The Sexy Brutale

napísal Ravenja 15.4.2018 pre PC

7.0

Užívateľská recenzia

Jedno porekadlo hovorí: "Nie je čas strácať čas." Pre The Sexy Brutale to ale neplatí. Ba priam naopak. Osobne som sa príjemne bavil a žasol nad tým, čo sa to deje pre mojimi očami. Takže si to rozoberme.

The Sexy Brutale je izometrická adventúra, kde hlavná postava(vy) má "zachrániť" postupne ostatných návštevníkov sídla (nesie rovnaký názov, ako hra). A ako? Že prežíva tých samých 12 hodín stále dookola. 
Sídlo je obrovské a vy máte ho máte ako na dlani. Len škoda tej mapy. Poschodia sú umiestnené vedľa seba, na mňa to pôsobilo trochu chaoticky. Musel som si chvíľu zvykať na to, že prvé poschodie je napravo od prízemia a že podzemie je pod prvým poschodím. (Kto dizajnoval mapu???) Taktiež na mňa zle pôsobil i začiatok hry, teda úvod do hry. Hodia ťa do vody a plávaj. O čo teda ide v tejto hre? O čakanie, pozorovanie, učenie sa, vracanie času. A to vďaka vreckovým hodinkám.

K nim skvelo pasujú iné (aj mysteriózne) schopnosti, ktoré postupne získavate, ako zachraňujete osadenstvo. Moja predstava bola, že posledný level bude taký, že za tých 12 hodín budem musieť zachrániť všetkých naraz. Ale keď som niekoho pokúsil zachránil druhý krát, hra mi dala jasne najavo, že schopnosť tejto postavy som získal, takže už ďalší krát je zachraňovanie zbytočné. Nechápal som až do okamihu konca. Ako... čakal som všetko, ale koniec v štýle "Silent Hill" nie. (Toto nejdem vysvetľovať. Buď treba dohrať hru, alebo si zistiť, čo to je.) V deji som sa ale strácal, nevedel som občas, čo si počať. Chýbala mi tam nejaká inštruktáž, ktorá by mi napovedala, že čo je mojou ďalšou úlohou.

Grafické prevedenie bolo zaujímavé, strašne sa mi páčili tie chibi postavičky. Soundtrack skvelo pasuje. Jedinú výhradu mám k dabingu. Na jednu stranu, je to fajn bez neho. Na druhú stranu, prečo tá speváčka "reálne" spieva? Trochu mi to kazí dojem.

Celkovo je The Sexy Brutale príjemná mysteriózna adventúra, kde čas je vašim najväčším nepriateľom a zároveň vašou hlavnou zbraňou. 


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.