twitchu v súčasne sledujúcich divákoch
Microsoft press konferencia dosiahla vysokých 1.7 milióna súčasne sledujúcich divákov, čím prekonala rekordy akéhokoľvek iného streamu na Twitch službe.
pridané 22:08 32
Šéf štúdia Eidos Montreal označil animácie v The Last of Us: Part 2 za podvod [karta hry]
David Anfossi v diskusii o pokračovaní The Last of Us označil animácie hry za falošné. Neskôr tento svoj komentár zmazal a štúdiu, ako aj fanúšikom, sa ospravedlnil. Hry od Naughty Dog má rád a údajne sa len zle vyjadril, keďže je Francúz a angličtina nie je jeho rodný jazyk.
pridané 20:31 137
Spoluzakladateľ Telltale žaluje spoločnosť
Kevin Bruner je spoluzakladateľ a bývalý CEO Telltale, ktorý zo štúdia odišiel minulý rok a zdá sa, že to nezostalo bez dozvukov. Konkrétne detaily nie sú známe, no Bruner vo februári zažaloval Telltale, ktorí si neplnia svoje zmluvné povinnosti voči nemu. Telltale údajne hneď po jeho odchode prerušili komunikáciu a odmietajú tieto povinnosti. Ich právnici sa vyjadrili, že tieto obvinenia nemajú podklad a ide len o pomstu.
pridané 17:06 2
Panic Button pracujú na ďalšom porte pre Switch a tiež vlastných značkách
Štúdio Panic Button má na svedomí Switch porty Doomu a Rocket League, pričom aktuálne pracujú aj na Switch verzii Wolfenstein 2: The New Colossus. Spoluzakladateľ štúdia sa vyjadril, že budúci mesiac odhalia svoj ďalší port a zároveň povedal, že veria, že Switch porty dokážu vychádzať zároveň s verziami pre Xbox One a PS4. Bude to teda nejaké novinka od Bethesdy z tohtoročnej E3? Prezradil tiež, že robia aj na vlastných značkách pre Switch.
pridané 13:47 2
Problémy s crossplatformom v PS4 verzii Fortnite sa už rozoberajú aj v TV, akcie klesli [karta hry]
BBC, CNN a aj CNBC sa už chytili témy obmedzeného crossplatformu a uzamknutia konta na PS4 verzii Fortnite. Následne tomu Sony klesli akcie. Firma reagovala len stručne, vyhýbajúc sa problému a len povedala, že predali 79 miliónov konzol.
pridané 10:16 194
Death Note postavy nebudú v Jump Force hrateľné [karta hry]
Bandai Namco nám na E3 predviedli ambicióznu crossover bojovku Jump Force, v ktorej sa proti sebe postavia známe manga tváre. Producent hry Koji Nakajima však prezradil, že postavy z Death Note nebudú hrateľné, no v hre sú kvôli dôležitej úlohe v príbehu a dajú ho do pohybu.
pridané 10:03 11
Serious Sam 4 bude mať 100 tisíc nepriateľov na obrazovke naraz [karta hry]
Podľa informácii z prezentácie hry máme očakávať 100 tisíc nepriateľov naraz. Môžeme ich pokosiť kombajnom zatiaľ čo na nich budete strieľať dvoch UZI samopalov.
pridané 8:46 15
Rocksteady sa vyjadrili k svojej absencii na E3
Sefton Hill, spoluzakladateľ štúdia Rocksteady, sa na Twitteri vyjadril, že vedia o tom, že sú niektorí fanúšikovia sú sklamaní z toho, že sa neobjavili na E3. Tím číta komentáre na internete a vážia si vášeň hráčov pre ich ďalší projekt. Dodáva im to dáva silu a inšpiráciu, aby priniesli projekt, na ktorý budú hráči hrdí. S informáciami sa však podelia až vtedy, keď budú pripravení.
