Deus Ex: Human Revolution

napísal Kira260686 2.10.2011 pre PC

3.5

Užívateľská recenzia

     Dlho očakávaná pecka je na svete. Deus EX zaplnil všetky regáli hráčskych predajní, ktoré zostali zaplnené dodnes. No predsa zopár vyvolených sa odhodlalo kúpiť si tento skvost. Hra nie je pre čučoriedky, či inak povedané, padavky! Už od začiatku je jasné, že nejde o nejaký čajový odvar. Obal hry je dokonale hranatý a disk je precízne okrúhly a to je skvelé, no nie je to skvelé?!

 

     Náplň hry je kradnutie, zakrádanie sa, stealth akcia, prenášanie, konverzácia a heckovanie.

Poďme si teda pár vetami rozobrať jednotlivé činnosti v Deus Ex: Human Revolution. Zamerám sa viac menej na veci, ktoré ma počas hrania zaujali:

 

     Mesto v ktorom sa odohráva príbeh, sú voľne žijúci ľudia na uliciach, ktorý sú veľmi mierumilovný. Napríklad predajcovia predávajú od rána do včera a ak sa k ním priblížite a vykradnete im celý sklad priamo pred ich očami, nič vám na to nepovedia, iba milo pozerajú a ešte k tomu si radi s vami poklábosia. Taktiež ma zaujala polícia v meste. Z neznámej príčiny mi preplo a postrieľal som polku mesta. Onedlho prišili policajti a pustili hlášku: "Vyzerá to tak, že sa tu niečo stalo." Samozrejme som sa dal s nimi hneď do reči a prebral som s nimi politiku a nákupy v nákupných centrách.

 

     Voľnosť pohybu je fascinujúca. Môžete sa túlať po kanáloch, uliciach, kľudne môžete poheckovať všetky zamknuté dvere v celom hoteli a nikto vám na to nič nepovie. Vykradol som celý hotel v Číne, pootváral všetky sejfy a pri odchode z hotelu ma ešte pozdravili a dali mi niečo na cestu.

 

     Ako každý hrdina máte aj vy vlastný inventár. Bol som v bare a kradol som všetko čo mi prišlo pod ruky. Keď som odchádzal z baru, otvoril som si inventár a pozerám: tri kusy banánového kokteilu, jedna Whiskey, dve pivá, napolitánky a mnoho iných vecí, ktoré som nadobudol pravdepodobne legálnou cestou.

 

     Ďalej ma veľmi zaujalo prenášanie jednotlivých predmetov. Môžete prenáša čokoľvek vám príde pod ruky, smetiaky, automaty, krabice, veľké bedne a podobne. Očaril ma jeden policajt v meste a tak som ho doslova zamuroval smetiakmi. Nejako mu to nevadilo, asi si myslel, že staviam okolo neho komín, alebo to bral ako zateplenie svojho rajónu.

 

     Záverečný verdikt, či pointa je v tom, že Deus Ex: Hunam revolution je skvelá hra, ktorá ponúka neuveriteľné množstvo možností, od kradnutia, po rozprávanie sa a prenášanie predmetov až po strhujúcu stealth akciu a mnoho viac. Odporúčam taktiež vyskúšať Fallout 3, tam sa dajú kradnúť aj vidličky, riad, plechovky a podobne.

 

 

Plusy

+ hra sa dá ľahko uskladniť

+ hru nemusíte dohrať do konca

+ mierumilovný svet

 

Mínusy

- horľavý obal a manuál

- nedajú sa prenášať autá

- v kanalizácií neboli Turtles korytnačky

- málo hackovania

 


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.