Mafia

napísal darthNadd 20.8.2005 pre PC

9.6

Užívateľská recenzia
Úvod:
Mafia - keď to človek počuje prvý krát, hneď ho napadnú mená ako Ea games, Codemasters alebo Valve. Aký veľký je ale potom šok, keď zistí že ide o hru malej českej firmy! Ja hry hrávam len raz, ale túto hrám už tretí krát a stále ma to baví.
Dej
Ste obyčajný taxikár s nudným životom. Raz večer si dávate malú pauzu , ako vždy, keď Vám na hlavu namieria Colt 1911 a rozkážu ísť. Razom sa z nudného života stáva boj o život a jediným východiskom je pridať sa k milému pánovi Salierimu a jeho "rodine". Postupne získavate rešpekt a dostávate dôležitejšie úlohy.
Hrateľnosť
Hra je veľmi detailná a celé mesto "žije" samo nezávisle od Vás. Ulice sú plné ľudí a áut- ich správanie je prirodzené a k realistickosti prispieva aj motion capturing . V meste máte úplnú voľnosť, ale nie od začiatku. Postupne sa Vám otvárajú nové územia, zbrane a autá (je to zamaskované tak že Vás otvárať nové typy áut musí naučiť "rodinný" mechanik Lucius Bertone). Misie sú nelineárne a skoro každá je iná . Budete napríklad ničiť auta nepriateľského Moreliho gangu, pretekať na okruhu s pretekárskym autom, učiť lekcie správania, sniperkou zabiť nepríjemného politika atď... Savovanie je prirodzené a automaticky sa Vám pred a po kľúčových momentoch vytvorí checkpoint. Ai je celkom dobrá aj keď má svoje chyby. Páčili sa mi detaily ako: keď vystrelíte na ulici ľudia začnú utekať a kričať, keď Vám niekto zavadzia v ceste stači zatrubiť a on sa uhne, funkcna nadzemka, správanie policajtov a plno ďalších.
Autá:
Tie sú super vymodelované a majú výbornú fyziku a damage. Je tam asi stovka vozidiel a postupne získavate rýchlejšie a rýchlejšie autá (najrýchlejšie tam ide 185 km/h čo je slušné na rok 1931).
Zbrane
Vyskúšate si všetko : od baseballovej pálky po pamätného thomsona. Ja mam najradšej Colt1911 ostatne sú trochu slabé než by mali byt. V takejto hre by som čakal skôr smrť po jednej maximálne dvoch ranách.
Zvuk
Je realistický a ak mate 5.1 zostavu plne si ho vychutnáte len zvuk motora mohol byť detailnejší. V misii prebiehajúcej počas búrky si subwoofer užije .
Grafika:
Asi vrchol dx8.1 grafiky. Fotorealistické textúry a plno efektov sa stará o veľmi dobrý celkový dojem a navyše sa to dobre hýbe (prvý krát som to prešiel na celerone 450 a tnt2 ).
Záver
Či Godfather prekoná mafiu to neviem, ale keď bude mafia 2 pokračovať v zdokonaľovaní tak Godfathera zotrie ľavou zadnou. Mafia je výborná hra a jedna z mojich najobľúbenejších. Tí ktorí ste ju nehrali robíte veľkú chybu a je to aj vhodný dar pre Vášho otca (môj to hrá tiež tretí krát, mam problém sa k tomu dostať ). Mafia je interaktívny film nie hra .

Plus
Grafika
Zvuk
Hrateľnosť
Príbeh
Filmové sekvencie

Mínus
Nič ma nenapadá ,možno Ai


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.