Full Spectrum Warrior

napísal Tidus 14.7.2005 pre PC

6.7

Užívateľská recenzia
Na prvý pohľad vyzerá tato hra ako akčná hra ,na druhy pohľad možno ako strielacka,niektori ju dokonca považujú za RTS,na ktorú sa pozeráte zatiaľ z nepozeraného uhla.

Ja si myslím že je to jednoznačné taktika strielacka z Timovými prvkami,ktora čerpá námet zo súčasného konfliktu na Blízkom Vychode.Ide o nasadenie americkej jednotky do Zekistanu[nepripomína vám to niečo?]Kde stupujete stále po dvoch Timoch zo štyrmi muzmi.Okrem základného útoku sú vojaci mierne specializovany.Okrem veliteľa tu je ešte jeden vojak s ľahkým guľometom a jeden z granátometom.

Celková mechanika hry je dosť neobvykla,takze si myslím že nikto nezačne hrať hru pokiaľ si neprejde tutorial,ktory je mimochodom veľmi rozsiahli.Oboznamite sa tu z ovládaním ale aj z tým ako sa presuvate.Hra je totiž založená na tom že ak vídate rozkaz presúvajú sa všetci po hromade,takze nečakajte Ghost Recon...Tím môžte poslať len na miesta vo vašom dohlade.Pohyb kamery je tiež obmedzeny,ale do predu naprogramovani..Takto kamera zameria vždy na miesta kde by ste mali ist.Je to dosť otrava, ale cela hra je takto vytvorena.Chyba tomu teda možnosť vlastného experimentovania a rozosielanie jednotok.V tejto hre nemáte čo pokaziť lebo hra vás sama navadza.Tym chcem povedať že hra je až príliš linearna,ale veľmi.

Kým niektoré aspekty hry sú veľmi vieruvyhodne,niektore sú priam nerealistické až nemožné. Aj keď jasne vidíte ,že spoza rohu vytŕča vojak a jeho jednotka, tak sa dá povedať že sú 100%chraneni,nemozte totiž nič robit.Niekedy to pripiminalo ako keby si strieľal do akvária a si ho nie a nie prestreliť. Cele to pripomína skôr partiu sachu,ako skutočného nasadenia do pravej akcie.V každej misi sa vám nemôže stať že by ste sa vyskytli buď v ohrození alebo bezpeci..nic medzi tým nie je a v žiadnej misi nemôžte prejaviť svoju šikovnosť v boji[na to môžte zabudnúť]Všetko je do predu pripravene[nedá sa nič pokaziť]K tomu vám pomôžu nástroje ako fotografie zo satelitu,Gps mapa,alebosi môžte vyžiadať prieskum vzduchom. Ale na čo??

Graficky však tato hra vôbec nevyzerá najhorsie,praveze naopak,vyzera to veľmi dobre. Modely sú pekne detailne a veľmi realisticky animovane. Hra vytvára spolu z kamerou pocit dramatickosti. Prostredie je na tom dosť horsie.Vsetky ulice vyzerajú rovnako, budovy sú fádne až nezaszivne,cele je to také neprirodzene! Ale preco??Ved to ma také pekne postavy, neviem.

FSW je hra založená na taktické myslenie no na akčnú stránku sa tu nijako zabudlo,bohuzial.Casom sa z tej taktiky stáva rutina a neskôr až neuveriteľná nudina.Mozno sú ľudia ktorý si ju obľúbia ale o tom dosť pochybujem. Zo začiatku som chcel napišať viac, ale v polovici ma napadlo že už nič viac sa k tomu povedať neda..jednoducho taktická strielacka a to je všetko!!..

Tidus

Čo je dobre
-animácie postav
Čo je zle
-až príliš lineárne
-skoro žiadna akcia
-časom onudi
-skoro všetko


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.