Diablo II: Lord of Destruction

napísal dudeman 3.4.2006 pre PC

9.8

Užívateľská recenzia
DIABLO 2... to bola hra, na tú dobu! RPG štýl mňa osobne vtedy dosť chytil za srdce a uznávam ho dodnes. Na Diablo II sa samozrejme nedá zabudnúť a tak ho hrávam dodnes... Po Mafii je to moja najobľúbenejšia hra!

Takže začnem asi tým, že ak hru uvidíte, pomyslíe si: To bude zas nuda, stále dokola zabíjať príšery a nič iné...
Nieje to tak! V hre ide hlavne o to, ako si svojho hrdinu vyvyniete a čo ho naučíte. Od začiatku sa začína upgradovanie postavy: za každým zabitím kreatúry sa vám pripočítajú body a ak dosiahnete určitý počet bodov, zvyšuje sa level-od 0 po 99- osobne som však dosiahol iba lvl.93 takže neviem s úplnou istotou povedať že to pri 99 končí... Po každom novom leveli si môžte vybrať 1 nové kúzlo a 5 bodov do vlastností postavy. Postava má 4 vastnosti ktoré máte možnosť rozširovať a to Attack, Defense, Mana, Vitalita. Attack vám poslúži pri boji, t.j. máte silnejší uder ale to sa dá zvýšiť aj zbraňou ktorú používate. Defense je obrana a odolnosť voči útoku nepriateľa ale aj to sa dá zvýšiť veškerým brnením. Mana vám poslúži pri kúzlach-míňa sa za každým kúzlom. No a Vitalita znázorňuje hladinu života (health) ale tiež obmedzuje kondičku, čiže ak stlačíte BEH, po chvíli sa unavíte a musíte počkať kým si znova zabeháte

Môžte si vybrať z rôznych typov charakterov určených pre rôzne situácie. Ak máte radi boj z blízka, je tu Barbar, Druid, Amazonka či Paladin, ak preferujete útok z diaľky, sú tu Nekromancer alebo Čarodějka. Určite si na každom z nich nájdete "to svoje" a určite sa nebudete nudiť.
Na každú postavu sa v hre nachádzajú špecifické veci ktoré s inou postavou nenájdete. Napr. pre Barbara je tu určená helma ktorá mu pridáva kúzlo "zúrivosť", a s inou postavou túto helmu nevyužijete.
Postavu si časom vylepšujete Brnením, rukavicami, čižmami, helmou, a zbraňami. V každej ruke môžte držať jednu vec (zvyčajne sú to LEN 2 ruky) a môžte kombinovať: meč+brnenie-stredný útok, stredná obrana, meč+meč-rýchlejší a lepší útok, obrana iba brnením, alebo 1 meč ktorý sa dá držať v obidvoch rukách-maximálne využitie meča no o to pomalší útok, obrana iba brnením.
Máte k dispozícii aj Inventár do ktorého si môžete ukladať veci ktoré nájdete, alebo rôzne artefakty, diamanty atd.... No v hre je dobré aj to, že si vlastnosti vecí ktoré používate (brnenie, zbrane, ...) môžte zlepšovať aj pridávaním vzácnych kameňov do danej veci. Mnohý si myslia že ak je napr. meč-UNIQUE, je to najlepšie, ale to nieje pravda... Práve kombináciami vuácnych kameňov (tzv. Rún) docielite dokonalé vlastnosti. K dispozícii je KOCKA do ktorej vložíte vec a správnu kombináciu rún. Uskutočníte premenu a dokonalá vec je na svete-môžte ihneď použiť k boju. Kombinácií rún je naozaj mnoho a zoznam sem určite nebudem vypisovať

Tak a dostávam sa k popisu deja
Ak si už vyberiete postavu, začína sa hra. Dostávate rôzne úlohy (QUESTY) a ak ich splníte, dostanete už spomínané body do vlastností (Kúzlo+Attack/Defense/Vitalita/Mana) a možnosť pokračovať ďalej v hre. Hneď prvý quest je "vyčistiť" Doupěť Zla. Jednoducho vojdete do jaskyne a všetko čo sa hýbe, znehybníte . takýmto štýlom sú robené takmer všetky questy, no v niektorých máte niekoho zachrániť, doviesť do mesta, prečítať si niečo, vrátiť sa naspäť, alebo len jednoducho niečo preskúmať. Nepáči sa mi to, že sa budete musieť často vracať na to isté miesto, no aj to nieje až tak rovnaké a vždy sa niečo zmení.
No ak splníte všetky úlohy (tu je ešte možnosť prejsť to 3x na iných obtiežnostiach) tak hra ani z ďaleka nekončí. Môžte pokračovať vo vívoji hrdinu cez multiplayer a objavovať stále nové veci.

Grafika
No na tú dobu je to vynikajúce. Možnosť vybrať si z dvoch rozlíšení: 640x480 a 800x600. No aj tak sa mi to páčilo a efekty boli celkom podarené. A ak niekto má niečo proti grafike, myslím že štýl a možnosti hry vyrovnávajú názor.

Celkovo Diablo II je podarená hra a veľmi rád si zahrám dodnes


PLUSY
+RPG
+vždy niečo nové
+multiplayer
+neprestane bavyť ani po dlhom čase

MÍNUSY
-občas sa stane že pocítite jednotvárnosť ale to sa len zdá

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.