Outlast

napísal Boss Marťas 13.9.2016 pre PC

10

Užívateľská recenzia

Recenziu pôvodného Outlastu som poňal vtipným spôsobom, no DLC s podtitulom Whistleblower už pojmem klasickým spôsobom. Ak ste nemali strašidelnej atmosféry, kde ste mohli jednoducho prísť o život tak je toto práve pre vás.

Hlavným protagonistom je tentoraz zamestnanec sanatória Waylon Park, ktorý hneď na začiatku hry posiela správu aké hrôzy sa v Mount Massive dejú. Skúste uhádnuť komu. Správe na prvý pokus. Žurnalistovi Milesovi Upshurovi, hrdinovi pôvodnej hry. Ste pripravený? Čas 0:00, dopitá kávička a ideme na to.

Outlast: Whistleblower sa odohráva logicky ešte pred pôvodnou hrou a neskôr uvidíte udalosti, ktoré sa diali po konci Outlastu. Waylon Park je takisto bezbranný a tak mu nezostáva nič iné než utekať ako o život a to doslova. Schovanie pod posteľ tu ale nie je žiadne barbarstvo, môže vám to zachrániť život.Po krku vám pôjdu starí známi protivníci, ale pôjdu vám po krku aj noví nepriatelia. Autori ma potešili tým, že šialeného Richarda Tragera prekonali ešte horším šialencom. Eddie Gluskin robí svojim obetiam skutočné zverstvá. Kým ich pripraví o život tak ich zaživa mučí, ponižuje a pripraví o rôzne končatiny ich tela a verte pôjde vám z jeho prítomnosti nielen mráz po chrbte. Vážne si skutočne rozmyslite či máte na tento typ hry žalúdok. Že je hra strašidelná a krvavá je jasné. Na každom kroku narazíte na mŕtvoly, ktoré nemajú svoje časti tela vždy tam, kde by ich mali mať. Vulgárnymi slovami takisto scenáristi nešetrili. Ak začnete v niektorí moment kričať pred obrazovkou tak hra splnila svoj účel. Mňa ako skúseného veterána už niektorí momenty nevystrašili, ale podstatné je že aj tak nastali momenty, ktoré ma dokázali vystrašiť alebo som očakával, že za nasledujúcim rohom ma nečaká nič príjemné. Taká kávička s cigaretkou na upokojenie by určite nebola na zahodenie.Hrateľnosť Whistleblower je rovnaká ako u pôvodnej hry. Ale prišla mi celá lepšie vypečená. Hra sa po pár minútach rozbehne ako v rýchliku. Pred ničím sa nezastavíte a prostredie sa bude často meniť, že zabudnete aj na to, že už nemáte batériu do kamery s nočním videním a budete dúfať že popritom nezačnete kričať, aby ste nevzbudili svojich susedov.

Grafická stránka hry bárs-koho nemusí očariť, ale určite ani neurazí. Hra na PC beží ako hodinky a ovládanie funguje bez seba menších problémov a popritom vás poteší aj soundtrack, ktorá vám napumpuje adrenalín do tela.

Prídavok Outlast: Whistleblower je hororový, brutálny, strašidelný a hráčom, ktorí sa zabavili už pri pôvodnom titule je povinnosťou. Zároveň je pekne vidno, že keď sa chce tak aj DLC môže stáť za to. Tých 8,99€ za tých pár hodín hra určite stojí. Waylon Park dúfa, že sa k svojej manželke Lise a deťom dostane živý ja si tentokrát neurobím kávičku ako ma to naučila Julka pri zhodnotení pôvodnej hry. Pre zmenu tentoraz pôjdem k nej na kávičku, pretože po tých zverstvách som rád, že dokážem vypiť vodu z točky. Ale určite choďte do toho, nebudete tých pár korún ľutovať. Mne sa to páčilo od začiatku do konca.         


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.