Mario Odyssey

napísal Matus komorovsky 17.2.2018 pre Switch

9.7

Užívateľská recenzia

Dobrý deň. Dnes budem písať o hre Mario Odyssey. Jedná sa o ďaľšiu plošinovku zo stajne nintenda. Ako asi dobre viete Bowser zase uniesol princeznu Peach a Mário sa ju pokúsi zachrániť. Na jeho ceste mu bude pomáhať čiapka Cappy, ktorá má schopnosť vteliť sa do predmetov a jeho loď Odyssey.

Na spojazdnenie tejto lode potrebujete hviezdičky, ktoré nájdete v rozprávkových svetoch. Je ich presne 999. Ak chcete nájisť všetky, tak si pripravte 50 hodín čistého času. Tentokrát nie sú skryté na konci levelu, ale nájdete ich všade. Získate ich splnením jednoduchých úloh do 5 min. Tento systém evokuje že hra je určená pre mladšie publikum, ktoré je zvyknuté na ľahké úlohy. Už nemusíte behať na koniec levelu. Je to skôr na štýl Zeldy BODW. Tá má tiež Shrines – svatine s menšími logickými hádankami.

 Čo sa mi nepáči je že hra je čistokrvná plošinovka ako Yooka-Laylee. Už nebeháte tak divoko ako v Mario Galaxy 1 a 2, kde ste skákali dole hlavou po guľatých planétach, mávali s Wiimote a lietali bez gravitácie. Je tu cítiť ťažkopádnosť. Nechápte ma zle, hra je dobrá, ale treba sa do nej dostať a to pomalým tempom. Po prejdení akčných rýchlych hier ako Forza Horizon 3 mi to príde unavujúce

 


 

Ďaľšie negatívum je že nintendo sľubovalo pestrý art-štýl. Pod tým pojmom si predstavujem: čiernobiely level, voskový, alebo aj olejomaľbu v štýle Okami z PS2. Bohužiaľ tu sú levely podobné ako vajce vajcu. Posledné čo ma zarazilo boli niektoré úlohy ako napr.: skákanie cez lano a voleyball ktorý som nedohral. Okrem toho aj obrázky z ktorých ste mali vydedukovať kde je hviezda skrytá. Sorry ale ako som mal vedieť že 8 pilierov je vo vode a 8 machúľ je 8 ľudí na mesiaci? Mohli aspoň napísať v ktorej lokality ten obrázok pochádza. Musel som použiť YouTube.

 


 

Na druhú stranu musím vyzdvihnúť 2D levely ktoré sú perfektné ako zo starých čias na NES a SNES. Tieto úrovne sú asi to najlepšie čo hra ponúka. Čo sa týka grafického spracovania, tak nintendo odložilo dátum vydania, aby hru prepracovali do 60 FPS. Mne by stačilo aj 30, aby hra bola svižnejšia. Takéto vysoké snímkovanie sa skôr hodí do závodných hier. Asi preto sa mi hra zdala pomalá a suchopárna. Spomeniem ešte že na ceste týmto dobrodružstvom vám bude pomáhať papagáj, kapitán toad a aj amiibo figúrky. Títo tu vám pomôžu pri hľadaní hviezd.

 

Celkovo je táto hra perfektná. Zabere vám veľa hodín času, zabavíte sa a nebudete sa chcieť odtrhnúť od Switchu. Jediné čo vás preruší je neustály nedostatok baterky. Ak som spomenul nejaké negatíva, tak len drobné kozmetické chybičky. Není to také epické dobrodružstvo ako Zelda BODW, ale určite je to killer titul, hlavne pre mladšie publikum, ktorý vám nesmie chýbať v zbierke hier.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.