Quake 4

napísal Lewis 4.8.2005 pre PC

Užívateľské dojmy
Veľmi radostná správa pre všetkých milovníkov sci-fi strielačiek s hororovou atmosférov prišla od vývojárov z Rawen software, keď ohlásili, že usilovne pracujú na novom Quakovi. A keď ho oficiálne predstavili na E3 2005 v Los Angeles boli sme určite mnohí sťastní ako blchy. A všetci sa tešíme na koniec roka tak ako nikdy, pretože predpokladaný dátum vydania bude niekedy v zime.

Príbeh
Quake4 má obsahovať zaujímavý príbeh. Dej bude nadvezovať na druhý diel tejto série. Vojna so stroggmi pokračuje a tak boli k planéte Stroggos vyslané jednotky aby vojnu definitývne rozhodli. Hlavný hrdina, v ktorého koži budete hrať, má aj meno, volá sa Matthew Kane a je členom jednotky Rhino. Hru by mal veľmi oživyť fakt, že Matthewa Stroggovia zajmú a pretransformujú ho na svoj obraz, ibaže sa im to tak celkom nepodarí, pretože členovia jednotky Rhino ho v poslednej chvíly oslobodia. Matthew tak získa špecialne shopnosti a stáva sa tak z neho ústredná postava tohto útoku a tým aj celej vojny.
Známi je aj fakt, že nebudete behať po planéte Stroggos sám, ale velkú časť hry strávite so svojou jednotkou Rhino. Bez nich totižto nebudete mať proti stroggom šancu.

Grafika
Tá bude veľmi podobná grafike z Dooma3, pretože hra bude bežať na mierne upravenom engine Doom3. Takže opeť budeme svedkami prekrásnych tieňov a svetiel. Dúfajme ale, že to nebude až také tmavé ako v Doomovi, pretože keď to bude trocha svetlejšie vychutnáme si grafiku omnoho viac. Hra sa nemá celá odohrávať v interieroch ale aj v exterieroch a tam by sme si grafiku mohli vychutnať najlepšie. Celkovo ale panujú obavy z toho aby sa to celé až príliš nepodobalo na dooma.

V hre budete môcť používať aj niejaké tie "dopravné prostriedky" s palebnou silou. Velmi zaujimavo vyzerá Walker, je to velký robot pripomínajúci pavúka, ktorý má niejaký kanon s obrovskou deštrukčnou silou(tak na neho sa obvzlášť ťeším). Inak môžťe ho vidieť na obrázku. Druhým by mal byť istý tank.

Obavy
Obávam sa hlavne toho, ako som už vyššie spomínal, aby sa to až príliš nepodobalo na Dooma3. Hlavne z toho aby Al nepriateľov nebola taká biedna ako tomu v bolo doomovi.

Očakávania
Tie sú určite velké, tak dúfam, že nás vývojári nasklamú a že v hre bude ozaj slušný príbeh tak ako to slubujú. Velké očakávania sú aj zo samotnej hraťelnosti, kďe budete spolupracovať s tímom, čo znie veľmi lákavo.

Na záver mi už ostáva len dodať, že o zbraniach, ktoré v hre budeme používať zatial toho veľa nevieme, určiťe tam bude Assault puška, brokovnica, rotačný gulomet a zrejme aj niejaká jednoduchá pištol, určite aj raketomet a zrejme aj niejaké novynky. Ďalej to budú niejaké zbrane stroggov, ktoré bude Matthew po nevydarenej transformácii môcť používať. Takže ja osobne sa na Quake4 veľmi ťeším a dúfam, že hra naplní všetký očakávania. A keď to bude taký mix hustej atmosféri z dooma3, dobrého príbehu, spolupráce s týmom a peknej grafiky,tak bude Quake4 určiť ašpirovať na hru roka.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.