pridané 8:11 19
14. jún
The Last of Us má 5 rokov
Naughty Dog práve na twitteri pripomenul, že The Last of Us vyušiel už pred 5 rokmi a doplnili to číslami predaja, ktoré sú na 17 miliónoch kusov.
pridané 21:52 145
Umelec z Naughty Dog odišiel do 343 industries [karta hry]
Senior artist Rogelio Olguin odišiel po šiestich rokoch z Naughty Dog, aby prešiel do 343 Industries, kde bude pracovať na pripravovanom Halo Infinite. Už vo firme pracuje dva mesiace a hovorí, že sa mu veľmi páči, ale dodáva, že odchod z Naughty dog mu zlomil srdce, bolo to veľmi dobré štúdio.
pridané 20:24 22
Analýza Forza Horizon 4 dema [karta hry]
DF sa pozrelo na parádnu grafiku vo Forza Horizon 4 deme prezentovanom na E3, aj keď zatiaľ nebola dostupná 60 fps verzia. Páčilo sa im plynulé prechádzanie medzi ročnými obdobiami, dynamicky deformované povrchy, efekty snehu a samozrejme grafiku dopĺňala kvalitné ovládanie a hudba.
pridané 19:21 137
Aj Sega streamuje z E3
Sega dnes prinesie svoj ďalší stream z E3, v ktorom uvidíte najmä rozhovory k Yakuza hrám, no predvedú aj gameplay k Team Sonic Racing a Shining Resonance Refrain.
pridané 18:31 1
Telltale robia hru podľa Stranger Things, Minecraft: Story Mode prinesú na Netflix
Telltale nadviazali spoluprácu s Netflixom a oznámili, že prinesú hru podľa seriálu Stranger Things. Tá príde na PC a konzoly, no ešte nemá dátám a v budúcnosti plánujú predstaviť detaily o svojich rozpracovaných projektoch. Okrem toho priamo na Netflix prinesú upravenú verziu Minecraft: Story Mode, ktorá sa bude dať hrať priamo v streamovacej službe. Tá by mala byť podobná napríklad Puss in Book: Trapped in an Epic Tale.
pridané 17:03 3
Fortnite mal za prvý deň na Switchi 2 milióny hráčov [karta hry]
Fortnite je fenomén už aj na Switchi, kde si hru za prvých 24 hodín stiahli 2 milióny hráčov.
pridané 16:33 9
COD: Black Ops 4 neumožní kupovanie samostatných DLC, musíte si kúpiť celý season pass [karta hry]
Dohady o absencií season passu v novom Black Ops 4 nakoniec neboli pravdivé a ak budete chcieť ďalšie mapy, budete si ho musieť kúpiť.
pridané 15:33 86
LawBreakers je zadarmo, ale bude fungovať už len do jesene [karta hry]
Tak ako sme predpokladali už minulý rok v našej recenzii, multiplayerová akcia LawBreakers prešla na free-to-play režim, po ktorom bude 14. septembra nasledovať vypnutie serverov. Tvorcovia už zrušili aj nákupy doplnkov do hry. Máte teda niekoľko týždňov na to, aby ste si hru užili na Steame. PS4 verzia má zatiaľ stále svoju cenovku.
pridané 10:16 29
13. jún
Cyberpunk 2077 nebude mať pri vydaní multiplayer [karta hry]
Síce CD Projekt rieši multiplayer pre hru, ale je ešte vo vývojovej fáze. Titul vyvíjajú primárne ako singleplayerový a multiplayer eventuálne príde do hry neskôr. Nechcú nič sľubovať.. Samotný multiplayer pritom nevyvíjaju len pre Cyberpunk, ale všeobecne a pre svoje ďalšie hry.
