GUN

napísal luk 16.4.2006 pre PC

8.7

Užívateľská recenzia
Vitajte všetci fanúšikovia kovbojok. Niečo takéto bolo naposledy v minulom storočí. Objavila sa tu počítačová hra ,ktorá nás zavedie do prostredia divokého západu.
Máme tu akciu GUN , takže radovať sa alebo nie?
Rozhodne to nie je odfláknuté .Hra vás ako som už vzpomínal vtiahne do prostredia divokého západu . A urobí to neskutočne dobre ale to aj rýchlejšie skončí . Mám na mysli , že GUN vás bude baviť len prvý raz a potom už nie . Poďme sa spoločne pozrieť na hru
Hra disponuje veľmi dobrou grafikou ale žiadne hi-tech grafiku neočakávajte . Je to dobre spracovaná grafika .veľmi pekne vyzerá napr. západ slnka , ktorý budete mať možnosť v hre niekoľko krát vidieť .Príbeh sa točí okolo pomsty za zavraždeného otca Neda Whitea , zabije vám ho Macruder . Vy v koži Coltona Whitea sa mu chcete pomstiť a postupným hraním zistíte čo má Macruder zalubom .Celý svet Guna pripomína GTA San Andreas o trošku menšie . Máme tu dve mestá a divočinu kde najdete : farmu , železnicu , pasienky , bane ... .
Napríklad tu budete musieť uloviť niekoľko zvierat čo vám dané NPC zadajú a väčšinou niekoho zabiť zbraňou alebo mu zlomiť väzy . Príbehová kampaň zaberá asi 65% z hry , čo je dosť smutné , keď by ste chceli prejsť hru na plných 100% tak musíte splniť úlohy.(viz. o dva riadky hore . Potom už ale nebudete mať čo robiť lebo hra vám nadá na výber toľko možností ako GTA San Andreas. Jazda na koni to je to nad čím sa budete kochať. Čo vás poteší je že misie majú rýchly spád a kto má niečo takéto rád , tak tu bude ako doma. Hudba a soundtrack lahodí ušom , aj keď nie je bombový , tak plní svoju funkciu . Počítač , nepotrebujete nejaké delo ale na minimum vám postačí procesor 1,8 GHz , 256 MB RAM , 32 MB grafická karta.
Na mojom PC Athlon 64 3000+,512 MB RAM,128 MB ATI RADEON X600 to išlo dobre v rozlišení 1024x768 ,ale keď som prepol do rozlíšenia 1280x1024 tak to ste to hrali zhruba na polovici a išlo to pomaly. Tu je vidieť ako sa autori snažili , čo sa týka optimalizácie . Neviem či absencia multiplayeru je zlá vec pri takejto hre , ale autori sa stým mohli pohrať tak aby hra nedopadla šeredne. Herná doba je 15 hodín čo pre niekoho nie je veľa ale ani málo . AI sa nechová tupo ale ani múdro . Je na takej úrovni , aby to hráčovi pridávalo čo najlepší pocit z hry.
Nakoľko je podľa mňa Gun troška odfláknuté dielo myslím že vás na tých 15 hodín zabaví , s občasnou nudou , ale získa si vás rýchlym spádom do deja. Takže , divoký západ sa hlási, chceli by ste ho navštíviť ?

Plusy: Mínusy
-grafika -mohlo byť viac misí
-hrateľnosť -po dohraní už nie je
-jazda na koni nič robiť
-rýchly spád misí

Hodnotenie : 87%

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.