DOOM

napísal StaLkeR_404 25.5.2016 pre PC

9.5

Užívateľská recenzia

DOOM SA VRATIL ! Taký aký sme možno mnohí očakávali možno aj lepši. Niektorý čakali bratali a masakrovanie monštier iný zas hororovú atmosféru sprevádzanú strachom a temnotou . Ale tento raz sa hra vrátila ku svojim koreňom z 90-rokoch. Kedy vyšla na naše win 98 a mastili sme to od rana do noci. A do o kola na tachšej a tachšej obtiažnosti. Vtedy to bol hit DOOM ukázal novy štýl fps a bol prečinov z rodu nových hier ako Duke Nukem 3D,Quake alebo novších dnes ako napríklad známe nekonečné Call of duty série.

DOOM je hra ktorá vás neotravuje balbím príbehom a dlhmi scénami na začiatku. Je to hra ktorá vás rutí do hrania hneť. Nasadíte si špeciálnu Dnom Marine zbroj a idete na to .A jedinou úlohou je z masakrovanie čo najviac monštier lebo predsa o tom je DOOM. Ide o to si ho užiť a nie zisťovať zápletky .(Je to ako v porne tam vás nezaujíma príbeh len ten zážitok). Áno príbeh tam je ale ten je nepodstatní to je len nato aby vás poslali z bodu A do bodu B. A popritom mate zmasakrovať hordy pekelný monštier ,postláčať par tlačidiel a nájsť prístupové karty poprípade lebky. Mnohým moderným hráčom možno nesadne lebo si potrpia na kvalitnom príbehu ale starším hráčom ktorý si pamätajú jeho zlatý vek sa určite nebudú vedieť dočká ako ja. 

DOOM je na dupaný akciou a kvalitným soundtrackom ktorý vás povzbudzuje v masakrovaní monštier. Vracajú sa staré podoby monštier ako napríklad Pinky ,Revenant ,Cacodemon či taký borec ako Baron of hell a mnoho ďalších potvor ktoré vám pôjdu chladnokrvne po krku. Samozrejme v hre mate množstvo zbrani na zmasakrovanie monštier. Taká známa zbraň je BFG ale pri jej používaní prídete o veľa zabaví ale mate na vyber aj iné ako napríklad dvoj hlavnou alebo klasická brokovnica či taký guľomet. V DOOM mate aj novinku špeciálne popraví tak zvane glory killi. Ktoré robia hru ešte viac brutálnou a efektívnou a dávajú viac možnosť ako zabiť dane monštra. Tak tiež v hre si môžete vylepšovať samotnú zbroj a zbrane. Len škoda že autori hry nechali miznutie tiel z predošlej DOOM 3 lebo po z masakrovaní monštier sú miestnosti prázdne bez tiel čo ako trochu kazí dojem z hry. Pribudli aj perky ktoré dostavať za splnenie skrytých challengov. Chellenge majú aj samotne zbrane ktoré keď vylepši sa vám otvorí chelleng ktorý po splnení vám zlepši vašu zbraň ešte viac. V hre sú veľa secrety a ester eggi ktorými je hra preplnená.

Hrateľnosť je dobra rýchla v hre platí pravidlo keď ste v pohybe mate väčšiu šancu že prežiť ako keď stojíte na mieste rada pre Call of duty hráčov.

Grafika nie je zla na konzolách je trochu orezaná ale to nemusí každému vadiť. 

V hre je aj multiplayer ktorí je síce dobrý ale vie omraziť skôr ho beriem takým doplnkom k hre a príde mi taký nie ako DOOM. A ale treba skúsiť.

DOOM ponuka ešte Snapmap editor máp v ktorom si môžete jednoducho vytvárať vlastne leveli.

DOOM je hrou ktorá ma určite nesklamala ma paru nedoladených veci ale to sa možno opravy časom patchmi. Braný pekla sa zase otvaraju a tak je čas znova nakopať peklu zadok tak do toho...

+návrat ku koreňom                                                         
+super akcia,hratelnosť,brutalita,glory kill                  
+Grafika,soundtrack                                                        
+množstvo bonusov, skrytých miest  a easter eggov
+výborný dizajn levelov
+znovu hratelnosť

-miznutie tiel a čiste miestnosti kazia dojem 
-multiplayer mohol byť lepši  


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.