Battlefield 4

napísal jones555 19.4.2014 pre PS4

7.0

Užívateľská recenzia

Battlefield je ďalšia zabehnutá značka a povedzme si pravdu, dojná krava firmy EA. Podľa obalu by sme mali dostať boje v 64 hráčoch na obrovských mapách s deštrukciou a vozidlami či už na vode, na súši, alebo vo vzduchu. Je to skutočne tak?

Každému je asi jasné, že Battlefield 4 nie je až tak štvrtý diel, skôr by sa dal označiť ako 3.5 verzia. Už na prvý pohľad vidieť, že grafický posun nie je takmer žiadny a ani hrateľnosť sa nijak nemení. Nejdem predbiehať a najskôr odbijem Singleplayer zložku.

Image and video hosting by TinyPic

Predpokladám, že Battlefield si kvôli sólo hre nikto nekupuje. A rovno poviem, že nič iné ako dobré techdemo nečakajte. Čaká Vás typická COD hrateľnosť, akurát s falošným dojmom otvorenosti. Najväčším problémom je, že polovicu z ľubovoľnej misie tvorí rôzna zmes dialógov a cut-scén čím sa Vás autori hry pravdepodobne pokúšajú unudiť na smrť. Keby tie dialógy boli aspoň vtipné a na úrovni hier Bad Company nepoviem ani krivé slovo. Na záver iba zopakujem to zo začiatku. Singleplayer je dobré techdemo, ktoré nikoho neurazí, ale ani nenadchne.

Známka: 5.5/10

Image and video hosting by TinyPic

Teraz sa dostaneme k tomu hlavnému a to Multiplayer-u. V úvode som položil otázku, že či je to skutočne tak, čo do Vás tlačí EA (a fanboyi). Takže má hra obrovské mapy pre 64 hráčov? V podstate väčšina z nich je na tento počet stavaná. Zopár máp je ale viac o pechotnom boje a jedna je presne ten typ na štýl mapy Operation Metro- úzke chodby a tlačenice, pričom sa granáty prehadzujú sťa horúci zemiak. Deštrukcia? S ňou absolútne nerátajte, pretože tá je v hre minimálna a možno jedna z piatich stien v hre sa dá zničiť, no záleží aj od mapy. Je tu ešte aj Levolution- na každej mape je vždy nejaký bod, ktorého zničením zmeníte dosť veľkú časť mapy, poprípade sa mení počasie. Väčšina Levolution efektov je skôr otravná, ale celkovo sa to dá hodnotiť ako plus. Vozidlá na súši, vo vzduchu a na vode? Áno! Tých je neúrekom, no zvlášť vozidlá na vode okrem prepravy často nemajú využitie tak ako v minulých dieloch (v najnovšom DLC to môže byť inak). Všetko čo lieta sa dočkalo masívnej úpravy a tak si stíhačku osvojí hocikto. A ešte stále je tu testovacia mapa, kde sa môžete nacvičiť. Multiplayer je ak odmyslíme technické problémy (o tých neskôr) a nutnosti všetko veľmi dlho odomykať (niektoré veci sa dajú odomknúť iba battlepackmi- niečo ako truhla s itemami) zábavný, ponúka viacero vylepšení oproti predchádzajúcemu dielu a kráľovsky sa dá v ňom zabaviť.

Známka: 8/10

Image and video hosting by TinyPic

audiovizuálnej stránke hry ani neviem čo napísať. Hra vyzerá fantasticky a znie dobre. K ozvučeniu ešte dodám, že oproti Bad Company 2 je to citeľný downgrade či už zvuky zbraní, alebo samotný soundtrack, ktorý bol v tej dobe masterpiece. V tejto hre sú to len kadejaké elektronické pazvuky, inak sa to ani nedá nazvať. Chvála bohu z hry opadol modrý filter, takže vizuál si užijete naplno.

Známka: 8.5/10

Pomaly sa k dostávame k tomu, ako dopadol port a technická stránka hry. K tomu prvému len toľko- strašne. Battlefield 4 je jediná hra na PS4, ktorá ide v 900p. V Multiplayer-i ide na jednej z máp dokonca 30 fps čo je oproti sľubovaným 60 dosť rozdiel. Z neznámych dôvodov potrebujete origin účet aj na konzole. Singleplayer som ani nedohral na PS4, pretože save game sa neustále vymazáva. Treba si zálohovať save na USB kľúč. K tej technickej stránke len toľko, hra má more bugov, zlé hitboxi, často som sa stretol aj s rubberbandingom (zasekávanie sa pri pohybe) a lagy. Nemá o tom zmysel ani písať, hocikedy si môžete pozrieť fóra hry.

Známka: 5/10

Image and video hosting by TinyPic

Záver je asi taký, že kúpou tejto hry rozhodne chybu neurobíte, naopak za istých podmienok sa aj dobre zabavíte, no väčšinu času si hru neužijete najmä kvôli technickým problémom. Napísal by som, že počkajte si na premium verziu a kým hra bude riadne opravená, no v tej dobe budú pravdepodobne servery zívať prázdnotou. Preto sa radšej poohliadnite po niečom inom, poprípade si vyčkajte na nejakú vypečenú zľavu. Finálne hodnotenie hry je po zaokrúhlení 7. Majitelia PC nech si pridajú pol boda naviac.

Plusy:
audiovizuálne spracovanie,
levolution,
testovacia mapa,
celková kvalita máp (silne subjektívny názor),
commander mód,
veľa druhov vozidiel.

Mínusy:
port,
nulová odladenosť,
singleplayer,
fyzika,
implementácia Originu aj na konzoly,
herná komunita,
chýba co-op.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.