Pro Evolution Soccer 4

napísal Tidus 14.7.2005 pre PC

9.2

Užívateľská recenzia
S touto sériou sa mame možnosť stretávať už od roku 1996.Po 9 rokoch vyvíjania si teda môžme povedať že sa jedna o najlepší Simulator futbalového sportu,aky bol kedy vyrobený.

Hneď čo vám padne do oči je rozdielne ovládanie ako napríklad u Fifi,take viac konzolove.Dalej iné spôsoby nahrávania hry,odlisne menu, ale pokiaľ ste hrali predošlé časti tejto série nebude to pre vás nič nove.

Najslilnejsiou strankov tejto hry je jednoznačné hrateľnosť a engine..Inak tomu nie je ani v tomto prípade a hrateľnosť je vynikajuca,na veľmi vyskoje urovni.Ale aj tak bola hrateľnosť o proti predchádzajúcim dielom vylepsena,na dokonalost.Niektore zmeny si možno všimnete až po niekoľkých hodinách hrania, ale poviem vám do predu je to skvele. Ten pocit,ked vidíte tu krásne vykreslenú loptu a krásne animácie postav ako sa pohybujú a hraju,davaju gole,jednoducho všetko čo patri k futbalu si tu našlo miesto a dokonca na vysokej urovni.Ale naozaj vysokej!!

Hra nie je určená len pre fanusikov,ale aj pre začiatočníkov ktorých už omrzela fifa.Hra im ponuka veľmi obsiahli systém tréningu a tutorial.Takze aj zo skalnatého hráča fifi sa môže stať fanda tejto futbalovej simulacie.Okrem toho sa v hre nachádza 6 rôznych obtiaznosti,cize si každý vyberie tu svoju a tu na ktorú ma.Umela inteligencia je už tiež veľmi vyspela.Pocitac už nepoužíva dookola tie iste finty, ale hľadá si najlepší spôsob ako sa dostať k brané a následné vystreliť na gol,aj keď to obhŕňa akciu zo spolu-hracom.No tak ako je dobrí v utoku,tak ešte lepší je v obrane, alebo pri braneni.Rozmysla akými všetkými možnosťami vám zabraní v gole,takto vás vlastne vyhecuje k taktickému mysleniu a samotnému zamysleniu o čo v tom futbale vlastne ide.

V PES4 sa celkovo nachádza 139 futbalových timov,plus ďalších 50 narodnosti,dokopy teda celkom slušné cislo,teda186-tich timov,ktory všetci čakajú na to aby ste z nich spravili majstrov. Troska ma zarazila licencia hracou, ale to je len malý problém oproti tak skvelej hre.


Na čo sa môžme tešiť, je ozajstná pastva pre oci.Zdokonaleny engine hry naozaj na seba dava vedieť tým najlepším sposobom.V hre je veľmi dobre spracovaný replay,takze počas prestávky vo veľkom zápase môžte z komentovať najlepšie a najhoršie situácie hry a pripadne ich zlepšiť oproti prvej polovici.Komentar je tiež veľmi kvalitny,takze ten vám iba bude z prijemnovat zážitok z hry.

PES4 je bližší k reálnemu futbalu ako hociktoré iné fotbalove simulacie,tym myslím aj fifu.Prihravky,klucky,pohyb,strelba,vzhlad,pociti,to všetko prispieva,ze hra napodobňuje reálny šport tak dokonale,ze by sa PES4 a futbal mohli používať ako synonyma.Konami teda vytvorilo ďalšie geniálne dielo z krásnou grafikou a skvelo hratelnostou,ktore jednoducho nemôžete minúť a musíte to vyskusat.Je to najlepší futbal aký zatiaľ mame. Aj ker za chvíľu vide FIFA 2006,ktora tiež vyzerá krasne,ale aj tak sa Pro evo z chopí a vytvorí ďalší geniálny kusok,ktory pojem futbal privedie na vrchol herného priemyslu ...

Tidus

Čo je dobre
-hrateľnosť
-grafika
-umelá inteligencia
Čo je zle
-Licencie
-takmer ničDiskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.