Tony Hawk´s Underground 2

napísal fajnsmeker 5.5.2005 pre PS2

8.6

Užívateľská recenzia
Séria Tony Hawks Pro Skater spustila revolúciu v akčnejšie ladených športových hrách. Pamätám si ako som ešte na PSone hrával THPS1 a parádne sa pri ňom bavil. Nevynechal som ani jeden diel, čiže potom prišiel THPS2, 3, 4 a väčšia zmena nastala príchodom ďalšieho pokračovania, už bez číslovky za názvom, zato s prívlastkom Underground. Zmena to bola svieža a priniesla veľa noviniek oproti predchádzajúcim dielom série. No a po roku sa mi opäť do rúk dostalo tentoraz Tony Hawks Underground 2 (ďalej len THUG2).
Tentokrát je singleplayer omnoho otvorenejší ako v THUG1, čo nie je na škodu veci. Dovoľuje vám prechádzať každým levelom vlastným tempom, úlohy môžete plniť v poradí akom sa vám zachce, a popritom nachádzať skryté postavy. V každom leveli si dokonca môžete odomknúť špeciálne vozidlo, a plniť potom sekundárne nepovinné úlohy. Štruktúra každého levelu je taká, že máte 4 skaterov, a s každým plníte určité úlohy, niektoré sú dosť obtiažne a vyžadujú zvládnuť ťažké triky, no iné sú zasa jednoduché a stačí len poriadne prejsť celý level a každý jeho kúsok.
Čo sa týka príbehu, ak poznáte Jackass z MTV (kto ich nepozná? ), tak budete ako doma. Pretože okrem skaterov ako Tony Hawk a ostatných profesionálov tu nájdete vtipné postavičky z Jackassu na čele s Bamom Margerom a jeho fotríkom, čiže o srandu nebude núdza. Pre klasických hard-core THPS fanúšikov sa tu nachádza aj mód Classic, v ktorom plníte úlohy ako v starších THPS. Na moje potešenie to nie je len oprášenie starých vecí, ale nachádzate rôzne nové veci, ktoré vám pomôžu vylepšiť vášho skatera, získavate body, ktoré prideľujete do vašich štatistík. Musíte sa občas dobre rozhodnúť kam ten bodík dáte – či chcete zlepšiť spin (aby ste mohli/stihli robiť viac trikov vo vzduchu, kým dopadnete na zem), alebo napríklad air, a dostanete sa na vyššie miesta.
Levely v THUG 2 sú živé a rozmanité (Boston, New Orleans, Barcelona, atď), s rôznymi vtipnými naskriptovanými udalosťami, a v každom leveli je aj skrytý tzv. Destruction Event. Postupne sa naučíte aj skaterské výrazy a terminológiu a nebude vám robiť problém porozumieť, čo vlastne máte spraviť.
Na čo som sa ja osobne najviac tešil, v tom ma Neversoft opäť nesklamali. A tým je soundtrack, ktorý je znova výborný a plný vynikajúcich skladieb, spomeniem napríklad interpretov ako Johnny Cash, The Doors, Fear, alebo klasika Whiplash (Metallica).
Veľa vecí sa od minula nepomenilo, spomeniem aspoň funkciu „focus“, ktorou spomalíte čas a môžete robiť veci, ktoré sa vám normálne nepodarili, ako napr. udržať rovnováhu na dlhej tyči a iné.
Grafické spracovanie mi pripadalo rovnaké ako minulý rok a PS2 už jednoznačne zažila oveľa krajšie tituly, podľa mňa by už Tony potreboval novú grafiku.
Kto mal rád predošlé diely, bude mať rád aj THUG 2 , neprináša toho toľko nového, ale zasa netreba meniť to čo nebolo pokazené, je to zábavná, aj keď technicky zastaralejšia hra, ktorá si zaslúži vašu pozornosť. ...fajnšmeker...

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.