Soul Calibur III

napísal eLSi 15.8.2005 pre PS2

Užívateľské dojmy
Tipujem, že mnohí PC-čkári o tejto hre len počuli, ale nemajú ani šajn o čo ide. Tak teda menej zasväteným priblížim o čo ide. Ako už aj ten najnatvrdlejší z vás určite pochopil ide o skvostnú bojovku, ktorú robí firma Namco (ak je tu dakto nechápaví tak tí páprdovia, čo majú na svedomí Tekkena) v spolupráci so Sony. Asi najväčším šokom, ktorému doteraz nechápem je oznámená exkluzivita titulu. Keď si to tak vezmete, tak na iných formátoch sa dokopy predalo podstatne viac kusov ako na PS2. Preto si myslím, že mohli nastať dve veci. Buď Sony vysolila riadne prachy alebo ide o časovú exkluzivitu.
Každopádne ide o v poradí štvrtý diel (nie nepomýlil som sa išli totiž za sebou takto: Soul Blade(PS1), Soul Calibur(Dreamcast), Soul Calibur II(PS2)) no a čo priniesol???
Hlavne záplavu módov. Či už nových alebo starších. Nechýba Story Mode, ktorý rozpovie príbeh každej postavy. Další mód a síce nový je Lost Chronicle, ktorý by mal mať prvky stratégie. Medzi ďalšie nové módy zaradíme aj mód Soul Arena, kde sa bojuje podľa neštandardných pravidiel v podivných podmienkach. Mód World Competition, kde podobne ako v Tekkene chodíte po arénach proti stále sa obtiažnosťou zvyšujúcich protivníkoch. Nechýbajú základné módy ako Versus, Practice, team Battle,... Ale medzi najzaujímavejší patrí mód, v ktorom sa dá vytvoriť vlastná postava vrátane pohybov. Za zmienku stoja ešte módy Versus Special, Versus Competition a Museum Mode. Teda vo Versus Special bojujete za neštandardných pravidiel a podmienok. Versus Competition vám umožní pri viacerích účastníkoch vytvárať turnaje a ligy. No a v Museum Mode si môžete pozrieť bonusy, postavy, zbrane,...
No a nakoniec hra tradične ponúkne zaaujímavé nové postavy. Zasamel (ten na obrázku) je vybavený kosou a má byť predstaviteľ Smrti. Tira je anjel smrti čo povstal z temnoty a je vybavená veľkou čepelou v tvare kruhu. No a Setsuka je vybavená mečom, ktorý má schovaný v dáždniku.
Dátum vydania nie je úplne známy. Ale už teraz z toho vyzerá byť veľký hit.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.