The Sinking City

napísal Erasermark 6.7.2019 pre PC

8.0

Užívateľská recenzia

Ste námorný veterán z 1.svetovej vojny (vtedy nazývanej Veľkej vojny) Charles Reed a trpíte halucináciami kvôli ktorým sa rozhodnete vybrať do Oakmontu.Oakmont ktorý zasiahlo cunami a je niekde čiastočne zatopené. Prečo tam? Vraj Vás tam čaká niekto, ktorý Vám vraj pomôže.

Riešenie Vášho problému však málo koho nenechá chladným Ľudia tu riešia rôzne iné problémy. Niekto hľadá strateného syna, inde sa stal zločin a bez toho aby ste im pomohli pre Vás nehnú ani prstom. Navyše Americký dolár tu nemá žiadnu hodnotu a platí sa tu nábojmi - ak ich nemáte tak pravdepodobne skončíte bradou hore. Keďže Oakmont má tu smolu, že nieje na žiadnej bežnej mape neprichádza ani pomoc. Na všetko sú tu miestny sami. Niektorí prepadajú beznádeji, iní sa modlia k rôznym bohom a niektorí vraždia, kradnú a klamú... proste Americká idylka ako vyšitá (New Orleans na teba sa pozerám).

Mesto na Vás okamžite dýchne touto stiesnenou atmosférou a máte pocit, že obava o duševné zdravie vášho hrdinu je vskutku na mieste. Vyšetrovanie prípadov Vám dá voľnú ruku. Zháňate dôkazy, spájate ich a vyberiete si rôzne konce riešenia. Udať údajného vraha? Čo bol jeho motív? Nevyplatí sa ho pustiť a získať od neho pár nábojov alebo ho rovno odstreliť na mieste? Veru môže to dopadnúť všelijak aj tým že sa Vám to trochu vymkne z rúk.

Trocha zamrzí že ten skutočný koniec ovplyvnia Vaše rozhodnutia len iluzórne. Boj proti tupej AI trocha zamrzí ale je to len doplnok nie hlavná činnosť v tejto adventure. Zbraní je dostatok (hlavne neskôr), nábojov už pomenej. Preto je treba dobre si premyslieť kde a ako vyzbrojený sa pustíte. Trošku Vám k tomu pomôže system craftovanie ala Metro. Kto to pozná bude v tom rýchlo ako doma. Skilly okrem pár vydarených zásadným spôsobom neovplyvnia hrateľnosť (čo je možno nakoniec dobre), ak Vás teda boje nebudú baviť tak znížte úroveň pretože potom to bude už len ťažšie.

Hra určite nieje tou adventurou pri ktorej pomaly pijete čaj a premýšľate ako ďalej. Je temná, je desivá a mesto nepriateľské. Vizuálne by mohlo byť mesto spracované aj krajšie a keď si už po piaty krát pozriete to isté video s potopením vášho hrdinu do oceánu máte chuť sa trochu nahnevať na nižší rozpočet. Ináč je to však skvelá hra, ktorú pre milovníkov tohto žánru môžem len odporučiť.


Newcomers. honestly every single one of you is a weird.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.