The Room

napísal wellbi 1.10.2013 pre Mobil

9.5

Užívateľská recenzia

V stále väčšej záplave casual hier je veľmi obtiažné uspieť s novým konceptom.Podarí sa to len tým najlepším hrám, od štúdií čo majú meno, no sem tam od neznámeho štúdia výjde na svet doposiaľ nespoznaná hra, ktorá prekoná všetok casual odpad a to je presne prípad The Room.

 

Prídeme do miestnosti, kde na nás čaká väčšia krabica, na ktorej je dopis, s klúčom a divným sklíčkom.Niekde uvidíte v krabici otvor, škrbinku, vyriešíte hádanku.To buď odomkne jeden z mnoha zámiek na trezore (krabici) ale vás posunie v pred. Hratelnosť je to najlepšie na hre.Opýtam sa vás, hrali ste nejakú logickú hru? Mňa v minulosti chytol hlavne Portal.Možno sa pýtate prečo sa na to pýtam, no čokoľvek poviete, nič nebude mať tak prepracovaný koncept.

 

 

Hra dostala tak vysoké hodnotenie odomňa, lebo ma od mala ma zaujal koncept veľkého komplexu nitiek, ozubených kolies, a mechanizmov, ktoré v krabici prekvitajú.

Paleta hádaniek je tiež na jedničku, budete hrať na klavíri, opravovať hodiny, skladať glóbus a takto by som pokračoval asi hodinu, no nechcem vás pripraviť o pocit úžasu kedy z 50cm krabice výjde 80cm klavír, alebo keď sa pred vami krabica preskladá na stolík, všetko to má nezabudnutelné čaro.

 

Audiovizuál je patrí medzi najväčšiu špičku, nielen že hru spustíte takmer na všetkom, ono sa to aj krásne vyzerá, a ešte lepšie sa to hýbe.Audio je tiež na fenomenálej úrovni, autor chcel aby sme sa počas hry pasívne báli, a preto čím budeme bližšie ku koncu tým budeme viac počuť za nami kroky a šepot.Pre čo najlepší zážitok doporučujem hru hrať na čo najväčšom displayi a so špičkovými sluchádkami.

 

Pred koncom ešte načrtnem príbeh, a vlastne aj dôvod prečo tú/danú krabicu tak otvárame.Ten sa vypráva cez zápisy vedca ktorý krabicu škonštruoval aby zakril tajomstvo elementu Null.Týmto budem musieť o príbehu skončiť, aby som nenarušil nič z konečného zážitku, ktorý vás na konci asi zhodí zo stoličky.

 

Čo viac, čo menej, The Room patrí medzi špičku mobilného žánru a vrelo ho doporučujem, podľa mna je to lepšia forma hier ako Angry Birds, no sto ľudí, sto chutí.

 

 


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.