pridané 15:53 35
EA haterov prídavku žien do Battlefield V nerieši [karta hry]
Patrick Söderlund z EA a DICE hovorí, že komu sa nepáči pridanie žien do Battlefieldu V, nech si ho nekupuje. Autori v sérii vždy uprednostňovali zábavu pred autenticitou a nakoniec, žien vo vojne bolo veľa na rôznych pozíciách a toto je len hra, môžu v nej byť, čím len chcú. Hovorí, že je veľa ženských hráčiek, ale aj mužov, ktorí si vyberú ženu za svoju postavu.
pridané 15:36 154
Analytická firma hovorí, že Xbox One už má predaných takmer 40 miliónov kusov
IHS Markit odhaduje, že k marcu 2018 Xbox One konzola predala 39.1 miliónov kusov a drží sa tak stále okolo polovice predajov PS4, ktorá má 76.6 milióna kusov. Switch mal k marcu predaných 17.7 miliónov kusov.
pridané 14:48 91
Metro Exodus pôjde na Xbox One X v 4K [karta hry]
DF sa už bližšie mohlo pozrieť na Metro Exodus a hovorí, že hra pôjde na Xbox One X v 30 fps s kvalitou veľmi podobnou PC verzii na max. PC verzia samozrejme dostane aj 4K/60 fps, plus doplnia to aj realtime raytracing efekty. Grafika bude určite parádna.
pridané 14:31 40
Steam spravil zmeny v chate, ohlásil ukončenie Windows XP podpory
Možno ste ani nevedeli, že Steam ešte Windows XP podporuje, ak ho náhodou používate, oficiálna podpora sa skončí 1. januára 2019. Spolu s tým skončí podpora Windows Vista. Spolu s tým Valve prepracovalo Steam Chat o nové možnosti, skupiny a všetko tak, aby sa čo najviac podobalo Discordu. Plus funguje už aj cez web.
pridané 14:22 30
Intel vstúpi na grafický trh v roku 2020
AMD a Nvidia majú dva roky času na prípravu na konkurenciu v grafických kartách v podobe Intelu. Intel potvrdil načasovanie na rok 2020. Po preberaní ľudí z AMD bolo ohlásenie už očakávané a uvidíme, aký výkon prinesú, prípadne, či prinesú do tejto oblasti aj niečo nové.
pridané 8:10 26
12. jún
Fortnite na Switch bude mať crossplatform multiplayer [karta hry]
Fortnite na Switch konzole si v multiplayeri zahráte s Xbox One, PC, Mac a mobilnými hráčmi. PS4 prepojenie Sony zakázalo (PS4 môže len s PC a mobilmi). K tomu je tam ešte jedno zvláštne obmedenie a ak ste si svoje Epic konto previazali k Fortnite na PS4, neprihlásite sa s týmto kontom na Switchi. Musíte si vytvoriť nové. Pritom na ostatných platformách to funguje.
pridané 20:23 37
Square Enix Day 1 livestream
Square o 20:00 spustil livestream s ďalším predstavovaním svojich hier - FINAL FANTASY XIV, Shadow of the Tomb Raider, Just Cause, Life is Strange a Dissidia Final Fantasy NT.
pridané 20:03 0
Steam prichádza do Číny
Valve ohlásilo Steam China, čínsku verziu Steamu, na ktorej už spolupracuje s Perfect World Entertainment. Ten bude službu v krajine prevádzkovať. Firmy zatiaľ nestanovili dátum vydania a momentálne ešte vytvárajú ponuku hier pre miestny trh.
pridané 19:20 8
Snake bude mať v Super Smash Bros. Ultimate svoj pôvodný hlas [karta hry]
Snake je prekvapivým prídavkom do novej časti série Smash Bros. pre Switch, aj keď sa už v sérii raz objavil. Ešte väčším prekvapením však je, že ho v hre dabuje David Hayter, ktorý ho daboval v Metal Gear Solid sérii okrem päťky.
