Assassin's Creed

napísal s3wa 27.9.2012 pre PC

9.0

Užívateľská recenzia

Ak sa spomenie meno UbiSoft Montreal tak si väčšina z nás predstaví Prince of Persia trilógiu. V roku 2007 chcel UbiSoft experimentovať a do sveta priniesol novú značku menom Assassins Creed. V dnešnej dobe sa ťažko presadí nová značka, ale napríklad taký Dishonored okúzlil svojou atmosférou a hrateľnosťou, síce hra ešte nevyšla, ale viacerým hráčom sa pozdáva. Usadil sa nový Assassins Creed, alebo skončí ako budget?  

 

V prvých minútach hry sa dostanete do kože Desmonda Milesa, ktorého uniesla tajná organizácia Abstergo. Desmond je potomok nájomného vraha Altaira, ktorý s ním skrýva veľké tajomstvo. To tajomstvo chce samozrejme získať so špeciálnym prístrojom, ktorý nesie meno Animus. Začína sa synchronizovanie pamäti a hneď sa ocitáte s vašimi kolegami v jaskyni. Ďalej už radšej nebudem hovoriť, nechcem vás totiž pripraviť o zážitok.

 

Hru symbolizuje deväť vrážd, ktoré si musíte dobre naplánovať. Síce môžete sa rozbehnúť na cieľ a chladnokrvne ho zavraždiť, ale to je už na vás. Úlohy vám zadáva Al Mualim vodca Assassínov, ktorý má tých všetkých zabijakov pod palcom. Za každú dobre odvedenú úlohu vás Al Mualim odmení zbraňou alebo určitým predmetom, ktoré budete používať na nové kombá alebo zjednodušenie v boji. V hre budete likvidovať historické postavy, to vysvetľuje aj upozornenie na začiatku keď spustíte hru. Altairovy úhlavný nepriatelia sú templári, ktorí silou mocou chcú získať Jeruzalem späť. Altair ovláda prvky ktoré ste možno ešte v žiadnej hre nevideli. Sú to kombá ktorými nepriateľa jednoducho skolíte na zem.

 

Altairovov tajnou zbraňou je skrytá čepeľ, s ktorou môžete nepriateľa ticho zneškodniť. Táto metóda sa väčšinou používa na tiché zabíjanie alebo aj na rýchle zabitie. Ako to tu rozpisujem už viete, že celú hru budete vraždiť a vraždiť, ak už spomínam vraždenie tak u celej hry nastáva veľký problém, stereotyp. Priznám sa u mňa stereotyp nenastal, ale niekomu to môže skaziť celý dojem z hry. Altair používa neozbrejenú ruku ako ďalšiu vražednú zbraň. Pomocou nej dokáže ozbrojeného nepriateľa zbaviť zbrane a použiť ju proti nemu. Zabudol som spomenúť meč ktorý je veľmi dobrý na stret s viacerými nepriateľmi a hlavne s hlavným cieľom teba bossom. Taktiež má Altair po ruke vŕhacie nože s ktorými väčšinou budete zabíjať lúčešníkov, ale vŕhacích nožov nemáte habadej. Nože si môžete zakúpiť alebo ich poctivo ukradnúť.

 
V hre navštívite známe mestá ako sú Jeruzalem alebo Damašk, miest je samozrejme viac. Altairovov ďalšou schopnosťou je orlí pohľad, ktorého úlohou je zistiť kde sa náchádza daný cieľ. Budete liezť po veľkých vežiach, na ktorých si budete synchronizovať okolie. Keď zosynchronizujete okolie prichádza veľká čerešnička na torte. Z vrcholu veže skočíte a dopadnete na vozík so senom, už keď spomínam seno tak sa v ňom môžete ukryť pred nepriateľmi alebo sa pridáte k skupinke modliacich sa kresťanov. Mestá sú kvôli ľuďom oveľa živšie pohybujú sa v uličkách a vykonávajú veľa činností napríklad nakupujú na trhu alebo od vás pýtajú pár drobných na chleba.

 

Grafická stránka hry je kapitola sama o sebe. Pekne spracované prostredia, postavy sú tiež na vysokej úrovni a ešte nech nezabudnem na budovy pri ktorých strávite polovicu hry. O zvukovej stránke hry musím hovoriť iba v superlatívoch. Dokonca má hra aj český dabing takže sa jedná o nezabudnuteľný zážitok. Hre by som ešte vytkol kameru, ktorá pri lezení alebo skákaní robí veľký problém.

 

Ak máte radi akčné adventúry Assassins Creed je pre vás to pravé, ak vás akčné adventúry nebavia tejto hre sa radšej oblúkom vyhnite.

 

Plusy

+grafika

+voľnosť

+kombá

+v meste to žije

 

Mínusy

-kamera

-stereotyp

 


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.