Pro Evolution Soccer 5

napísal eLSi 19.11.2005 pre PS2

Užívateľské dojmy
Teraz budem asi častejšie písa rôzne preview na hry pretože ma chytilo hranie dema čo som dostal k OPS2 a tam je pár pekných kúskov. Pro Evolution Soccer 5 patrí k nim.
Predpokladám, že sériu Pro Evolutionu Socceru netreba predstavovať. Dielo jednej z popredných firiem Konami a v súčasnosti hrateľnostne najlepší futbal vo svete videohier. Zoznámil som sa s touto sériou už pred dvoma rokmi pri Pro Evolution Soccere 2 a postupne som skúsil tretí a aj štvrtý diel. Neustále sa zlepšoval. A čo tento?
Grafika je lepšia ako kedykoľvek predtým až na pár detailov a vďaka licenciám rozpoznávate hráčov aj v tvári a hra vás už tradične ohúri skvelými animáciami. Značka Adidas sa stala akousi tradíciou tejto série a preto aj túto znaku nájde vycapené takmer všade. V čom ma grafika trošku sklamala je, že čím je kamera ďalej od hráčov, tým sa zdá byť grafika horšia. Čo som nikdy predtým u tejto série nevidel! Po čase sa však toto zdanie rozplynie dym a už sa nezaťažujete takou maličkosťou. Ešte kým som pri grafike musím spomenúť už tradičných 2-D divákov a na tom by nebolo nič zlé, ale zdali sa mi byť rozmazanejší než napríklad v PES2. (žeby herná grafika ovplyvňovala kvalitu okolia??)
No nič predsa na divákoch vôbec nezáleží( ). Prejdime na božskú hrateľnosť. Práve vďaka nej sa táto séria preslávila neuveriteľným spôsobom. Dômyselný systém ako jednoducho spojiť najzložitejší trik s najlahším ovládaním dokonale funguje. Hra pôsobí reálnejšie ako v predošlích dieloch a je to vidieť aj na presnosti hráčov. Skúste si schválne keď budete hrať naozajstný futbal ako ťažko sa z otočky rýchlo kopne lopta preč a presne. Nejde čo? A práve preto ani profíci to nevymáknu vždy najlepšie a i keď to značne zvýši stres, pridáva to na reálnosti hry a práve preto to ľudí tak baví.
Tradičné módy ako Master Cup a podobne sú samozrejmosťou najdôležitejšou zmenou hry sú licencie, ktoré sa značne rozšírili.
Ďalšou a veľmi podstatnou zložkou hry je nepochybne zvuk. Hudba je pekná, ale čo ma najviac priblížilo k infarktu boli hlasy komentátorov. Od krásneho ostrého zvuku to prešlo k tlmeným hlasom, ako keby mali Peter Brackley a Trevor Brooking na hlave kukly a počuli ste ich zo starého rádia a ešte aj to cez jednu z prých televízií. Nechápem to. Vždy ich hlasy boli presne také ako keby sedeli vedľa mňa a zrazu ich majú dosť divné jak keby zabudli si zobrať tabletky na zánet hrtanu. Toto bolo pre mňa značné mínus.
Inak je to škoda, pretože hra celkovo pôsobí úúúúúúúúplne geniálne a je to bezpochyby najlepší diel série, ale ten zvuk mu pokašlal postup cez 92 percent čo je jasná škoda.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.