Dragon Age II

napísal dogyno 5.4.2011 pre PS3

8.5

Užívateľská recenzia

Dôvod na kúpu:

 

Obrovský hype zo strany médií tu bol viac na škodu, ale podľa toho čo hovoria mali doteraz najviac predobjednaných kusov... Takže sa na túto časť nepozerajme. S hrou súčasne vyšlo aj DLC ktoré bolo dôvodom na to aby som si hru predobjednal aj ja. + veľa bonusového obsahu pre predplatiteľov. Takže aj keď to nerád priznávam, ich agresívna reklamná kampaň, silne epické videá a screeny sa oplatili.

Samotný obal nieje ničím čo by sme už niekedy nevideli: Drak, pred ním hrdina a nápis, v pozadí tiene postáv... Jednoducho správna klišé atmosféra ako v pôvodnom DA:O. Na zadnej strane sa na vás mračí chlapík ktorý by mohol byť aj posledným bossom...

Otvoríte recenzie a zasypú vás vysoké hodnotenia spoločností a nízke od užívateľov, okamžite vás napadne platená reklama...

Demom si viac poškodili ako pomohli... (Fakt nudné pasáže z hry)

Tak či onak, hra ma nabudila: +0,5

 

Grafika:

 

Je to prvá vec čo si všimnete na akejkoľvek hre. V menu, inštalácií a aj loadingoch sú to príjemne nepokojné ala stredoveké maľby, ale hra samotná nevyzerá nejak pekne. Hlavne v porovnaní s ME2... Ako túto hru robilo to isté štúdio? Je tam jasný rukopis na postavách mužov, aj na vlasoch (ktoré ako jediné vyzerajú doteraz najlepšie... pokým nieste zaťažený na manga vlasy), ale telá žien, oblečenie (hlavne sukne a suknice) sú dosť hrozné.

Detto je to aj s efektami, tie sú nádherné, hlavne plamene a ľad sa im vydaril. Ale úplne drobnosti, ako kližky, svietniky a podobné scenérie sú dosť odfláknuté, tak isto ako aj kožušiny na oblečení, všetko sú to len textúry bez akejkoľvek realitu pripomínajúcej úpravy.

Takto by som mohol ešte pokračovať dlho. DA2 je hra plná protikladov, tak ako aj v príbehu, tak aj v ohlase na ňu, tak aj v grafike

0

 

Prvé chvíle:

 

 Po reklamnej kampani neviete čo čakať, pred menu uvidíte dve postavy ktoré nevyzerajú moc ako kamaráti, stláčate New game.

Vyberiete si povolanie a pohlavie a dosť. Verte mi, také niečo je pri RPGčku dosť desivé... zvlášť keď v DA:O bolo na výber vyše 8 postáv. Neskôr zistíte prečo to tak je. Ide tu hlavne o príbeh a o to, že každá z tých postáv má v dialógoch aj unikátne možnosti. Hral som za mága muža, čiže som mohol v rozhovoroch používať mágiu a iba určitý spoločníci s vami budú podľa pohlavia schopný nadviazať aj hlbší vzťah.

Príbeh o vás rozpráva veľmi nesympatický, ale inak veľmi príjemný trpazlík Varick a keďže je to dobrý rozprávač, tak si bojový tutoriál celý vymyslí... Potom sa už hra trošku upokojí, nanešťastie trochu na pridlho...

+1

 

Interface:

 

 Ovládanie je skvelé, interakcia s prostredím a postavami tak isto, samotné rozhovory sú tiež skvelé, na úrovni ME2... Ale možno až moc. Zvlášť spôsob: Každá postava má svoju kajutu a tam sa dá s nimi na lodi kecať... áno, toto mohlo fungovať v ME2... ale v stredoveku je to trošku neohrabané. Síce sa vám možnosť rozprávať sa pekne zobrazí medzi companion questami a tak nemusíte obehovať ich domčeky zbytočne.

Stromy schopností sú klasika, tak ako aj ovládanie celej skupiny. Chýba tu len aj iný spôsob ako hru pozastaviť, než neustálym držaním príslušného gombíku.

Z čisto technickej stránky mi tam vadí len neprispôsobitelné nastavenia rozlíšenia = na low–res TV si nemôžete prečítať efekty tej ktorej schopnosti.

Ak sa bojíte tzv: zjednodušenia rozhovorov, nebojte sa. Konečne sa vám aspoň už nebude stávať to čo v ME a ME2, že chcete byť na niekoho milý a ujo to zabije takou tvrdou iróniou, že to až pekné nieje.

+1

 

Príbeh:

 

Koľko asi trvá bežnému človeku, ktorý je ešte takmer na mizine aby sa z neho stal hrdina? Veru, veľmi dlho. 35-60 hodín herného času hovorí za všetko. (35 iba hlavné questy, 50 všetky questy a 60 ak sa vám zrovna nedarí)

Prezradím vám začiatok. Varic vás poznal už predtým ako ste sa stali hrdinom. A teraz má z toho problémy. Tak trochu ho chytila inqizičná odroda Chantry, tak aby sa nenudili, rozpráva im príbeh o vás. O tom ako ste boli menej ako nikto, ako ste šetrili... A ďalej si to zahrajte :)

Pri finálnych titulkoch som pozeral s otvorenými ústami. Postavy z prvého DA sú zapracované veľmi jemne a precízne, tak aby vám nechýbalo ak ste nehrali Origins, ale zároveň som sa pri každom ďalšom stretnutí cítil odmenený. Za toto má DA2 u mňa veľké PLUS

+1

 

plusy:

Príbeh

Plnohodnotné pokračovanie

DLC čo poteší, pridá iný pohľad na príbeh, ale nebude vám chýbať

Varic

 

mínusy:

Trochu pridlhý rozbeh príbehu

Grafická facka po ME2, hlavne textúry

 


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.