Battlefield 3

napísal jones555 5.7.2013 pre PC

6.5

Užívateľská recenzia

Niečo na úvod.

Battlefield 3 už dnes poznajú asi všetci. Skoro každý ,kto číta túto recenziu hral minimálne stiahnutú hru pre jedného hráča. Nastáva tak otázka, oplatí sa kúpiť túto hru viac ako po roku a pol od vydania. Resp. ak máte PS3 a máte aktivované PS+ oplatí sa vôbec túto hru sťahovať?

 

Singleplayer

Samozrejme, to posledné čo čakáte od takejto hry je kvalitný singleplayer. No konzolová odbočka bad company a následne aj bad company 2 dokázali, že aj s tupej koridorovej akcie sa dá vytvoriť výnimočná hra, vďaka vtipným dialógom a sympatickej skupine vojakov, ktorá vám (ne)pomáhala v boji. Bohužiaľ , autori z DICE chceli silo mocou konkurovať call of duty a ako to dopadlo? Rýchlo kvasený príbeh, ktorý až náramne pripomína prvý diel Black Ops, už žiadne vtípky  v dialógoch a namiesto ´´zlej spoločnosti´´ máte len obyčajných spolubojovníkov. Celé to samozrejme zabíja neskutočne tupá AI. Kampaň dohráte za 5 hodín na hard obtiažnosti teda ak vôbec dohráte, pretože z QTE sa vám začne veľmi rýchlo robiť zle. V skratke je singleplayer jednoducho odpad, ktorý zachraňujú iba zaujímavé lokácie, v ktorých sa budete pohybovať.

3/10

 

Co-op

Hra tentokrát obsahuje aj kooperáciu.  Jednoducho povedané Co-op celkom vydaril, pozostáva zo 6tich misií a aj keď trpí rovnakými neduhmi ako Singleplayer, no s kamarátom to už je zábava. Zámerne som spomenul s kamarátom, pretože pripojiť sa do hry je skutočne nočná mora niekedy trvajúca aj pol hodiny. Misie prejdete za chvíľu, za získané body odomykáte zbrane do Multiplayer-u, no za moc nestoja a určite s nimi nebudete hrať, ak tak iba ich otestujete.

6/10

 

Multiplayer

Konečne sa dostávame k najpodstatnejšej časti. Ak si kúpite hru v Premium edícii, dostanete skutočne veľké množstvo máp, vozidiel a zbraní a už sa pripravujete na to, že pri ňom strávite stovky a stovky hodín. Tu sa však začne najviac prejavovať zabugovanosť hry, s arkádového ovládania všetkých tých vozidiel sa vám spraví zle, o tom že guľky vážia v hre asi 2kg ani nehovorím a celé to doslova klincujú lagy, demencia hráčov a celková nevyváženosť hry. Takisto ani deštrukcia nie je bohvie čo, v niektorých mapách ide zničiť iba omietka na stene, pri iných sotva každá tretia budova. Hra predstavuje v Multiplayeri samozrejme nejaké novinky, napr. keď vás support (hádže krabičky s muníciou) začne kropiť guľkami, rozmaže sa vám obraz a vy ho ťažšie môžete zamieriť. Samozrejme to dokážu aj ostatné klasy aj zo všetkými zbraňami no efekt už nie je taký veľký. Aj keď to vyznie takto na papieri dobre, v skutočnosti máte 3/4 hry rozmazaný obraz a začnú vás z toho bolieť oči. O Multiplayer-i by sa dalo skutočne veľa napísať, ale nemá to zmysel pretože je stále nedorobený, nevybalancovaný, vozidlá sa ovládajú ako tie autíčka čo som dostal k ceráliam, stíhačky sú od základu urobené zle, mapy majú veľa trhlín a tie z DLC sú pomerne odfláknuté. Najväčším problémom je azda nájsť vôbec server, pri ktorom hrá viacero ľudí, pretože máp je veľa a ľudí čo toto ešte hrajú málo. A blúdiť po veľkých mapách na 16 slotovom servery nie je žiadna zábava. Na záver dodám že ps3 a xbox360 verzia hry majú maximálny počet hráčov 24 na rozdiel od PC kde to je 64. Ale nebuďte smutný konzolisti. Hra je na väčšine mapách v 64 hráčoch nehrateľná resp. je to skôr skúška nervov či ustojíte ten nával camperov, spawnkillerov a RPG detičiek.

7.5/10

 

Audio-vizuálna stránka

Battlefield 3 skutočne vyzerá dobre a aj dobre sa počúva. Samozrejme ju tu veľké ALE! V hre tak nejak chýba sound track ak odmyslím tu jednu pesničku čo hrá po konci zápasu, čo je dosť veľké sklamanie oproti tomu famóznemu z bad company 2. Graficky hra ponúka skutočné orgie, no celé to kazí ten do oči bijúci modrý filter, ktorý sa azda najviac prejavuje pri DLC back to karkand. Taktiež optimalizácia nie je bohvie čo, ak nemáte novšiu kartu nvidia, tak si hru vôbec neužijete aj keď spúšťate možno aj krajšie hry (napríklad crysis 2) bez problémov na ultra. Na hracích skrinkách hra ide obstojne na HD rozlíšení, aj keď s menším trhaním a input lagom. PS3 verzia hry je o čosi krajšia, avšak skutočne rozhoduje, na ktorej platforme hrá viacej kamarátov. Hodnotenie je teda jasné. Bod dole sa chýbajúci riadny soundtrack, bod dole za modrý filter a bod dole za optimalizáciu (ak vlastníte ATI kartu tak dva)

7/10

 

Na záver dodám, že hra sa na PC spúšťa cez battlelog, čiže niečo na štýl sociálnych sietí. Podľa mňa je battlelog vydarený, ponúka tony a tony štatistík ktoré si môžete prezerať kdekoľvek. Zástanci klasického menu avšak môžu plakať, pretože to obsahuje iba Singleplayer.

 

Asi to tak z recenzie nevyplýva, ale battlefield 3 je celkom obstojná hra, minimálne ponúka enormne bohatý multiplayer, ktorý je prvé hodiny hrania aj zábavný, ale čím hru dlhšie hráte, tým viac vidíte jej nepodarky, a hra vás prestáva baviť. Najviac asi za to môže hráčska komunita, ktorá je jednoducho dementná a určite ešte veľa krát rozbijete od nervov svoju klávesnicu. Solo hra je neskutočne slabá, Co-op pomerne krátky, multiplayer stupňujúcim sa počtom objavených bugov omrzí. Ako alternatívu navrhujem  tri roky starí bad company 2, ktorý je snáď vo všetkých smeroch lepší a zábavnejší. Osobne som hral všetky doteraz vydané battlefield-i a battlefield 3 je jednoznačne z nich najslabší.

 

Celkovo battlefield 3 hodnotím známkou 6.5


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.