Harry Potter: Quidditch World Cup

napísal HeadHunter47 8.1.2006 pre PC

8.5

Užívateľská recenzia
Skôr ako niečo napišem o tejto hre vás chcem upozorňiť, že táto hra je vysoko návyková.
Takže: Hneď ako zapnete hru sa vám pustí intro, ktoré je naozaj moc pekné a určite si ho pustíte viac ako jeden krát. Máme tu hlavné menu. Je tu Rokfort, svetový pohár, exhibícia a inventár. Po porade

Rokfort: Na začiatku hry si musíte vybrať práve túto možnosť lebo sa tu naučíte celú hru ovládať. Ak vyhráte rokfortský pohár, môžete sa s chuťou pustiť do svetového poháru.

Svetový pohár: Najprv si vyberiete tím za ktorý chcete hrať. Môžete si vybrať Anglicko, USA, Japonsko, Nemecko, Francúzsko, Austráliu, Nordický tím, Španielov a vzácnych Bulharov. Po vybratí tímu idete hneď do hry. Ak vyhráte, zobrazí sa vám tabulka s výsledkami protihráčov. Po úspešnom zápase vyhráte kartičky ktoré si mohli autori hry odpustiť. Za kartičky si vlastne kupujete nové metly a špeciálne pohyby. Ja by som kartičky nahradil peniazmi.

Exhibícia: Tu si môžete vybrať tím za ktorý chcete hrať Vy a ktorý bude proti Vám. Velkým plusom tejto hry je hra dvoch hráčov na jednom PC. Môžete si vybrať aj druh metly na ktorej budete lietať vy aj Váš súper. Po zvolení štadiónu, (ktorý ma každý štát iný a vyhrávate ich na svetovom pohári) sa ide na samotný zápas. Po výhre sa vám nič neodomkne a ani nič nezískate.

Inventár: V tejto možnosti si môžete pozerať kartičky a meniť nastavenia hry. Vlastne nahrádza možnosť options.

Teraz k samotnej hre: Po úvodnej animácii, v ktorej prídu tímy na ihrisko sa vyhodí lopta do vzduchu. Po jej chytení sa hra začala. Ak máte prehadzovačku, nahrávate si a musíte ju dostať do súperovich obručí. Za jeden gól dostanete 10 bodov. V hornej časti obrazovky sa zobrazuje stav skóre, také ikonky, ktoré zobrazujú, či máte zrýchlenie metly, dorážačku (čo je pekné plus hry), špeciálne pohyby a tímové špeciálne pohyby. Ďalej tu vidíme niečo ako polkruh. Musíte dosiahnuť, aby ste po jeho spojení s druhým polkruhom mali čo najväčšiu časť. Od toho závisí, koľko zrýchlenia budete mať v závere, keď budete chytať ohnivú strelu (150 bodov). Zvyšujete si to kombami, peknými nahrávkami a špeciálnymi pohybmi.

Veľmi ma prekvapili zvuky. Počujete všetko!! Komentár, svišťanie lopty, kopanec do protihráča, chytenie prihrávky, odpálenie dorážačky, dokonca aj smutný povzdych divákov pri chytenom góle.

Grafika. Keď sa na to pozeráme očami roku 2003, hra má naozaj sqelú grafiku. Smiešni sú iba diváci, ktorí sú ako z papiera. Má nízke HW požiadavky, čiže sa určite potešia aj majitelia slabších PC.

Jedným z mála mínusov hry je časté opakovanie animácii. Ak chcete na hodenie gólu použiť špeciálny pohyb, je šanca 1:3 že uvidíte práve ten čo sa Vám páči. Dalším mínusom je inteligencia. Často sa Vám stane, že zápas vyhráte 400:30 pričom tie 3 góly ste dostali špeciálnym pohybom a tomu sa nedá zabrániť.

++++++++
*grafika
*zvuky
*možnosť hrania dvoch hráčov na jednom PC
*dorážačka
*pekné štadióny
*kombá

--
*slabá AI
*opakovanie animácii
*kartičky

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.