4x4 Hummer

napísal MX-72 10.7.2009 pre PC

3.0

Užívateľská recenzia
Hummer. Každý by isto rád videl automobil tejto značky vo svojej garáži aj keď sa palivo v jeho nádži stráca ako voda z vane.
Racing s licenciou na viaceré automobily od General Motors znie lákavo, avšak to by túto hru nesmeli robiť chalani z ruskej 1C Company.

Budgetovosť je z 4x4 Hummer cítiť ešte ani nevidíte hlavné menu. Hovorím o "pyšnom" logu Chrome engine, ktoré na vás vybafne. Ako som videl toto, úsmev na tvári mi rýchlo sklesol. Chrome enigine je totižto pekne stará vec. V svojej dobe to síce bola špička, ale to bolo v roku 2003. Nádej umiera posledná, takže som tajne dúfal, že engine bude aspoň riadne vylepšený. Nakoniec to nevyzerá nejako extrémne príšerne, no v žiadnom prípade sa grafika nedá opísať ako pekná. Modely áut sú škatuľovo nevzhľadné a detaily prostredia tiež nemožno vychvaľovať. Zarazený som bol aj nad optimalizáciou.
Ako je možné, že hry s oveľa krajšou grafikou (GRID, Pure) zvládlo moje PC bez problémov na najvyšších nastaveniach a tento nepekný brak sa na maxime trhá ako zmyslov zbavený?

Znížil som teda nastavenia a pustil sa do hlavného módu Championship. Tam na vás číha celkom obstojné množstvo lokácií a tratí, ktoré sa budú postupne odomykať. To isté platí aj o automobiloch. Začína sa s tými slabšími a postupne sa budú sprístupňovať tie výkonejšie. Vozový park obsahuje také vozidlá ako: Cadillac Escalade, Chevrolet Tahoe, Saab 9-7x SUV, GMC Yukon a samozrejme aj Hummery. Čo trošičku poteší je možnosť výkonového a dizajnového tuningu. Na svoju káru si môžete povešať hocijaké nárazníky, lišty, mriežky a iné parádičky. Mohlo by toho byť síce ešte viac, ale buďme radi, že tam je aspoň niečo.

Najvýraznejší nedostatok, ktorý túto hru sťahuje do absolútnych hlbín príšernosti je v jazdnom modeli. Ten je naozaj nevkusne neprirodzený, zle ovládateľný a fyzikálne nevyspelý. Ani vo sne to nepripomína skutočnú jazdu offroadom. Pocit z prekonávania prekážok je defakto hrozný a 4x4 Hummer vás nedokáže zaujať ani po tejto stránke. Jazdný model skrátka katastrofálne zlyhal.
Uši sa vám blahom tiež neroztečú. Zvuková stránka je naozaj chabá. Zvuk motora je počuť až pri najvyšších otáčkach a ani to neznie nijak krásne. Ostatné zvukové efekty sa mi tiež nepáčili a rovnako soundtrack by potreboval byť výraznejší.

Hra ponúka niekoľko typov závodov, avšak za zmienku stojí len šprint a orientácia. Tie ostatné sú len odnože týchto dvoch základných. V šprinte si vyskúšate jazdu s plynom až na podlahu a aby to nebolo také jednoduché, tak vám autori do cesty napratú plno prekážok. Najnepríjemnejšie sú na šprintoch farebné stĺpiky medzi ktorými musíte ísť, inak budete penalizovaný a keď nedajbože miniete chekpoint, ľahko sa stane, že na to prídete až v cieli a budete sa musieť vrátiť.
Orientácia je trochu iná. Žiadne stĺpiky, našťastie. Štartujete sami a je treba sa rýchlo zorientovať, nájsť si cestičku a čo najrýchlejšie zdolať prekážky. Každopádne mňa ani jeden typ závodov nebavil.

Ak hľadáte kvalitnú offroadovú záležitosť, tak 4x4 Hummer obíďte veľkým oblúkom. Toto proste nie je hodné kúpy, aj keď je to za pár šupov. Za úplne rovnakú cenu si môžete poriadiť konkurenčný český MotorM4X, ktorý síce nemá licenciu žiadnej automobilky, ale je kvalitatívne oveľa vyššie. Za vaše peniaze vám MotorM4X rozhodne ponúkne viac zábavy než suchotina s menom 4x4 Hummer.

Klady
+ možnosť tuningu áut
+ licencia General Motors
+ súbor unninstal.exe

Zápory
- katastrofálny jazdný model
- zastaralá grafika
- nezaujímavé a nemotivujúce závody
- chabá zvuková stránka
- optimalizácia
- urážka značky Hummer
Domov menom terén
Piknik v lesíku
Zablúdili sme?

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.