Colin McRae Rally 04

napísal Tidus 22.10.2005 pre PC

6.7

Užívateľská recenzia
Hra Colin McRae rally patrila okamžite po svojom vydaní medzi najlepšie rallye závodné hry a nebolo to len kvôli konkurencii, ale hlavne kvôli tomu čo ponukala,ponukala zábavu o ktorej sa vtedy nerozprávalo;).Jednotka bola vynikajúca, obrovsky očakávaná dvojka prišla s lepšou grafikou, auto viac šmýkalo a hoci nepriniesla žiadne podstatné vylepšenia, hrateľnosť pri tejto hre opäť zaúradovala aj keď zas tu veľký pokrok o proti jednotke nebol. No a nakoniec trojka chcela byť niečo extra, takže okrem vylepšenej grafiky a kolízneho systému priniesla ovládanie, ktoré asi vyhovovalo len tvorcom hry a možno ani im nie, len si to nechceli pripustiť a nechali nás trpet,aspon keď ste to nehrali na volante,pretoze ja som to hral,inak by sa to asi ani nedalo!Neviem či ja som si zmenil ovladanie,ale už mi nešlo s x dávať plyn,uplne sa mi to zmenilo;).Aby som nezabudol, opäť nepriniesla nič nové, a tak je teraz na mieste opýtať sa, či sa ešte stále mohol nájsť niekto, kto by sa tešil na štvrtý diel .Tretí diel ma myslím že zaujal asi najviac,kedze to bola taká moja prvá dobra rally na ps2 a nebol to už viac WRC, ktorý dokonale splnil svoju úlohu, ale po zahratí som mal pocit, aký som zažil len pri hraní prvého dielov.Moj názor na Collina je že od prvého diela sa vôbec nezmenil,ale to neni podstatne,ale čo si myslite vy?!
Nečakajte nič nove,pretoze sa ničoho nového nedockate,maximalne novej krajšej grafiky. Autá budú mať naďalej 4 kolesá a diváci popri ceste sa aj tak nebudú dať prejsť, proste klasika. Takže je jasné, že si v menu krásne vyberiete nejaký typ jazdy (quick race, rally, championship, stage) a ide sa na vec. Výber auta, nastavenie auta podľa vašich predstáv ,vaše ctené meno[v našom prípade Tidus], výber trate a...go.
Veľmi sa mi zapáčila novinka, že sa výber auta tentoraz, na rozdiel od CMR 3, koná aj pri šampionáte, a tak nemusíte jazdiť za niekoho iného na aute, ktoré by vám nemuselo vyhovovať.Podla mňa super inovacia,ktora už nebude chýbať ani 5!
Collin 4 ponuka celkom veľa rally vozidiel,ale ako to býva zvykom na to potrebujete čas a to doslovne,pretoze nove auta získavate časom a postupným prechádzaním hry. Treba si ich buď vybojovať, alebo použiť cheat na ich sprístupnenie.To však u hráčov ako sme my neprichádza do úvahy a tak pekne ostaneme pri poctivom prejdeni!Niekto možno nedokáže odolať a bude chcieť mať najlepšie modely okamžite, ale ja si na tom nijak zvlášť nezakladám a keď už, tak si auto vybojujem.Autori urobili novinky aj v ohľade čo sa tyká vylepšovania aut. Jednotlivé nové diely je možné získať po splnení krátkeho testu (koná sa po absolvovaní šampionátu v jednej z krajín) na aute s novým dielom. Vždy ide o diel využiteľný v nasledujúcej krajine, takže pokiaľ nasleduje Španielsko, testovať budete lepšie brzdy. Pred Japonskom sú to zase špeciálne pneumatiky na blatistý povrch a pod.Jednoducho to na seba nadväzuje a musím povedať že tieto súčiastky vám budú často veľkou oporou,hlavne keď bude vo Fínsku.
Behom šampionátov sa sprístupňujú ďalšie autá, pričom ich počet závisí od umiestnenia v šampionáte a od zvolenej obtiažnosti. Medzi slabšími typmi narazíte na Ford puma alebo Citroen Saxo, na opačnej strane zase na silné modely ako Subaru Impreza, Citroen Xsara alebo Mitsubishi Lancer.
Čo sa tyká dráh tých bude zas mnoho a budú sa rozdeľovať na menšie trate.Nemoze chýbať Finsko,Swedsko a ani USA na ktorých sme si minule riadne zašpásovali;). Medzi štátmi chýba Francúzsko typické svojimi úzkymi asfaltkami vinúcimi sa popri horách, ale to je nahradené Španielskom a Japonskom. Povrch sa strieda od krajiny ku krajine, takže zatiaľ čo sa v Grécku preháňate po prašných cestách, v Španielsku je to pekná asfaltka, v Japonsku čaká parádne zabahnená cesta a vo Švédsku, ako inak, sneh a ľad. Prostredie je takmer vždy prehľadné, nedá sa zablúdiť, ale stačí malé zaváhanie alebo nepočúvnutie spolujazdca a strácate cenné sekund,alebo sa často ocitnete mimo drahý a buď sa z nej sami dostanete von,alebo nasleduje krátky restart,kotry vám však znova uberie mnoho času!Zajazdite si teda až do sýtosti a až dovtedy kým vás to neomrzí a zas sa vrátite k Burnoutu alebo k NFS.
Grafika je pomerne celkom pekna,modely aut sú priehľadné a asi aj podobne originalom.Aspon Subaru sa podoba na originál čo som videl.Ludia sú ako vždy rovnaki,nemozete ich zraziť a iba vám kývajú ale teraz aspoň nevyzerajú tak strašné rozmazane a javí sa to už celkovo reálnejšie a to sme radi!Zvuk-pocujete hlavne svojho spolujazdca,ktory na vás reve smery a stupne a neviem čo este.A potom samozrejme krásny zvuk motora a bŕzd a kolies.Jedna sa o simulator,takze žiadnu hudbu necakajte.Ale ak tak hráte ani vám nebude chybat,menu ma celkom svižnú musicu,ale inak celkom good.Co ja viem Collin sa mi zdá ako keby sa aj slamky chytal,stale vychádzajú nove časti a pri tom tam zas taký veľký rozdiel nie je.Mna osobne viac bavil WRC,ale toto nemá chybu a to hlavne keď ste aspoň taký obľúbenec rally ako ja;)
Tidus Crown Seko & Final Fantasy
Čo sa mi páči -rally -auta -grafika a prostredia Čo sa mi nepáči -stereotyp -každý rok to iste


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.