Assassin's Creed 2

napísal s3wa 30.5.2012 pre PC

9.5

Užívateľská recenzia

Ak sa vám niečo podarí v práci alebo v škole, bolo by potrebné to zopakovať. Takto by som začal o prvom diele ktorý sa podaril na jedničku. Po takom otvorenom konci, ako mal prvý diel sme určite čakali pokračovanie. Prešli dva roky a máne tu Assassin’s Creed 2. Načnem trochu príbeh s prvého dielu, na ktorý vsádza celá hra. Ste mladík menom Desmond Miles, ktorý je potomkom nájomného vraha Altaira. V druhom diele to bude trošku iné. Hlavný hrdinovia sa vystriedajú a tak isto sa hra časovo posunie. Predchodca z prvého dielu Altaira vystrieda Ezio Auditore da Firenze.

 

Druhý diel začína tam kde skončil diel prvý. V prvom diele vás uniesla tajná organizácia Abstergo, pretože skrývate veľKé tajomstvo s vaším potomkom. Druhý diel začína trochu zbrklo, ak ste nehrali prvý diel tak to je pre vás trošku komplikované. Chcú vás zabiť, lebo ste už prezradili, čo chceli. V úteku vám pomôže Lucy, s ktorou utečiete do tajnej skrýše a zoznámi vás s novými priateľmi. S Eziom budute v prvých chvíľach jeho narodenia až po jeho dospievanie. Celý dej sa odhohráva v renesančnom Taliansku. Nebudete od začiatku vraždiť ako to bolo v prvom diele, až potom, kedy zistíte že vášho otca i s bratom kruto popravili. Viac už nebudem prezrádzať.

 

 

Než začnem rozprávať o vašom rodnom meste, musím spomenúť Villu Monteriggioni. Je to vila vašeho strýka Mária. V tejto Ville môžete robiť rôzne úpravy napríklad vylepšovať budovy, nakupovať  a aj cvičiť rôzne techniky boja. Vo Ville sa nachádza aj Altairov vzácny oblek . Oblek môžete získať pomocou piatich kľúčov, ktoré získate za prekonanie tajnej hrobky. Zabudol som spomenúť že vo vašej Vile nájdete aj malé obchodíky, napríklad kovárňu, obchod s obrazmy a lekáreň. V prvom diele obchodíky neboli čo je pekné spestrenie hry, samozrejme si v obchodíkoch dokupujete rôzne meče, vylepšujete si váš Assassinský oblek a taktiež muníciu.

 

V pomste vám bude pomáhať aj známa historická osoba Leonardo da Vinci, ktorý je veľký vynálezca. Jedným z jeho vynálezov je dvojitá skrýtá čepeľ, čo v prvom diele ste mali iba jednu. Samozrejme tých vynálezov je omnoho viac. V hre naštívite celkom sedem lokácií. Keďže spomínam Taliansko nesmú chýbať Benátky alebo Florencia, mimochodom sú to dve najväčšie mestá. Ako prve čo si na hre prvé všimnete je nádherna grafika a budovy spracované do detailov, čo je u hry veľké plus. V mestách budete vidieť aj rôzne kultúrne pamiatky a veľkolepé stavby. Zabudol som spomenúť jazdu na koni ktorá je veľmi užitočná na vzdialené miesta. Škoda je, že s koňom nemôžete vyraziť do ulíc miest, ale hre to ako mínus neberiem.

 

 

Ďalšie veľké plus hry je dlhá príbehová kampaň, čo dnešným hrám veľmi chýba. Ak zdoláte príbehovú kampaň tak ešte zďaleka nie je koniec, hru podčiarkujú aj vedľajšie úlohy pri ktorých strávite kopec hodín. Spomeniem veľmi dôležitú vec hry a tou je hrateľnosť. V prvom diele bola hrateľnosť vynikajúca, a v druhom diele je dotiahnutá k dokonalosti. Máte nové zbrane napríklad pištoľ a rôzne meče a dýky. Vďaka týmto vecičkám sa neopakuje dookola to isté zabíjanie. Taktiež spomeniem vreckové krádeže, buď si z nich odnesiete vŕhacie nože alebo pár drobných mincí. Nechýba ani synchronizovanie okolia a skok z veže.

 

O audiovizuálnej stránke musím hovoriť iba kladne. Pokiaľ máte parádnu repro zostavu tak sa jedná o nezabudnuteľný zážitok z hrania. Engine z prvého dielu autory poriadne vylepšili a vyťažili z neho maximum. Výsledok je krásna grafika miest, krásne spracované postavy i nádherné prostredia. Občas sa mi stalo, že som videl načítavajucú sa textúru, ale ani táto chybička na kráse vás neodradí od skvelého zážitku. Ako aj v prvom diele musím vytknúť kameru. Tá robí veľké problémy pri skákaní alebo pri lezení. Škoda že autory túto chybu neodstránili. Ak si dobre pamätáte, problémom jedničky bol stereotyp, ale u dvojky na žiadny stereotyp nenarazíte, čím si autory poistili zaručenú kvalitu.

 

 

Assassin´s Creed 2 je skvelé pokračovanie prvého dielu. Túto hru vám odporúčam kupiť, hra nestojí veľmi veľa. Tak si ho nenechajte újsť a UbiSoft nech nám zhotoví ďalší parádny diel, ako je tento.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.