pridané 18:54 7
TES VI je v predprodukcii, Starfield je už hrateľný
To, čo sme predpokladali, nakoniec potvrdil aj Todd Howard z Bethesdy a The Elder Scrolls VI je ešte ďaleko. Podľa jeho slov je hra ešte v predprodukcii, pričom na Starfielde už pracujú nejakú dobu a hra by už mala byť v hrateľnom stave. Howard taktiež dodal, že sa pomaly blíži technológia, s ktorou chcú na ďalších hrách pracovať. Znamená to teda, že sa TES VI objaví až na ďalších konzolách?
pridané 15:55 25
Assassin's Creed nebude vychádzať každoročne
Šéf Ubisoftu Yves Guillemot k tohtoročnému vydaniu Assassin's Creed hry hovorí, napriek tomu, že vychádza rok po Origins, nevracajú sa ku každoročnému vydávaniu AC série. Už jednotlivé hry nenáhlia a neplánujú ich na každý rok. Teraz AC Odyssey vydávajú preto lebo, Ubisoft Quebec na nej už robil tri roky a bola pripravená k vydaniu.
pridané 14:10 27
Microsoft s nákupom štúdií ešte neskončil
Phil Spencer, šéf hier v Microsofte, v Inside Xbox relácii povedal, že napriek vytvorení jedného štúdia a odkúpení štyroch štúdií sú otvorení ďalším nákupom a budú mať oči otvorené. Nakoniec už na press konferencii ohlásil, že chcú vytvoriť najväčšiu sieť interných štúdií.
pridané 12:46 69
BestBuy naznačil, že Netflix a YouTube prichádzajú na Switch
Americký reťazec na produktovej stránke Switchu zaradil streamovacie služby medzi vlastnosti Switchu spolu s Hulu. Táto služba už pritom na Switchi v US beží.
pridané 11:56 7
Devil May Cry 5 bude hrateľný na Gamescome [karta hry]
Súčasťou hry bude Dante z Devil May Cry série a producent hry dúfa, že vytvorili hru, ktorá predčí naše očakávania. Vyskúšať si ju budeme môcť na Gamescome, kde bude v hrateľnej podobe.
pridané 2:05 3
11. jún
Halo Infinite bude vyhodná aj pre nováčikov do série [karta hry]
Frank O’Connor potvrdil, že nové Halo príde ako na Xbox One, tak aj PC a dodal, že hra bude pokračovať v Halo 5 príbehu, ale postavená aj pre nováčikov do série. Bude to pre nich ako jednotka, v ktorej sme sa tiež dostali do stredu rozbehnutej vojny.
pridané 21:47 2
Vampyr prebral vedenie UK rebríčka
Nasleduje ho stálica FIFA 18, God of War, Detroit, Far Cry 5, Fallout 4, State of Decay 2, Mario Kart 8 Deluxe, na 9. miesto sa vrátilo GTA V a desiatku uzatvára Overwatch.
pridané 11:04 36
Vývojári Unravel Two chcú dostať hru na Switch, nemajú však na to kapacity [karta hry]
Martin Sahlin na Twitteri zdôraznil, že vytvoriť port pre Switch je niečo, čo určite chcú spraviť, no zatiaľ na to nemajú kapacity. Budú sa však snažiť nájsť spôsob, ako tento cieľ splniť.
pridané 10:49 1
Wolfenstein: Cyberpilot bude VR titul
Behtesda na svojej press konferencii zbežne spomenula VR titul Wolfenstein: Cyberpilot, ktorý vyjde v roku 2019 a vyjde na HTC Vive. Bude to plne samostatný a špeciálne vytvorený titul pre VR.
pridané 9:30 1
10. jún
Jeden z autorov Steamu práve odišiel z Valve
Alfred Reynolds, jeden zo zakladateľov Steam platformy, ako aj tvorca Steam Partner programu, Steam macOS portu a aj spoluautor Steam Machines práve opustil Valve. Pracoval tam 16 rokov.
pridané 18:56 22
01 02 03 04 05 06 07 >>ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.