Super Mario Maker for Nintendo 3DS

napísal Matus komorovsky 9.3.2018 pre -

7.7

Užívateľská recenzia

Mario Maker je plošinovka, skákačka a behačka v jednom. Základný princíp spočíva v prejdení z ľava do prava. Na začiatok musím povedať že na rozdiel od veľkého brata na WiiU, tu nenájdete online. Takže si nestiahnete žiadné nové levely od hráčov a taktiež na net nemôžete uploadnuť váš level ktorý by hráči mohli ohodnotiť a okomentovať. Keď už som pri hodnotení, tak to sa hodnotí podľa hviezdičiek. Môžete dať 1-5 hviezdičiek. Tie s číslom 1 a 2 sú čistý odpad. Presnejšie sa jedná o úrovne ktoré neprejdete ani na 100 životou. Na tento problém tu je filtrovanie podľa kritérii, ale len na verzii pre WiiU.

 

Ďalej tu máte 100 Mario Challenges. Sú to úrovne postavené nintendom a v každom sa dajú zobrať 2 hviezdy. Prvú získate poväčšinou prejdením do cieľa a druhú splnením nejakej ťažšej úlohy. Napr.: musíte prejisť do cieľa bez stratenia hríbika, vyzbierať všetky mince, poskákať po všetkých gumboch, nedotknúť sa zeme, alebo stihnúť časový limit. Hra vám zeberie 20 hodín + ďaľšie hodiny pri stavaní vlastných levelov. Sami si vyberiere čo vám je po chuti. Podľa mňa je hranie lepšie. Na tvorenie potrebujete zapojiť šedé mozgové bunky. Postavil som 7 levelov a každý dostal slabých 3/5 hviezd. To bolo ale na WiiU, lebo táto 3DS verzia nemá online a každý z nich mi zabral zhruba 5 hodín.
Ak ste si asi všimli, tak 3DS má menší technický problém a to je veľkosť obrazovky. Nenájdete tu 3D napriek 3D obrazovke, čo není na škodu, ale hlavne itemi sú dosť namačkané a musíte ich často prepínať. Neni to taký problém, ale ak máte možnosť tak si zahrajte Mario Maker na väčšom súrodencovi 3DS XL, alebo WiiU. Čo sa týka Create Modu, tak tu sa dá vybrať zo 4 pozadí v ktorých budete tvoriť. Každé má svoje čaro a aj vlastné itemi. Určite nechcete aby Mário na NES dokázal lietať ako ten s chvostom na SNES. Je tu aj New Super Mário Bros z WiiU/3DS. Ako novinka tu je veľký mushroom, kľúče ktorými otvárate dvere a aj podzemný tunel. Čiže môžete zaliesť do tunela a objaviť sa na druhej dráhe a z nej sa zase vrátiť na povrch. Proste kreslíte stylusom kocky, mince, obludy, pohybové plošiny, delá a iné veci

Mario Maker je jedna z najlepších hier na 3DS a WiiU. Nájdete tu 100 Mario Challenges od nintenda a môžete tvoriť aj svoje vlastné výplody fantázie. Jediné mínus a aj najväčší je chýbajúci online na sharovanie a uploadovanie levelov. Ak máte možnosť, tak si hru zahrajte na WiiU. Zažijete tam viac zábavy, ale aj tento prenosný ponúka slušnú porciu zábavy. Už len dúfať že bude aj port na Switch.
Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.