COD Black Ops 2 - Exclavation site 6...

napísal jones555 4.10.2013 pre PC

9.5

Užívateľská recenzia

Asi každý hral zombie mód v Call of Duty a väčšina z nás si to predstavuje ako primitívny horde mód, v ktorom idú po vlnách zombies, čo kolo sú agresívnejší a tuhší, za ich zabíjanie dostanete body za ktoré si kupujete zbrane a odomykáte lokácie, popritom opravujete bariéry. Skutočne asi takto aj vyzeral pôvodný zombie mód vo World at War, a ak ste ho hrali 5 minút v black ops 2, nenarazili ste na nijakú výraznejšiu zmenu. A to je chyba!

 

Už dávno to nie je len primitívny zombie mód, ostatne to by asi zombie mód nemal ani toľko fanúšikov. V skutočnosti na danej mape robíte progress, v tranzite hľadáte party na to, aby ste zapli elektrinu, vďaka ktorej môžete používať automaty, ktoré vám dodávajú perky, vďaka ktorým vydržíte rastúcu obtiažnosť, a keď už sú zbrane málo účinné, hľadáte party na PaP mašinu (upgrade- ovací stroj). V Alcatraze sa dá z ostrova uniknúť tak, že si vycraftíte lietadlo (no nie nadlho ;-)). No a v Origins? V Origins je toho hodne.

Mapa je už na prvý pohľad zaujímavá, odohráva sa počas WWI vo Francúzku, väčšinu mapy tvoria zákopy, na oblohe bojujúce dvojplošníky a gigantické roboty a samozrejme (ne)mŕtvy vojaci. Na mape je šesť generátorov, vďaka ktorým aktivujete elektrinu. Aktivácia generátorov niečo stojí, okolo neho musíte potom krúžiť pokiaľ nemáte plný meter snažia sa vám v tom zabrániť oranžový zombies pripominajúcich kráľov, ktorý po dobití zmiznú. V okolí aktivovaného generátora je už elektrina, takže nepotrebujete mať aktivované všetky, aby ste si kúpili napr. juggernog (3x väčšie HP). Na mape je aj tank, vďaka ktorému sa dá odosť rýchlejšie presúvať po mape. Zozbieraním rôznych partov môžete vyrobiť dronu, staffky, štít a gramofónovú platňu. Staffky sú kombinovateľné a sú štyri- vzdušná, frost, fire a metajúca blesky, kombinovateľné preto, lebo výstrelom z vzdušnej a bleskovej získate tornádo metúce blesky. Samozrejme musíte si dávať pozor na gigant roboty, ktoré vás môžu zašliapnuť. Noviniek je skutočne veľa, niektoré kozmetické ako nové zbrane, zvučky a skiny všetkého možného, niektoré hrateľnotsné ako zrušenie inventára, pridanie zombie blood, ktorý vás na určitý čas spraví pre zombíkov neviditeľný a taktiež získate zombie skin, možnosť vykopávania predmetov a ešte aj challengies typu daj 115 headshotov a získaš zadarmo upgrade zbrane. Spomedzi všetkých máp, mi príde Origins ako najrevolučnejšia, najprepracovanejšia a najtuhšia mapa (nezamýšlajte sa nad tým, len čítajte ďalej).

 

Už po prvom hraní vám na hre nebude niečo sedieť. Buď som zoslabol, alebo len je tá hra nejaká ťažšia? Nie, stále máte rovnaký skill, hra má totiž oproti takému Tranzitu asi trojnásobne vyššiu obtiažnosť. Vojaci/zombies majú brnenie, poprípade jeho časti, vďaka čomu sú logicky tuhší, celkovo sú agesívnejší, mapa je posiata dverami a barikádami , ktoré stoja od 750-1250 bodov a najčastejšie práve 1250, takže sa vám už nestane, že za celú hru otvoríte 2-3 dvere. Tým, že veľkú časť hry ste v zákopoch tak sa nedá kľučkovať. No a potom je tu Panzer Soldat, ktorý má byť akýmsi minibossom, ktorý sa objavuje v určitých kolách hry. Oproti takému Brutusovi z Alcatrazu má plameňomet, hák a dá sa zabiť iba strieľaním do malej červenej bodky čo ho stunnuje, pričom to musíte opakovať dva krát a nakoniec ešte jeden zásobníček do hlavy. A pomedzi neho ešte horda zombies, ktorú ste nemali kedy zabiť. Nebudem klamať, stretnutie s ním je vlastne instantná smrť a ak hráte sólo a nemáte quick revive tak aj koniec hry. Tento celok tvorí skutočne hard-core prostredie a často si budete hovoriť, že či to predsa len ten treyarch neprehnal.

 

Na mape sa ešte nachádza viacero skrytých lokácii, ako napr. schody ktoré sa zrolujú po použití gramofónu a získate tak ďalší obrovský priestor v strede mapy, no taktiež je tu teleport, vďaka ktorému sa dá dostať do inej dimenzie. Teleportov je viacero, podľa toho aký part na staffku potrebujete.

 

Možno som nespomenul veľa drobností, ale jedno viem iste a to, že Origins resp. DLC apocalypse je skutočný must buy pre zombie fanúšikov. Je to skutočný masterpiece a lepšiu zábavu v kooperácii si v súčasnosti ani nedokážem predstaviť. Len je trochu škoda, že mapa je cez public match celkom nehrateľná a lepšie je mať nejakú partu s ktorou si budete volať. Pokiaľ vám mená ako Maxis a Richtofen niečo hovoria, zaujíma vás Ending hry, máte s kým hrať a hlavne nevadí vám veľmi vysoká obtiažnosť tak smelo do toho. No smelo asi nie, ako som už písal, mapa je súčasťou DLC balíka Apocalypse a pokiaľ vás multiplayer omrzel, 15€ za jednu mapu je skutočne veľa

 

Plusy

Originálne prostredie

Rôzne hrateľnostné zmeny

Tona easter eggov

Ending

Celková kvalita mapy.

 

Mínusy

Pre niekoho vysoká obtiažnosť.

Hlasy Samanthy Maxis sa každú hru opakujú a po čase začnú pekelne liesť na nervy.

Hodnotená bola PC verzia.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.