Call of Duty: Black Ops 2

napísal jones555 16.8.2013 pre PC

7.5

Užívateľská recenzia

V dnešnej dobe už bolo štvrté DLC pre Call of Duty: Black Ops II ohlásené, tak sa pozrime v tejto krátkej recenzii na nedávno vydaní Vengence.

 

V skratke hra ponúka štyri multiplayerové mapy, jednu zombie mapu a zbraň ray gun mark II ,ktorá bude majiteľom DLC sprístupnená vo všetkých zombie mapách. Najskôr si rozoberieme prvú časť.

Do hry pre viac hráčov DLC pridáva mapy Cove, Detour, Uplink a Rush.

 

Cove mapa sa nachádza na malom ostrove, pri ktorom sa zrútilo lietadlo. Z ponúkaných máp zaujme na prvý pohľad asi najviac, no problém je v tom, že táto mapa sa moc do call of duty nehodí, najväčší problém je azda to, že prostredie neskutočne ťahá oči a potom si ani neuvedomíte a už vám ukazuje killcam. Možno že si mapa nejakých priaznivcov nájde, no osobne mi to prišlo skôr ako nehrateľná záležitosť. Mapa je rozlohovo stredne veľká, a ponúka menej možností krytia, než je zvykom.

Zato Detour napohľad nezaujme asi nikoho. V zásade sa bojuje na zničenom moste, na ktorom sú všade zničené autá a kadejaké barikády, ktorý má dve úrovne a je zasadený v LA s typicky oranžovou oblohou. Z tejto mapy som mal najväčšie obavy, no je to skutočne veľmi poctivo urobená mapa, na dĺžku tak akurát na šírku tiež (logicky mapa nemohla byť extra široká). Mapa je skutočne veľmi vhodná na režim SnD, no aj v TDM je to zábava. Je to jedna z máp, v ktorej sa dá už od začiatku celkom ľahko orientovať. Skutočne škoda len možno nezaujímavého zasadenia.

Mapa Uplink je jednoducho remake mapy Summit z prvého Black Ops. Zasnežené prostredie tu vystriedala džungľa v ktorej sa nachádza vojenská továreň a po celý čas na mape prší. Jednoducho prostredie je ako z druhej misie v kampani. Aj keď som na tejto mape odohral veľa hodín v prvom black ops-e, neprišla mi mapa nejako extra obohraná, ale aj tak by som osobne radšej uvítal nejakú novú mapu. Ak ste prvý black ops nehrali, tak vedzte ,že túto mapu budete jednoducho milovať.

Nebudem nijako tajiť, že mapa Rush je moja najoblúbenejšia. Jej prostredie je paintballové ihrisko. Mapa je opäť stredne veľká, logicky ponúka veľa možností krytia ak neplánujete mapu (paradoxne) rushnúť nečaká vás žiaden otvorený boj. Podľa mňa je Rush zatiaľ najlepšiou close quaters mapou v celom Black Ops II, skutočne na nej vidno množstvo práce a je prepracovaná do najmenšieho detailu.

Nová zombie mapa Buried je časť sama o sebe. Jedná sa o podzemné westernové mestečko v Afrike. Nejdem to nejako rozpisovať, pretože potom by táto recenzia bola extrémne dlhá. Hlavnou novinkou je Obor ,ktorý po opojení dokáže preraziť barikády a sprístupniť tak ďalšie časti mapy. Mapa buried je oproti takému Alcatrazu prístupnejšia, takže už po prvej hre prakticky viete ako mapu hrať, v prípade alcatrazu sa ja osobne strácam aj po 5 nahratých hodinách. Aj obtiažnosť mi prišla nižšia, možnože to je tým ,že som našiel dobrú partu, ale na prvé hranie som dal level 17 čo je slušný výsledok.

Ešte spomeniem aj Ray Gun Mark II, je to v podstate redizajnovaný raygun ,ktorý strieľa po troch nábojoch.

 

Keď to porovnám z prvými dvoma DLC...

... tak to je teda ťažko porovnať. Zombie nadšenci dostanú veľmi dobrú mapu ,ktorá ich zamestná na ďalšie hodiny, ostatný dostanú ďalšie 4 mapy a z nich si už niektoré obľúbia a iné budú neznášať. Najlepším DLC zostáva aj naďalej Revolution. Uprising mi taktiež prišlo o chlp lepšie.

 

O všetkom rozhodnú peniaze

Osobne hodnotím nové DLC kladne, no tých 15€ za ktoré sa predáva by som asi za to nedal. Je to dosť premrštená cena za 4+1 mapky nech sú akokoľvek kvalitné. Keďže som si kúpil season pass za 30€ tak mňa to vyšlo len na nejakých 7,5€ a za tú cenu to už nie je od veci.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.