Second Sight

napísal Tidus 15.7.2005 pre PS2

7.9

Užívateľská recenzia
Je len veľmi malo herných pribehov,ktore by stali za to. Netreba sa ale cudovat,ved scenáristov platí najlepšie fabrika na sny a tam sa hry nevyrabaju.Ale aj hracom sa raz za čas stane príde hra hra s dobrým a kvalinym dejom. Vtedy sa všetci radujú a sú stastny.A tak je tomu aj s touto hrou...

Johnn Vattic sa prebúdza pripútaný o posteľ v akomsi nemocnicno-vyzkumnom zariadení a vôbec si nedokáže spomenúť ,čo ho na toto zabudnuté miesto a možno aj posledne miesto v živote priviedlo.

Hororovo-sakralna hudba vypĺňa depresívny ,počiatočný stav,ale ako sa hovori;trocha depresie nikoho nezabije.Vattic však už na pokraji šialenstva rozmýšľa či sa oplatí predlžovať jeho zivot,no zvedavosť ho pruniti v hľadaní svojich koreňov.

V retrospektívnom rozprávaní spred šiestich mesiacov sa dozvedáme o hrdinovej minulosti ako vedcovi skeptickému voči parapsichologickym javom. Na nemeckej vojenskej základni sa Vattic,este sympaticky typek z okuliarmi a ala inzinier z Half-Lifu stretáva s podobnou symposkou Jane Wilde,ktora pravé o sebe tvrdi,ze je psychické medium.Kym sa jej Vattic smeje, vojensky výcvik musí absolvovať vo veľkej vaznosti.Nauci sa zakradat,ale aj ako používať v núdzi zbran.Prilezitost na seba nenechá príliš dlho cakat,lebo armádny výsadok dostal za úlohu vypátrať Victora Grienka ,ruského inžiniera ľudskej mysle ,ktorý vraj čosi vytvoril.Nuz a pravé preto si na Sibír za tajuplným vedcom zacestujú Jane z Johnnom.

Útok na Sibírsku pevnosť pripomínal Fredomm Fighther,ktoremu ako keby zo stránky enginu z oka vypadol. Fajnovo je spracovaná Vatticova odstrelovacka, ale aj systém krytia sa za objektmi. Po nie celkom úspešnej operami zachránite aspoň Jane život a sebe zadok, sa dej vracia naspäť do minulosti, no vlastne prítomnosti[to som rozprával začiatok]Vatticom utekáme po miestnostiach komplexu a pomaly nám začína byt všetko jasne,no iba jediný človek vie kto sme a tým človekom je Jane,ktora je však izolovaná na psychiatrickom liečení a preto neváhame a vydáme sa ju nájsť a vyslobodiť.

Second Sight vás ďalej zavedie vo svojich 17 levelov do lesov,zakuti tajnej tovarne,ci vojenskej pevnosti. Misie sú po stránke grafickej vymodelovane skvele a animácie postav sú tiež na veľmi vysokej urovni.Okolie je veľmi pestré a ponuka veľa zaujmavych miest.Velmi sa mi na tejto hre páčila mimika postav ktorá bola veľmi dobra a posúvala dej hodne do predu.Johhn sa očividné zaplietol do vysokej hry silných mužov.

Významnou a najorigiginalnejsou zložkou hry však ostáva Vatticova paleta schopnosti počas hrania v pritomnosti.Tie sa delia na samoliecenie,telekineza[teda manipulácia z okolnimi predmetmi]útok Psi[vlna vyslaná na nepriateľa]projekcia[vytvorí clona Johhna]okúzlenie[učiní hrdinu takmer neviditeľným]Tieto psychické sily neprestanú časom bavit,praveze naopak ich intenzivita sa postupom hry bude zvedsovat a tak sa budú stavať silnejšími a silnejsimi.Napriklad telekineza najprv budete môcť pohybovať iba malými predmetmi neskôr budete už aj vojakov pohadzovať ako smeti. Jednoducho stala zábava.

Second Sight je určíte zaujmavy pocin,zmes akčnej adventuri s tradíciami rozprávania pútavého pribehu.Ten je zároveň jednou z hlavných motivaci dohrania deju. Lebo aj keď sa v hre skĺbilo niekoľko žánrov[stealth,akcia,mlaticka]časom to môže začať nudit,ale zas nečakajte tru-crime[toto je o mnoho lepšia hra zo skvelým príbehom].Jednoducho zaujmavy hra ktorú treba určíte vyskúšať z peknou grafikou a prijemnou hudbou....

Tidus

Čo je dobre
-dej hry
-grafika a hudba
Čo je zle
-občas nudne
-miestami zdĺhavé
Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.