Warhammer 40.000: Dawn of War

napísal Tidus 13.7.2005 pre PC

9.0

Užívateľská recenzia
Tato stategia je niečo ako vino.Myslim tým že sa zo série na sériu zlepsuje!Tuto hru mam už niaky mesiac, ale teraz som sa rozhodol ukázať vám jej caro.Caro sci-fi alebo fantasy to záleží iba na vás. Hra sa odohráva vo fantastickom svete kde vládne nepokoj medi ľuďmi a orcmi,toto sa ešte zapoja aj Chaos marineri[teda nemŕtvi]a čudný Eldari.Tvorcovia Dawn of the war konečne pochopili hlavnú deviziu sveta Warhammer.Detailnost a množstvo prepracovaných charakterov. Paradoxne nejde však oprerobenie stolnej hry, ale vybrali to najlepšie a splodili RTS na podklade Warhammera.V každom prípade sa im to podarilo

Grafika,artworky,jednoducho po vizuálnej stránke je tento svet dokonali, perfektne vyvážený a je jednoducho radosť sa na to pozrieť.!Animacie postav sú perfektne, modeli sú detailne. Je to nadherne,bojove polia sú krásne vykreslene takže som si veľmi rad zommoval a prezeral som si tu krasu. Boli to grafické orgie a sú to naďalej orgie[grafika je jednoducho krásna].

Hardwarová náročnosť je v pohode,vzhladom na to,co sa na obrazovke deje.Mozno vám to niekedy na par sekúnd sekne, ale to naozaj iba v malo situáciách[hlavne keď sa stretne veľké vojsko o proti sebe].Nároky na hry sú teda v pohode a to aj napriek tomu že to ma krásnu grafiku.

Hra ma dobru atmosferu,vsade počujete revi a vykriky,vsetko lieta vzduchom.Specialne postavy masakrujú nepriateľov veľmi špeciálnymi metodami.Miestami dosť brutus .Občas po vas,ale aj nepriateľských jednotkách ostane bodrel...ale iba hlavne keď hráte na najvysiej úrovni.

Manažment zdrojov nespočíva len v rýchlo ťažení surovin,ako napríklad Warcraft,po ktorom ostáva len spust a mesačná krajina. Mapy sú rozdelene do sektorov,strategickych miest,ktore keď obsadíte môžte budovať elektrárne a tým získavať zdroje na ďalšie budvy..Mozno že to znie narocne,ale je to až príliš jednoduche.Z orbitu vám padnú budovy a všetko je krásne vykreslene,radost sa na to pozerať

Jednotky ktoré vyrabame,su klasické warhammerovske[ak ste hrali karty, tak poznáte]skladajúce sa z viacerých jednotiek.Maju svoje statistiky,ako dostrel,viditelnost,moralku,metali...Ďalej majú niekoľko špeciálnych vlastnosti[napríklad u chaos marinerov neviditelnost,ktora je zas po grafickej stránke nádherná]Konečne majú jednotky aj logické vyuzitie;takze oproti 15m mechandroidovi so samopalom nič nezmozete,preto si vicvicite marinerov ktorý budú môcť ovládať rekety,alebo plameňomety...Takže aj zbrane majú rôzne vyuzitie;napriklad taký plameňomet skvele smaží pozemne jednotky.Jetnotky vieme počas boja upgradevot,doplnovat o ďalšie jednotky..

V hre sa nachádzajú 4 znepriatelene strany;Spacemarineri,Chaos marineri[sú podobný spacemarinerom,len sú mŕtvy a tak aj využívajú mŕtve jednotky..]Orckovia a Eldari.Vsetky strany majú dokonca rôzne jednotky no na druhej strane je to logicky a nenásilné vyvážené.

Jediná nevýhoda tejto hry je asi pomerne dosť krátky singlplayer,ktory je bohužiaľ iba za jednu stranu, ale zato je príbeh veľmi dobrý a všetko do seba zapada.Je to teda okolo 11 misi...čo je dosť malo Za to však nechýba dobrý multiplayer po nete a po sieti.

Môj názor na tuto hru je;je to skvela hra z kvalitným zvukom,ktora by dokázala nahradiť aj Warcraft...jednoducho skvela RTS z krásnou grafikou..prst hore ...A este jedna vec;Chaosaci su najlepsi

Tidus

Čo je dobre
-Grafika
-boje
-takmer všetko
Čo je zle
-krátky singlpayer
-pre niekoho nie to prave,orechoveDiskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.