Syndicate

napísal s3wa 26.1.2012 pre PC

Užívateľské dojmy

Pre starších hráčov je Syndicate považovaný za výbornú hru. Po osemnástich rokoch tu máme ďalší diel, ale tento raz to už nebude stratégia ako to bývalo v starých zlatých časoch. Jedná sa o FPS (First Person Shooter) akciu. Hru si do rúk zobrala firma Starbreeze Studios, možno vám táto firma nič nehovorí, ale stojí napríklad za pekne spracovanými titulmi napr. The Chronicles of Riddick alebo The Darkness. Poďme sa blišie pozrieť na zúbok tohto projektu.

 

Začnem prvým bodom ktorým je dej. Ten začína v roku 2069. Totiž vo svete už neexistuje žiadna vláda, takže na hráča čaká temný a malicherný svet. O trhy bojujú mocné Syndikáty. Boje vypuknú v Amerike. Hneď vám predstavím tri najmocnejšie Syndikáty - Eurocorp, Cayman Global a Aspari. Tie sľubujú ľuďom vzdelanie, jedlo a ďalšie iné veci, aby prežili. Vy, ako Milese Kilo pracujete pre Eurocorp. Vašou úlohou bude likvidovať rôzne cieľe a riešiť rôzne úlohy. Príbeh napísal známy spisovaťeľ Richard Morgan, ktorý stojí za scénarom hry Crysis 2.

 

 

O príbeh je už postarané. Autori sľubujú i vynikajúcu hrateľnosť, bez ktorej by sa nezaobišla žiadna hra. Hrateľnosť bude staviať na biočipe DART 6 pomocou ktorého môžete spomaliť čas a prenikať do digitálneho sveta. Samozrejme nebudete sa tam hrať na piesočku. V spomalenom čase budete plniť rôzne úlohy, ktoré vám zadá váš syndikát. Nie je jediná schopnosť ktorú budete môcť využívať. A tak isto budete pred sebou vidieť jednotlivé informácie o vašom cieľi.

 

Keď vidíte prvé obrázky pomyslíte že je to kópia Deus Ex: Human Revolution, ale vývojári nechcú napodobňovať žiadny Deus Ex. Syndicate bude oveľa akčnejší ako Deus Ex a schovávať sa tam určite nebudete. Syndicate je lineárna strieľačka v budúcnosti, ktoré vsádza na ľahké RPG prvky. Postava sa tak bude vylepšovať, s vylepšeniami môžete hackovať složitejšie systémy, alebo si tak budete vylepšovať vašu výdrž a iné vychytávky.

 

 

Vezmite si schopnosť prenikanie do hláv nepriateľov. Táto metóda sa väčšinou využíva na prezradenie cudzích informácií alebo na záchranu vášho člena. Pozor! Prenikanie do hláv vám vôbec nemusí vyjsť. Čip sa dokáže brániť takže máte to ťažšie. Ak vám to nevýjde tak to už je len na vás.

 

Hneď čo vám udrie do očí bude nádherný futuristický svet v ktorom sa hra odohráva. Jedno z miest kam sa pozriete je aj Detroit, ale nebude to iba jedna lokácia. Autori sa zmienili že Milo navštívi aj New York a iné lokácie. Mali by sme sa vyhnúť stereotypu tých istých miest. Autory sa zamerali aj na dobrú umelú inteligenciu, ktorá sa ma postarať o to, aby protivníci vás potopili a neboli v hre iba ľahkou prekážkou. Nebudú chýbať ani boje na blízko. Nepriateľa môžte zaškoliť pár ranami do hlavy, alebo ho kopnete do citlivého miesta.

 

 

Ako skoro každá hra má kooperatívny režim. Toto nie je žiadna výnimka. U Syndicate je novinkou to, že hra pre jedného hráča má vlastný príbeh a misie, ale kooperatívného režimu je má hra vlastné misie. Zavoláte si priaťeľov a ide sa na to!

 

Syndicate čakáme 21.februára na PC, Xbox360 a PS3. Stačí dúfať že Starbreeze Studios hru nepokazí. Hra vyzerá veľmi dobre, bolo by jej škoda.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.