The Evil Within

napísal roman2910 13.5.2016 pre PS3

8.5

Užívateľská recenzia

Sebastián je klasický americký detektív. Priamy, uprený pohľad, vážny výzor, ani náznak emócie ale ináč sympaťák. Poviete si, typický alfa samec, ktorý zvládne všetko, pretože sebavedomie z neho len srší. No jeho ten úsmevik prejde, keď uvidí čo sa stalo s jeho kolegami v nemocnici pre psychopatov. 

Pokiaľ máte radi hry, ktoré majú niečo z viacerých žánrov, teda akciu, strach, horor a napätie, hry typu The Last Of Us, teda akčnú hru s hororovými a temnými stránkami, ste na správnej adrese. The Evil Within nie je ani typická hororovka, ani čisto akčná hra ani thriller ale je to vlastne všetko dohromady. 

bahenný kúpeľ urobí dobre po tele

Podivný týpek vtiahne nášho policajta do temného a pre Seba nezmyselného sveta. Nič nie je zrejmé a nič nejde pochopiť. Dejú sa čudné veci, prízraky popred oči , takýto záťah Sebastián ešte nezažil. V úvode hry nebudete vedieť absolútne nič. Uvidíte zvláštneho chlapíka v kapucni, ktorý sa objaví keď ho nečakáte a vzápätí hneď zmizne. Uvidíte vypaseného špekáčika, porcujúceho vášho kolegu na mäsiarskom stole ako nejaké prasa. Kde to do prdele som a čo sa to k**va deje? Povzdychne si mladý Sebastiánko.

Svet sa ocitá v záhube a nič už nie je tak ako predtým. Mesto je zničené, kolegovia mrtví a vy neviete prečo. Akoby mávnutím čarovnej paličky sa však ocitáte v tmavom lese, a z ľudí, ktorí boli doteraz živí, sa stávajú živí mrtví. Nie, nerobím reklamu na ďalšiu epizódu the walking dead. Akási temná sila pretvorila celý svet a všetko živé. Prostredie je pochmúrne a Vám neostáva nič iné len napredovať a hľadať odpovede na svoje otázky. Potrebujete zistiť čo sa to vlastne stalo a prečo ste tam, kde ste. Kto je ten záhadný týpek v kapucni so zjazvenou tvárou a čo má proti mne ten vypasený brav, že po mne musí ísť s motorovou pílou? Na túto ale aj ďalšie otázky sa odpovede dočkáte po zahraní si tejto skvelej, napínavej gamesy. Nič Vám tu nebudem predkladať ako na podnose, nič Vám nebudem spoilovať. Iba Vás chcem namotivovať. Zahrajte si ju, oplatí sa. 

Na začiatku hry začínate so starým revolverom a zopár nábojmi. Americká polícia by zrejme potrebovala prezbrojiť, pretože s takouto zbraňou by som sa nevybral ani na bažanty, nie to ešte bojovať o život so zombíkmi. Okrem toho, Sebastián by potreboval pár hodín cvičnej streľby ale nebojte sa, počas hry si zvýšite atribúty takmer všetkého a aj so Sebastiána sa stane zabijak zombie- killer. Zbraní nebude veľa ani málo, teda tak akurát. Už po pár desiatkách minút hrania narazíte na brokovnicu, pretože s revolverom by ste proti Zombie veľa vody nenamútili, a časom sa dostanete aj k ostreľovačke a celkom zaujímavej kuši, do ktorej šípy si budete musieť vyrábať. Existuje niekoľko druhov šípov a každý spôsobuje určitý druh poškodenia. " Crafting systém" je veľmi zaujímavý a spracovanie inventára pekne efektné. 

 

chlapci dnes nemajú svoj deň

 

Aby to nebolo vždy len také napínavé, predsa len aj Seb si musí občas vydýchnuť, objavujú sa v lokalitách tajné miestnosti so zrkadlom, do ktorého keď sa zapozeráte, ocitnete sa vo svojom útočisku. Jedná sa v podstate o akési väzenie alebo sanatórium so zamrežovanými celami a recepciou, kde stretnete sympatickú pani vrchnú sestru, ktorá Vám vždy rada pomôže (nie, žiadne službičky neposkytuje). Tam si hru môžete uložiť a vykonať upgrade na svojej postave. Upgrade je taktiež veľmi zaujímavý, pretože prebieha skrz mozog na kresle, do ktorého Vás pripútajú aby ste sa tolko nemykali keď Vás to bude bolieť. Sebastián si na tento druh chirurgického zákroku veľmi rýchlo zvykne a preto veľmi rád zbiera gumidžús v podobe akejsi mozgo-medzi miešnej tekutiny. Tá je totižto potrebná pre vykonanie upgradu a vylepšenie si atribútov. Vylepšit si môžete takmer všetko, od zlepšenia sa v strelbe cez predľženie šprintu alebo zlepšenie celkového zdravia...uvidíte, chodievať do tohto hniezdočka lásky Vás bude veľmi baviť.

K hre samotnej...lokality sú rôznorodé. Raz ste v interiéri, raz v exteriéri. Raz v dedine a raz v lese. Raz je deň, inokedy noc. Veľmi prešpekulovaný je aj príbeh, ktorý pochopíte možno až neskôr a znalosť anglického jazyka je veľkou výhodou no nie nutnosťou. Nepriatelia vedia byť pekne nepríjemní, nie su to len zombíci a duchovia...sami budete prekvapení, čo za zrúda sa pred vami objaví, jedna krajšia od druhej.

Napätie nepoľavuje až do konca hry a Vaša zvedavosť bude vo vytŕžení. Nebudete spokojní, kým sa nedozviete pravdu, kto je chalan v kapucni a prečo sa správa ako debil. Ja viem, toto nie je ani tak recenzia ako môj dojem z tejto hry no môžem povedať, že už nie som malý chlapec aby som nadržaný hral jednu hru od druhej...asi z toho pomaly vyrastám ale som na hry náročný rovnako ako na ženy. Vyberám si s rozumom a nezapletiem sa s hocijakou. Prešiel som skvosty ako Last of us, Resident Evil sériu, Uncharted sériu či Red dead Redemption. Verte mi viem, čo je dobrá hra a The Evil Within ňou skutočne je. Zárukou kvality by mohol byť celkom určite fakt, že túto hru tvoril mistr Shinji Mikami. Kto ho nepozná, je to tvorca takých herných skvostov ako boli prvé diely Resident Evil či Dino Crisis. Tieto hry boli podľa môjho názoru najlepšie horory aké kedy vyšli a tento týpek to proste vie. Preto jednoznačne odporúčam túto hru a tých 8,5 boda dávam iba preto, že Last of Us tak skoro nič neprekoná :) 


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.