Postal 2: Share The Pain

napísal gabk0 30.5.2015 pre PC

7.0

Užívateľská recenzia

Je to už vyše 12 rokov čo hra Postal 2 zazrela svetlo sveta. Herné štúdiu Running With Scissors si zrejme povedali, že chcú hráčom priniesť niečo brutálne a to sa im aj podarilo. Vznikla hra Postal 2: Share The Pain.

Hra sa odohráva v mestečku Paradise. Je to unikát, nie len kvôli mestu ako takému, ale aj kvôli jeho občanom, pamiatkam a mnohým iným veciam. V hre si zahráte za mužskú postavu menom Postal Dude. Celá „oblasť“ mesta Paradise nie je až taká veľká čo sa týka rozlohy, ale pre zábavu je ako stvorená. Všade po meste pobehujú občania - zamestnanci, hudobníci, policajti, ale nájdete tu aj teroristov, demonštrantov, psychopatov atď.

Príbehová stránka v hre nie je na vysokej úrovni. Príbeh sa odohráva v časovej „dilatácii“ 5 pracovných dní. Pondelok – Piatok. Počas týchto 5 dní toho prežijete naozaj veľa a budete mať možnosť preskúmať mestečko Paradise od A – Z. V hre sa nachádza mnoho zaujímavých oblastí či tajných chodieb. Treba len skúmať a hľadať rôzne cestičky a potom to už pôjde samo. Aj keď hra neponúka najkvalitnejší príbeh, misie ako také si naozaj užijete... Nenapíšem vám všetky, no je zábava hrať misiu v ktorej sa máte napr. ísť vyspovedať či kúpiť mlieko. Je to len malá časť z obrovskej masy možností, ktorých je v hre neúrekom.

Veľmi dôležitou časťou hry sú zbrane. Keďže sa jedná o FPS štýl hrania, je to niečo ako voda potrebná pre morské živočíchy. A zbraní v hre je viac než dosť. Zo začiatku síce vlastníte len lopatu, ale postupom času získavate v hre nové a rôzne zbrane. Niektoré sú priam šialené. V hre nájdete klasické pištole, samopaly, brokovnice, RPG, Napalm, „smradľavá kravská hlava“, ktorej zápach dokáže protivníka aj zabiť (aj váš ako hráča), elektrošoková zbraň a mnoho ďalšieho. V hre je naozaj neuveriteľné množstvo zbraní, ktoré na 100% využijete. Stačí si len vybrať a prísť si na svoje. V hre dokážete zbraň aj vylepšiť ako napríklad mačku pripevniť na zbraň ako „tlmič“ a zábavka je hneď na svete, samozrejme nie každému to môže byť vtipné a PETA by mala o čom rozprávať...
Grafická stránka hry je dobrá. Je to hra, ktorá vyšla cca. pred 12 rokmi takže v dnešnej dobe je už samozrejme vidieť ten rozdiel, ktorý je enormný, ale hra stále zabaví na dlhé hodiny a Postal je najmä o zábave, brutalite a aj o fantázii. Dĺžka hry záleží od samotného hráča. Počas príbehu môžete slobodne chodiť po mestečku Paradise aj keď niektoré lokality sa vám otvoria až po prejdení misie, respektíve budú otvorené v nasledujúcom dni. Zvuková stránka hry nepatrí medzi najlepšie. Nečakajte žiadne reálne zvuky zbraní či nejakých prírodných činností (vietor a pod). Na druhej strane hra ponúka veľmi dobrý a vtipný dabing, ktorý je samozrejme plný rôznymi vulgárnymi slovami a slangovými výrazmi. Skrátka brutalita, šialenosť a vulgarizmy sú to čo hru Postal 2 drží nad vodou a je to vlastne celé o tom.

Verdikt:
Hra Postal 2: Share The Pain ponúka mnoho zábavy a brutality. Kvalitný príbeh od hry nedostanete a nečakajte ani nádhernú grafiku s parádnym zvukom, ale ak ste mali zlý deň a potrebujete sa v nejakej hre odreagovať, hra Postal 2 je pre vás ako stvorená.

Plusy:

zábava

brutalita

oblasť Paradise

široký výber zbraní

 

Mínusy:
slabší príbeh

slabšia grafická či zvuková stránka hry


Edit:

Ku hre Postal 2 vyšli aj rôzne módy ako Postal 2: Apocalypse Weekend, ktorý sa odohráva po príbehovej časti Postal 2: Share The Pain a skvelý mód Postal 2: A Week In Paradise, ktorý prídáva hre ešte väčšiu brutalitu, násilnosť, zbrane a mnoho ďalších vecí.

https://www.youtube.com/watch?v=0AuNewyRnws 

 

 


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.