Conflict: Global Terror

napísal eLSi 13.8.2005 pre PS2

Užívateľské dojmy
Dokiaľ bude existovať svetový terorizmus, tak bude existovať aj séria Conflict. Neminie ma podozrenie, že nielen teroristi inšpirujú sériu Conflict, ale aj Conflict inšpiruje teroristov! Si len vezmite, že vymysleli už toľko teroristických organizácií... No, ale to som trošku odbočil. Takže čo môžeme očakávať v novom diely?
Takže teraz budú vašimi nepriateľmi nacisti, hoci Hitler už padol dáky ten piatok dozadu. Príbeh sa odohráva v roku 2006 (aké originálne, zasa konflikt, ktorý ešte len vyústi!) a jeho hrdinovia budú pôvodné postavy z Desert Stormu. Oni sa totiž dali dokopy, aby vytvorili úžasný protiteroristický tím. Spomínaní chlapci narazia v Južnej Amerike na skupinu, ktorá si hovorí ,,Marec 33" podľa dáta, v ktorom Hitler ustanovil takzvanú tretiu Ríšu. Ich cieľom je čo už iné ako nastoliť chaos v podobe podkopania svetovej stability. Takže príbeh je aký, taký a teraz je vašou úlohou cestovať a vykopať im zadky.
Čo sa týka hrateľnosti tak tá sa musela aj trošku prispôsobiť prostrediu, ktoré je rohodne bohatšie ako v iných dieloch. Už nie len džungle a púšte, ale aj továrne a mnoho iných zaujímavých lokácií. Takže terén má za následok zmeny spôsobu taktiky boja, kamufláže,... Zmenil sa aj ovládacií interface. Zadanie pokyn jednotkám je totiž intuitívnejší ako kedykoľvek predtým. Keď máte zraneného kolegu tak nemusíte listovať v inventári, či mu môžete pomôcť. Prídete k nemu a dáte X. Ak máte potrebné predmety, tak ich použije. Automatické mierenie vypadlo, pretože hráči sa sťažovali, že namierili na nepriateľa skôr než vôbec o ňom mohli vedieť. Preto je teraz potreba mieriť sám. Tiež už nie je žiadna núdza preskakovať cez rôzne prekážky. Ďalej viete už aj zliezať rebríky, strieľať za roh, vykonávať rozkazy s potrebným oneskorením a vykopávať dvere konečne nohou! Do výbavy pribudlo nočné videnie a celá rada granátov (konečne sa s nimi dá trafiť približne do miesta, kde skutočne mierite). Pribudol aj sieťový režim.
Aby som nezabudol, tak Foley vypadne v 3 misií a nahradí ho Carrie Sherman teda sniperka. Je ale možné, že sa Foley do hry vráti.
Zvuky už tradične dobré takže sem nie je čo napísať.
O životnosti sa zatiaľ moc nevie. To si počkáme do finálnej verzie. Zatiaľ však vyzerá nádejne. I keď táto téma je už trochu okukaná...

Vydavateľ: SCi
Vývoj: Pivotal
Distribútor: CD Projekt
Oficiálna stránka hry: www.conflict.com
Vychádza približne za: 3 mesiace.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.