Pilotwings Resort

napísal Matus komorovsky 15.2.2018 pre 3DS

7.1

Užívateľská recenzia

Pilotwings Resort je jedna z prvých exkluzívnych hier pre 3DS, ktorá vyšla v roku 2011 pre 3DS. Ak si myslíte že jej zub času uškodil, tak sa mýlite.. Práve dnes v období herného sucha vám padne vhod do vačku na cestách za predpokladu že ešte nevlastníte Switch a už neviete akú hru vyskúšať.. Pre majiteľov 3DS nutnosť ako je nutnosť hier: Wii Sports, Wii Sports Resort a Wii Play na konzolu Wii. Samozrejme môžete siahnuť po f2p na Android, ale ten tu teraz nebudem rozoberať.

 


Na začiatok chcem povedať že ma pri tejto pecke neboleli oči ani pri dlhom pozeraní do 3D obrazovky, čo sa dá povedať o máloktorej hre na 3DS, ale aj tak som vačšinu prešiel v 2D. Som zo starej školy a tieto 3D výstrelky ma nezaujímaju ako ani pri 3D TV. Konzolu som kúpil kvôli hrám. Technické spracovanie je dokonalé na pomery tejto malej konzoly. Treba si uvedomiť že vnútri tohoto šrotu bije srdce podobné tomu v PSP a to 266 MHz a GPU je vykopávka z veľmi starého mobilu.

 


 

Hra sa odohráva na ostrove kde súťažite s 3 vozidlami: Lietadlo, Sky Jet a Glider. Každý z nich sa ovláda inak. Môžete spomaliť a zrýchliť, s lietadlom aj strieľať. Vačšinou ide o to prejisť cez kruhy, po ceste zbierať balóniky a prisáť čo najlepšie. Ak pristanete príliš blízko cieľovej pásky, tak vám strhnú body a to isté platí ak preletíte cez pristávaciu dráhu. Taktiež si musíte dávať pozor na spotrebu paliva a makkosť pristátia. Lietadlo sa totižto ešte kĺže na vode kým zastaví na 0 km/hod. Najťažšie sa ovláda Sky Jet. Zaťahuje ho ako vrtulník na ľade a ak nestihnete pristáť, tak stratíte palivo pri otáčaní.


Dĺžka hry je 2-4 hodiny na prejdenie a 20 hodín ak sa chcete zabávať na 100%. Hra sa skladá zo 6 medailí: "Novice, Bronze, Silver, Gold, Platinum a Diamond." V každej je niekoľko levelov. Presne to je: 6+6+9+9+9+3=42 levelov a v každom môžete dostať 3 hviezdy. Čiže spolu 126 hviezd. Kolá sú čím Ďalej ťažšie a pri tých najťažších budete strácať nervy, ale nič čo by sa nedalo prejisť ako v prípade Crahs Bandicoot N-Sane Trilogy na PS4 kde som opakoval úroveň na motorkách 20x. Takéto zádrhele nemám rád a preto si čítam recenzie, predtým ako kúpim nedorobok. Hlavne že skrátili dĺžku skoku aby dodali pocit hard-core ale motorky nechali ťahať sa na ceste ako krabice ktorým sa nič nestane keď do nich narazíte. Však čo zmôže motorka keď ju auto môže odfúknuť....

Čo sa týka hratelnosti, tak hra môže budiť dojem ťažkopádnosti a pomalej akcie. Odporúčam ju pre ľudí ktorí si chcú oddýchnuť. Ak sa vám páči The Journey a The Flower tak toto vás bude baviť tiež. Je to závislosť ako Mario Odyssey. Tiež nemôžete prestať kým nemáte všetky hviezdy. Po prejdení na vás čaká voľný let kde budete zbierať balóny troch farieb: Červené, Modré a Žlté. Každá farba sa dá zobrať len s určitým vozidlom. Tie ostatné vidíte, ale nemôžete ich zobrať. Ak ste o túto hru ešte nezakoply, tak to ani ja už celých 6 rokov a ani teraz sa k nej neplánujem vrátiť. Prešiel som ju 1x a stačí.

 


Posledný je pre vačšinu ľudí zanedbateľný zvuk. Zvuk lietadiel je ako ked vrčí vzsávač, presne ako PS4. Len s tým rozdielom že tu si ho môžete nastaviť na minimum. Nie že by bol rušivý, ale neskáče hore dole ako keď PS4 načítava nové lokácie. Ako negatívum musím spomenúť absenciu online hrania. A síce to sa ani neočakáva od singleplayer hry. Uncharted 4, Mario Odyssey a ani Zelda tiež nemajú online a nikomu to nevadí. Preto ani ja nestrhnem body za toto.

Hre dávam 71/100 bodov a tí čo majú 3DS XL si môžu pripočítať ešte 30 bodov. Nintendo zase dokázalo že ich hry majú vysokú kvalitu. Pilotwings je ako Mario Golf, dlhý, krásny a aj návykový, ale nie každému sadne tento žáner a absencia multiplayeru. Každopádne sa oplatí vyskúšať ako poslednú hru na mŕtve 3DS. Samozrejme okrem hier: "Metroid: Samus Returns, Brain Training a Mario Maker."


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.