Final Fantasy X

napísal eLSi 12.8.2005 pre PS2

9.3

Užívateľská recenzia
Keďže práve toto bol prvý pokus Squaresoftu boli pochyby či dokážu udržať dych so starými dielami série. Bol teda šok, keď sa ukázalo, že zo štandardných 10/10 dostal FFX len 8/10. Teda určite šok pre Tidusa. Ja sa teda pokúsim trošku objektívnejšie priblížiť obsah hry. Bohužiaľ na sectore nie sú žiadne funkčné obrázky z hry lebo tieto sú len z filmu.
Príbeh začína a vy sa vžívate do postavy Tidusa (nie toho na sectore), ktorý je miestnou hviezdou v športe zvaný Blitzball. Počas zápasu však príde dačo s menom Sin (teda hriech), ktorá vaše mesto rozmetá na kusy a vás zázrakom teleportne do budúcnosti. Pomôže vám tiež Auron (priateľ Tidusovho otca), ktorý vysvetluje, že Sin je Tidusov otec, s ktorým nevychádzal najlepšie. A teraz je jeho úlohou zničiť svojho otca a zachrániť tak svet. Počas príbehu stretávate rôzne postavy či už hrateľné alebo len vedľajšie.
Po grafickej stránke je hra trošku horšia hlavne preto, že je veľmi rozsiahla. Teda aby bolo jasné grafika je lepšia ako v Grand Theft Auto: San Andreas, ale tradičné vznikávanie zubov na hranách je očividnejšia ako v iných hrách. Ale videá sú fajn. Tie sú pekne spracované a tak sa hra dokonale vyvažuje.
Po hrateľnostnej stránke je už hra úžasná ako tomu vždy bolo. Bojový systém je krásne prehľadný. A celkovo je super. S kamerou nie je treba sa naťahovať pretože sa sama hýbe tak ako to má byť (vlastne s kamerou sa ani hýbať nedá...).
Zvuky sú dobré, hudba krásna tak ako vždy a konečne prvýkrát v histórií Final Fantasy sú postavy kompletne nahovorené. Čo je podľa mňa skvelé.
Životnosť je takmer nekonečná takže tu nie je o čom.
Teda na záver už len odporúčam jedno: Bež to kúpiť!!!!!

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.