Hitman 5: Absolution

napísal s3wa 8.2.2012 pre PC

Užívateľské dojmy

Určite na váš zoznam najočakavajnejších hier roka 2012 patrí Hitman: Absolution, ak nie rýchlo si to zmente. Htiman alebo Agent 47 patrí medzi legendu videohier. Prvé štyri dieli si urobili veľa fanúšikov po celom svete. Musím pripomenúť že hry boli spracované aj do filmovej podoby. Nový Hitman prešiel viacerými zmenami. Grafika z minulých dielov by sa medzi novými hrami dnes nepresadila.

 

Príbeh hry, už nebude ako za starých čias. Agent 47, už nepracuje pre agentúru, ale tentoraz ide na vlastnú päsť. Agentúra ho totiž zradila a chcela zabiť. Agent musí zistiť prečo. Takže sa môžme tešiť na napínavý príbeh. V ceste mu nebudú stáť iba mafiáni a gangstery, ale aj polícia. Všetky složky majú jednoduchú úlohu, zabiť Agenta.

 

 

Staré diely boli založené na stealth akcii. V novom diele to už bude iné. Hitman bude oveľa akčnejší, ale nebojte sa neprídete o napínavé stealth akcie. Veľkou novinkou v piatom diele bude schopnosť Instinct. Pomocou tejto schopnosti vidíte cez steny alebo vidíte kroky vášho cieľa. Táto schopnosť vám umožní si dobre naplánovať rôzne taktiky. Nebude chýbať ani prezliekanie, v starých dieloch to bolo obľúbenou časťou hry a kľúčom na tiché prekonanie misie.

 

Hitman hry vždy mali plný arzenál zbraňí. V novom diele to nebude žiadna výnimka. Zbraňe si budete môcť vylepšovať. Pod pojmom zbraň nemyslím tým iba pištole a samopale, ale aj ručné zbraňe napr. škrtiaca šnúra alebo nepriateľa môžete omráčiť kvetináčom. V hre máte dve možnosti buď sa rozbehnete a vystrieľate čo vám stojí v ceste alebo môžte ísť tichým a kľudným spôsobom.

 

 

Taktiež uvidíme temné chodbičky, v ktorých sa môžete ukryť alebo po prípade schovať telo. Ako môžete vidieť na obrázkoch je veľmi pekne spracovaná grafika. Tento Engine sa volá Glacier 2, ktorý pre hru bol špeciálne vytvorený. Nový Engine ponúkne nádhernú grafiku z rôznymi kontrastmi farieb a spracovanie okolného sveta.

 

Hitman: Absolution príde na PC, Xbox360 a PS3. Dátum autori ešte neoznámili, ale piaty diel určite výjde tohto roku. Tešiť sa môžme na pekne spracovanú grafiku a na novú hrateľnosť. Uvidíme či sa Hitman bude páčiť aj fanúšikom starších dielov, ktoré neboli zamerané na akciu, čo už nový diel je.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.